Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   2.45   0   99.82   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   7.88
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   0.25   0.37
Józefa Piłsudskiego   0.36   0.63
Tytusa Chałubińskiego   0.56   0.82
Zofii i Witolda Paryskich   -   -
Kuźnice   0.19   0.3
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.61   0.8
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pt. 29.03 16:00
Zachmurzenie
12° / 7° zachmurzenie duże
Sob. 13:00
Zachmurzenie
16°
Nd. 14:00
Zachmurzenie
16°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
16°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
Śr. 14:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Wspólnie zadbajmy o rynek pracy w Małopolsce - Ucz się u mistrza! Testuj i korzystaj


Jesteś mikro, małym, średnim przedsiębiorcą lub prowadzisz działalność na własny rachunek w Małopolsce? Świadczysz usługi w branży kosmetycznej, fryzjerskiej, gastronomicznej lub hotelarskiej? Chcesz rozwijać pracowników? Weź udział w testowaniu nowej formy kształcenia osób dorosłych – uczenia w miejscu pracy i uzyskaj na nią dofinansowanie w projekcie „Ucz się u mistrza", realizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - instytucję województwa małopolskiego. Rekrutacja trwa.


Kształcenie dla fachowców

Uczenie w miejscu pracy to krótka forma kształcenia, adresowana do fachowców z doświadczeniem, którzy szybko chcą się dokształcić w wąskiej specjalności. Pozwala zdobyć lub poszerzyć pojedyncze umiejętności zawodowe pod okiem innego doświadczonego fachowca z branży w relacji 1 na 1 w miejscu pracy. Uczeń ma możliwość obserwacji mistrza przy pracy oraz samodzielnego wykonywania zadań pod jego okiem.

Dofinansowanie 80%

W projekcie zostanie wykorzystany sprawdzony system dofinasowania usług rozwojowych. Przedsiębiorca zainteresowany dokształceniem pracowników z wykorzystaniem uczenia w miejscu pracy może zamówić bony, które będą dofinansowane w 80%. Sam – korzystając z regionalnej bazy usług uczenia w miejscu pracy – wybierze oferty, z których chce skorzystać lub wysłać na nie swoich pracowników. Za usługi zapłaci bonami, które otrzymał w projekcie. Praktyczne wskazówki, jak zamówić bony oraz jak je wykorzystać w projekcie, można znaleźć na str. 4-5.

Podwójny zysk

Każdy przedsiębiorca biorący udział w projekcie zyskuje podwójnie. Z jednej strony ma szansę dokształcić pracowników – doświadczonych fachowców – wykorzystując dofinansowanie unijne. Z drugiej strony może stać się współautorem nowej formy kształcenia osób dorosłych. Jako jeden z pierwszych w swojej branży będzie miał okazję sprawdzić w praktyce nową usługę i podzielić się swoją opinią na jej temat. Wszystkie zebrane od przedsiębiorców uwagi posłużą do wypracowania ostatecznego kształtu uczenia w miejscu pracy i sposobu jego finansowania ze środków publicznych w przyszłości. Zostaną też wykorzystane w rekomendacjach do wprowadzenia uczenia w miejscu pracy do szerokiego stosowania, jako nowej formy kształcenia osób dorosłych.

Informacje i zgłoszenia

Wszystkie informacje na temat udziału w projekcie, w tym bazę usług uczenia w miejscu pracy i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej projektu.

Jeżeli chcesz wziąć udział w tworzeniu nowej formy uczenia dorosłych i masz zamiar dokształcić swoich pracowników, zapraszamy do kontaktu: tel. 12 619 85 12, 690 260 846, 12 619 84 89, 690 260 948, e-mail: umistrza@wup-krakow.pl.

Projekt „Ucz się u mistrza" jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020; Oś priorytetowa 8. Rynek pracy; Działanie 8.4 Rozwój kompetencji kadr i adaptacja do zmian; Poddziałanie 8.4.1 Rozwój kompetencji kadr sektora MŚP, Typ B i współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z Budżetu Państwa.


Żródło: WUP Kraków

(WK)