Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.48   0   70.96   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   4.91
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   5.58   6.91
Józefa Piłsudskiego   6.28   7.9
Tytusa Chałubińskiego   7.68   9.85
Zofii i Witolda Paryskich   9.47   12.29
Kuźnice   7.73   9.71
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.57   0.71
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 25.07 14:00
Deszczowo
18° / 8° słabe opady deszczu
Pt. 14:00
Zachmurzenie
20°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
24°
Nd. 14:00
Zachmurzenie
24°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
18°
Wt. 11:00
Słonecznie
18°
Zdjęcie promujące Zakopane


WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem. Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w 2012 roku, odbywa się ona co roku, zawsze w trzecią niedzielę stycznia.

Mottem World Snow Day jest:

EXPERIENCE - sposób na wspaniałe wspomnienia i inspiracje związane ze śniegiem
EXPLORE- szansa odkrycia czegoś nowego
ENJOY- czas na zabawę

MIASTO ZAKOPANE zorganizuje wielką imprezę rodziną WORLD SNOW DAY od samego początku. Każdego roku DOŚWIADCZAMY, ODKRYWAMY i BAWIMY SIĘ zgodnie z niezmiennym mottem Światowego Dnia Śniegu.


EXPERIENCE – DOŚWIADCZAJ

W przeddzień świętowania Światowego Dnia Śniegu organizowane są zawody w narciarstwie alpejskim oraz w skokach narciarskich, dzieci mogą także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych. W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie,
tj. w trzecią niedzielę stycznia, rozgrywane są zawody w narciarstwie biegowym. Młodzi uczestnicy World Snow Day, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart biegowych na nogach, mają w tym dniu niepowtarzalną okazję spędzenia miłych chwil z instruktorami narciarstwa biegowego i nauki jazdy na biegówkach. Dla chętnych jest możliwość wypożyczenia nart biegowych (rodzicie muszą mieć przy sobie dowód osobisty). Do dyspozycji dzieci pozostaje również śnieżna górka na której najmłodsi mogą bawić się do woli i zjeżdżać na jabłuszkach. Nasi zakopiańscy nauczyciele wychowania fizycznego dbają o to, aby nie zabrakło również innych gier sportowych dla dzieci. Każdy uczestnik zabaw oraz zawodów otrzymuje złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu.


EXPLORE – ODKRYWAJ

W miasteczku World Snow Day jest również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną, w której, naszymi niezawodnymi Partnerami są Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz Policja. Ratownicy TOPR uczą dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa w warunkach zimowych, TPN poprzez liczne zabawy i konkursy edukuje dzieci na temat przyrody, oddziaływania na środowisko oraz tatrzańskie zwierzęta, a z instruktorzy SITN informują najmłodszych jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego. Niezawodna zakopiańska Policja natomiast zawsze przygotowuje dla dzieci liczne konkursy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.


ENJOY - BAW SIĘ!!!

Podczas oficjalnych obchodów Światowego Dnia Śniegu cały czas towarzyszy nam świetna zabawa. Na scenie występują profesjonalni animatorzy prowadzący imprezę, dzieci biorą udział we wspólnej rozgrzewce, oglądają występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, uczestniczą w licznych zabawach i konkursach.


POMAGAJ!

Podczas czwartej edycji WSD, w 2015 roku, do trzech podstawowych haseł dodaliśmy kolejne – POMAGAJ! Naszym partnerem zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które wraz z oddziałem terenowym w Zakopanem co roku przeprowadzają akcję honorowego krwiodawstwa. Podczas gdy najmłodsi korzystają z wielu przygotowanych dla nich atrakcji, Rodzice mogą oddać krew w specjalnym wyznaczonym do tego celu miejscu.


INTEGRUJ

W roku 2016 podczas jubileuszowej, piątej edycji Światowego Dnia Śniegu, dołączyliśmy piąte hasło – Integracja. Dla podopiecznych Fundacji Handicap Zakopane organizujemy zawody sportowe w narciarstwie alpejskim oraz w biegach narciarskich.


Pamiętajcie, że World Snow Day świętujemy zawsze w trzeci weekend stycznia! Atrakcji na pewno nie zabraknie!

Do zobaczenia w Zakopanem!