Aktualności - inwestycyjne

15 listopada 2021

Wymiana oświetlenia ulicznego

Aby poprawić bezpieczeństwo pieszych i ich widoczność na drodze oraz zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, czego efektem będzie zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery oraz oszczędności w opłatach za prąd, w okresie od lipca do września na terenie Zakopanego wymieniono przestarzałe i...

21 października 2021

Bezpieczniej przez Szkołą nr 3

Zakończyły się prace remontowo-budowlane przy Szkole Podstawowej nr 3 w Zakopanem. Przedmiotem inwestycji było odprowadzenie wody opadowej z dachu nad wejściem głównym budynku szkoły oraz wykonanie drogi wewnętrznej - zatoki dla wysiadających i wsiadających dzieci, a także odcinka ciągu pieszego prowadzącego...

14 października 2021

Centrum Komunikacyjne

Na placu budowy parkingu wielopoziomowego trwają roboty ziemne. Zniknęła również charakterystyczna brama dworca. Na nowej bramie Centrum Komunikacyjnego zawiśnie uwielbiany przez turystów, odrestaurowany neon "Zakopane".

12 października 2021

Budowa ronda na Chłabówce

Trwa budowa skrzyżowania ul. Balzera z ul. Chłabówka Górna. Inwestycja prowadzona przez Starostwo Powiatowe, dofinansowana jest przez Miasto Zakopane.

8 października 2021

Remont Ronda Armii Krajowej

Ciąg dalszy robót ziemnych przy budowie ronda Armii Krajowej. Przypominamy, że w związku z prowadzonymi pracami zamknięty jest wjazd ze skrzyżowania na ul. Jagiellońską, a ul. Sienkiewicza górna jest ulicą dwukierunkową. 

25 września 2021

Przedszkole nr 7

Dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 7 w Zakopanem już niedługo cieszyć się będą z nowych ogrodowych alejek. Sam budynek czeka także kolejna ważna modernizacja - trwa procedura przetargowa na wykonanie kompleksowego remontu dachu.