Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   4.04   0   82.59   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   4.54
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   1.23   1.46
Józefa Piłsudskiego   2.17   2.41
Tytusa Chałubińskiego   2.74   3.09
Zofii i Witolda Paryskich   2.85   3.25
Kuźnice   2.96   3.29
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.43   0.53
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pt. 23.02 01:00
Zachmurzenie
5° / 4° zachmurzenie duże
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Zachmurzenie
Pon. 13:00
Deszczowo
Wt. 13:00
Zachmurzenie
10°
Zdjęcie promujące Zakopane

Podziękowania dla wystawców Kiermaszu Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego


Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane Agnieszka Nowak-Gąsienica oraz Dyrektor Artystyczna 53. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich Hanka Rybka odwiedziły dzisiaj wszystkich wystawców, których prace podziwiać możemy na Kiermaszu Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego w wiosce festiwalowej. Była to okazja do osobistych podziękowań dla prezentujących swoje dzieła artystów oraz wręczenia im pamiątkowych dyplomów i festiwalowych upominków.

53. MFFZG obfituje w niesamowitych artystów! Na stoiskach podziwiać możemy w tym roku prace aż czterdziestu twórców z Opoczna, Świnny, Gdańska, Żywca, Leśnicy, Szaflar, Bobowej, Stryszawy, Łodzi, Koniakowa, Czechowic-Dziedzic, Koniakowa, Stoczka Łukowskiego, Stryszawy, Torunia, Murzasichla, Bukowiny Tatrzańskiej, Sieradza, Starego Sącza, Gliczarowa Górnego, Bytomia, Zduńskiej Woli, Katowic, Istebnej, Kościeliska, Nowego Bystrego i Zakopanego. Rękodzieło, które znalazło się w tegorocznej ofercie wystawców to: haft opoczyński i kaszubski, bibułkarstwo, malarstwo na szkle, proza i poezja, koronka klockowa i czółenkowa, rzeźba w drewnie, wycinanki łowickie, koronkarstwo, haft ręczny, witraż i ceramika, zabawkarstwo, biżuteria, poduszki, gobeliny, torby góralskie, świece i figurki woskowe, drzeworyt, kowalstwo oraz metaloplastyka. 

Zapraszamy do wioski festiwalowej na Dolnej Równi Krupowej, aby przekonać się jakie cuda tworzą i prezentują na tegorocznym festiwalu nasi wystawcy! 

(WK)