Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.65   0   78.28   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   13.09
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   14.08   17.93
Józefa Piłsudskiego   13.53   16.92
Tytusa Chałubińskiego   15.28   19.88
Zofii i Witolda Paryskich   14.52   18.5
Kuźnice   15.67   19.75
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   2.74   3.55
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 13.07 23:00
Deszczowo
19° / 18° słabe opady deszczu
Nd. 14:00
Deszczowo
26°
Pon. 14:00
Deszczowo
24°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
29°
Śr. 14:00
Deszczowo
25°
Czw. 14:00
Deszczowo
24°
Zdjęcie promujące Zakopane

Polonezköy (pol. Adampol) – polska wioska w Turcji, założona w poł. XIX w. Osada polskich emigrantów na obrzeżach Stambułu, położona po azjatyckiej stronie cieśniny Bosfor, w dystrykcie Beykoz na północny wschód od centrum metropolii. Do ok. 1960 r. była typową wsią rolniczą, w której obok tureckiego używany był także język polski i pielęgnowano polskie obyczaje. W II poł. XX w. miejscowość zmieniła charakter na typowo turystyczny, składa się głównie z hoteli. Nosi urzędową nazwę Polonezköy (po polsku „Polska Wieś”), ale tylko jej najstarsi mieszkańcy znają jeszcze język przodków. Pomimo, że osoby pochodzenia polskiego stanowią w Polonezköy już mniejszość (ok. 1/3), to na wójta wybiera się tradycyjnie Polaka. 

Strona internetowa www.polonezkoy.com


Poprad – miasto na Słowacji, w kraju preszowskim, na Spiszu. Największe miasto tego regionu. Poprad leży na wysokości 672 m n.p.m. nad rzeką Poprad, w Kotlinie Popradzkiej i u południowych podnóży Tatr.

Strona internetowa www.poprad.sk


Saint-Dié-des-Vosges – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Lotaryngia, w departamencie Wogezy. Gminę zamieszkuje 22 635 osób, a gęstość zaludnienia wynosi 490 osób/km². 

Strona internetowa www.saint-die.euSiegen – uniwersyteckie miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, siedziba powiatu Siegen-Wittgenstein.

Strona internetowa www.siegen.deSopot – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską, położone pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Jest najmniejszym pod względem ludności miastem na prawach powiatu w Polsce. Sopot jest kurortem nadmorskim, miastem uzdrowiskowym, po II wojnie światowej znanym z organizowanych tam od 1961 w konkursów piosenki Sopot Festival. Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji. 

Strona internetowa www.sopot.plStryj – miasto na Ukrainie, w obwodzie lwowskim, nad rzeką Stryj. Duży węzeł kolejowy, ośrodek przemysłu materiałów budowlanych, maszynowego, drzewnego i spożywczego.Wysokie Tatry – miasto położone w słowackich Tatrach, obejmujące znaczną część tych gór. Założone zostało w 1947 roku i ma ok. 5000 stałych mieszkańców. Składa się z 15 części – pierwotnie samodzielnych osiedli, które stopniowo integrowały się w całość. Wysokie Tatry dwukrotnie organizowały mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym: w 1935 i 1970 roku.

Strona internetowa www.vysoketatry.sk


Bansko - miasto w południowo-zachodniej Bułgarii, w obwodzie błagojewgradzkim. Stolica gminy Bansko. U podnóża góry Pirin (najwyższym szczytem której jest Wichren - 2914 m n.p.m.), na wysokości 936 m n.p.m. Jest największym ośrodkiem sportów zimowych w Bułgarii. 

Strona internetowa http://www.bansko.bg/ 

Opatija (wł. Abbazia) – miasto w Chorwacji, w żupanii primorsko-gorskiej. Jest położone na półwyspie Istria. Uzdrowisko letnie i zimowe nad morzem Adriatyckim, położone nad Zatoką Kvarnerską, jedno z największych w Chorwacji. Miejscowość od XIX wieku słynna z pięknej roślinności śródziemnomorskiej i wspaniałej plaży.

Strona internetowa http://www.opatija.hr/hr/(APM)