Ikona wyboru języka Polski
Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.39   0   93.17   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   11.35
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   5.9   7.24
Józefa Piłsudskiego   8.3   10.46
Tytusa Chałubińskiego   7.12   8.93
Zofii i Witolda Paryskich   7.24   9.17
Kuźnice   8.21   10.19
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.46   0.57
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 23.06 14:00
Zachmurzenie
20° / 10° pochmurnie
Pon. 14:00
Zachmurzenie
19°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
23°
Śr. 14:00
Deszczowo
24°
Czw. 14:00
Deszczowo
23°
Pt. 11:00
Deszczowo
23°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

8. Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim 

Finał Pucharu Zakopanego - emocje, zabawa i pomoc dla Matyldy

Warunki 19 lutego 2022 roku nie były łatwe, wiał silny wiatr, ale organizatorzy i uczestnicy finałowych zawodów Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim na Polanie Szymoszkowej dali radę. Na stoku sportowa rywalizacja wśród dzieci i dorosłych, a po zawodach apres-ski, czyli strefa relaksu, koncert i wiele niespodzianek. Uczestnicy włączyli się również do akcji pomocy dla 7–miesięcznej Matyldy z Kościeliska.

Na Polanie Szymoszkowej zjawiły się tłumy narciarzy i widzów. Słońce raz po raz wychodziło zza chmur, a widoki, jak zawsze, zapierały dech w piersi.

Zawody, zorganizowane przez Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i zakopiańskie stacje narciarskie – Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch oraz Stacja Narciarska Szymoszkowa, zakończyły tegoroczną walkę o Puchar Zakopanego dla narciarzy-amatorów. W finałowej rywalizacji wzięło udział ponad 70 dorosłych narciarzy i blisko 150 dzieci startujących w ramach 44. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim, w tym podopieczni Fundacji Handicap Zakopane. W rozdaniu nagród wzięła udział wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica, która także gorąco namawiała do włączenia się w akcję pomocy dla Matyldy.

Była też okazja, by włączyć się do bardzo ważnej akcji pomocy dla 7-miesiecznej Matyldy z Kościeliska, która urodziła się z ciężką wadą serca, a jedyną szansą dla niej jest niezwykle droga operacja w USA.
Trzeba jeszcze uzbierać ponad 3,3 mln złotych. (Szczegóły tutaj: https://www.siepomaga.pl/serduszko-matyldy)

Dla zwycięzcy, którym w tym roku została Magdalena Stoch – Kolasa z Zakopanego i 30 najlepszych zawodników tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim partner strategiczny Medical Art Clinic Podhale przygotował nagrody o łącznej wartości 30 tysięcy złotych. Dodatkowo od Vola Racing Malczewski Sport czterech najlepszych zawodników otrzymało vouchery o łącznej wartości 2000 zł do zrealizowania w sklepach sportowych fundatorów.

Na wszystkich czekały słodkie niespodzianki i napoje Grupy OSHEE. Po zawodach w strefie relaksu była okazja, by rozłożyć się na leżakach, podziwiać widoki i bawić na koncercie Ady Dijuk znanej z takich programów jak „Śpiewajmy razem - All Together now” „APLAUZ, APLAUZ !” czy „Must be the music-Tylko Muzyka”.

Rywalizacja o Puchar Zakopanego zakończona, ale sezon zimowy w Zakopanem trwa nadal. Warunki dla narciarzy są bardzo dobre, a atmosfera miasta gorąca jak zawsze, co jakże wyraźnie widać na publikowanych w mediach społecznościowych zdjęciach oznaczonych hasztagiem #kochamzakopane.

WYNIKI: 

- zawodów na Stacji Polana Szymoszkowa (19 lutego)

- Finału Pucharu Zakopanego

fot. Marcin Szkodziński

(MP/AKS)


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Puchar Zakopanego ma już swoją uznaną markę. Impreza, organizowana po raz ósmy przez miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i stacje narciarskie, gwarantuje emocje i zabawę na najwyższym poziomie.

Ci, którzy wzięli udział w pierwszej edycji, która odbyła się 9 stycznia na Harendzie, komplementowali organizatorów za profesjonalizm, znakomicie przygotowaną trasę i rodzinną, wspaniałą atmosferę. Dopisała również pogoda, a widoki były zachwycające.

Nie inaczej będzie na Kasprowym Wierchu. W sobotę 12 lutego w Kotle Gąsienicowym zawodnicy będą rywalizować na trasie slalomu giganta, zaplanowano dwa przejazdy. Rejestracja trwać będzie do południa w czwartek 9 lutego. Poniżej znajduje się również szczegółowy regulamin.

Jeśli ktoś zdecyduje się na udział w ostatniej chwili, nic straconego. W dniu imprezy będzie można zapisać się w biurze zawodów, które zostanie uruchomione w Kuźnicach przy dolnej stacji kolejki. Tam też powstanie specjalna strefa dla mediów i zawodników.

Uczestniczyć mogą osoby pełnoletnie, które nie były czynnymi zawodnikami lub zawodniczkami w ciągu ostatnich pięciu sezonów, tzn. nie posiadały licencji w sezonie 2016/2017 i w kolejnych sezonach.

Narciarze będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych. Zawody obywają się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym Mistrzostw Polski Amatorów oraz Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego.

Zawodom dorosłych towarzyszy rywalizacja dzieci w ramach 43. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim.Odbędą się również zawody osób niepełnosprawnych, podopiecznych Fundacji Handicap Zakopane.

Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia zawodów z zaznaczonym czasem przejazdu, a dla zwycięzców przygotowano nagrody o łącznej wartości 30.000 złotych.

Finałowa edycja tegorocznego Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim jest zaplanowana na 19 lutego na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa.

Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa, MOSiR Zakopane.

Sponsorem strategicznym jest Medical Art Clinic Podhale.

Patronat honorowy: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Partnerzy: Wawel S.A., Producent odzieży sportowej JMP Sports Wear S.C, Vola Racing Malczewski Sport.

Patronatem medialnym wydarzenie objęły: Program Pierwszy Polskiego Radia, TVP Kobieta, TVP 3 Kraków, Radio Kraków, Wyborcza.pl, Travelist.pl, Narty.pl, Skionline.pl, Góral.info, Podhale24, Serwis Informacyjny Watra, Tygodnik Podhalański, Podhale.region, Podhale-sport.pl, TV Podhale, Sportowepodhale.pl.


ZAPISY ORAZ REGULAMINY

Kontakt z organizatorem: Wydział Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej, tel.18 20 20 472

Regulamin do pobrania

Zapisy on-line dla dorosłych: https://www.pomiarczasu.pl/viii-puchar-zakopanego-...

Zapisy na zawody dla dzieci: http://www.mosir.zakopane.eu
Regulamin przyznawania nagród od Sponsora strategicznego Medical Art Clinic Podhale


Sortuj:
Zdjęcie promujące artykuł

Puchar Zakopanego Dzieci

W tegorocznej edycji po raz trzeci równolegle z VIII Pucharem Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim, na wszystkich obiektach odbędzie się Puchar Zakopanego Dzieci w ramach 44. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych.

Zapraszamy do uczestnictwa najmłodszych miłośników zimowego szaleństwa!

Szczegóły: http://www.mosir.zakopane.eu/

sponsor strategiczny

paRTNERZY

patroni medialni

historia pucharu zakopanego