Ikona wyboru języka Polski
Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   4.13   0   82.34   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   12.02
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   1.97   2.55
Józefa Piłsudskiego   2.96   3.93
Tytusa Chałubińskiego   3.84   5.07
Zofii i Witolda Paryskich   4.06   5.64
Kuźnice   4.18   5.41
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.85   1.1
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 25.05 11:00
Zachmurzenie
18° / 9° zachmurzenie duże
Nd. 14:00
Deszczowo
17°
Pon. 14:00
Deszczowo
16°
Wt. 14:00
Deszczowo
17°
Śr. 14:00
Deszczowo
13°
Czw. 08:00
Deszczowo
14°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Stacja Kultura Zakopane

Zakopiańskie Centrum Kultury otrzymało od Miasta Zakopane budynek na terenie Centrum Komunikacyjnego Miasta Zakopane – Stację Kultura Zakopane. Obiekt otrzymał dofinansowanie na stworzenie nowej infrastruktury na terenie zabytkowego Dworca PKP, w ramach projektu: „Modernizacja zabytkowych budynków Dworca PKP w Zakopanem na cele gospodarcze i kulturalne”.

Stacja Kultura Zakopane to miejsce dotarcia do celu, do Zakopanego, w poszukiwaniu emocji, wrażeń, odpoczynku. Stacja to także początek artystycznej podróży dla obiecujących zakopiańskich artystów: muzyków, plastyków, młodzi twórcy mają tutaj szansę, dzięki wsparciu Miasta, wyruszyć w podróż z bagażem swoich talentów. Wszystkie trzy piętra Stacji Kultura Zakopane: Galeria, Centrum Informacji Turystycznej oraz Klubokawiarnia pełnią funkcje kulturalne.

ul. Chramcówki 35,
Zakopiańskie Centrum Kultury

Galeria Stacja Kultura

Galeria Stacja Kultura

Galeria Stacja Kultura Zakopane mieści się na pierwszym piętrze budynku zakopiańskiego dworca kolejowego znajdującego się na ulicy Chramcówki 35. Dzięki hojności Hrabiego Stanisława Zamoyskiego w roku 1899 ukończono budowę kolei prowadzącej do stolicy polskich Tatr, co pozwoliło na łatwy dostęp pierwszym turystom, którzy w tamtych czasach szukali w Zakopanem głównie czystego powietrza. W swojej ponad 100-letniej historii kolej była świadkiem przyjazdu i odjazdu milionów turystów, i niezliczonych ludzkich historii. Budynek ten to nie tylko kolej to także początek i koniec podróży dla wielu osób, myślimy podobnie o naszej galerii, która mamy nadzieję, będzie pierwszą stacją na drodze wielu przyszłych artystów,...

ul. Chramcówki 35A,
Miejska Biblioteka Publiczna

Mediateka

Mediateka

Mediateka to nowo powstałe miejsce w Stacji Kultura Zakopane, którego celem jest integracja mieszkańców wszystkich grup wiekowych, a w szczególności młodych osób, korzystających z najnowszych technologii multimedialnych. Stworzono w niej strefy: „Książki” z wydzielonym księgozbiorem górskim, „Strefą dla najmłodszych” oraz Czytelnię Prasy Bieżącej wraz z kawiarenką. Dodatkowo ważnymi miejscami są: „Strefa multimediów” z czytnikami książek elektronicznych i stanowiskami komputerowymi, w której można skorzystać również z multimedialnych kursów językowych, ,,Strefa relaksu” z możliwością odsłuchu płyt winylowych, CD czy audiobooków oraz sala komputerowa służąca w głównej mierze do prowadzenia warsztatów.

kontakt z nami

Z archiwum Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

Stacja Kultura Zakopane


ul. Chramcówki 35
34-500 Zakopane
tel. +48 18 20 66 950
e-mail: office@promocja.zakopane.pl