Ikona wyboru języka Polski
Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   11.12   353.29   62.21   5.11
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   6.4
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   5.29   6.45
Józefa Piłsudskiego   5.83   7.27
Tytusa Chałubińskiego   9.21   11.82
Zofii i Witolda Paryskich   10   12.79
Kuźnice   6.49   7.96
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.57   0.72
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 13.08 17:00
Deszczowo
18° / 15° słabe opady deszczu
Nd. 14:00
Deszczowo
20°
Pon. 14:00
Deszczowo
22°
Wt. 14:00
Deszczowo
23°
Śr. 14:00
Deszczowo
24°
Czw. 14:00
Deszczowo
26°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Aktualności

Aktualności

Zakopane dobre eMOCje - tradycyjny folklor i dziedzictwo...
Data publikacji 4 sierpnia 2022

3 sierpnia w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego zaprezentowano program 53. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19 - 26 sierpnia w Zakopanem. W tych dniach turystyczna stolica Polski przemieni się w pełną pasji i koloru europejską stolicę tradycyjnego folkloru. Festiwal co roku przyciąga tysiące fanów z kraju oraz z zagranicy.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Wacław Geiger patronem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i...
Data publikacji 1 sierpnia 2022

 Niedzielne uroczystości, które odbyły się w ramach 21. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, miały ogromne znaczenie. Od tego roku Festiwal przyjął jako swojego patrona Wacława Geigera - kompozytora, pedagoga i dyrygenta, przez długie lata związanego zawodowo z Zakopanem.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Program koncertu "Inspiracje kompozytorów folklorem góralskim"
Data publikacji 29 lipca 2022

27 sierpnia 2022 w Kościele Św. Krzyża w Zakopanem o godz. 18:00 odbędzie się koncert „Inspiracje kompozytorów folklorem góralskim" z udziałem Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, solistki skrzypaczki Katarzyny Lassak oraz tradycyjnej kapeli góralskiej – Muzyka Rodziny Lassaków „Heliosów” z Zakopanego. Koncert, jest wydarzeniem towarzyszącym 53. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Koncert „Inspiracje kompozytorów folklorem góralskim”
Data publikacji 27 lipca 2022

  27 sierpnia 2022 w Kościele Św. Krzyża w Zakopanem o godz. 18:00 odbędzie się koncert „Inspiracje kompozytorów folklorem góralskim” z udziałem Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, solistki skrzypaczki Katarzyny Lassak oraz tradycyjnej kapeli góralskiej – Muzyka Rodziny Lassaków „Heliosów” z Zakopanego. Koncert, jako wydarzenie towarzyszące 53. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Uroczystość nadania Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Organowej i Kameralnej...
Data publikacji 27 lipca 2022

Szanowni Państwo, tegoroczna 21. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej upiększa Zakopiańskie Kościoły niezwykłymi koncertami wybitnych muzyków już od zeszłego tygodnia.   Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na uroczystości, które zbliżają się wielkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę (31.07) o godz. 17:00 będziemy świadkami kolejnego znakomitego koncertu tegorocznego wydarzenia, któremu towarzyszyć będzie uroczystość nadania Festiwalowi imienia Wacława Geigera- kompozytora, pedagoga i dyrygenta, przez długie lata związanego zawodowo z Zakopanem.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Wernisaż wystawy „Artyści Zakopiańscy 2022”
Data publikacji 25 lipca 2022

22 lipca 2022 (piątek), w Miejskiej Galerii Sztuki odbył się uroczysty wernisaż wystawy „Artyści Zakopiańscy 2022”. Cykliczny, zainicjowany w 2016 roku projekt wystawienniczy,  na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń wystawienniczych i kulturalnych Zakopanego.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Rozpoczął się 21. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i...
Data publikacji 24 lipca 2022

Koncert inauguracyjny 21. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Wacława Geigera obył się w piątek, 22 lipca w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Na organach zagrało małżeństwo Zuzanna i Maciej Batorowie, a wydarzenie dopełnił śpiew Magdaleny Kulig. Już kolejnego dnia wieczorem w sobotę, 23 lipca, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach zaprezentował się zespół  Malawski Trio w składzie: Maciej Lulek na skrzypcach, Barbara Łypik-Sobaniec na wiolonczeli oraz Sławomir Cierpik na fortepianie. Organizatorami wydarzenia są Miasto Zakopane  oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Udany koncert Future Folk
Data publikacji 16 lipca 2022

  Za nami koncert zespołu Future Folk. Na Kulturalnym Placu Niepodległości zgromadziło się liczna publiczność przemieniając centrum Zakopanego w roztańczony skwer. Organizatorami wydarzenia byli Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Artyści Zakopiańscy 2022
Data publikacji 15 lipca 2022

Zakopiańskie Centrum Kultury i Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego zapraszają do Miejskiej Galerii Sztuki na kolejną edycję autorskiego projektu wystawienniczego Artyści Zakopiańscy, ukazującego szeroki wachlarz  działań  artystów tworzących współcześnie w szeroko pojętym „zakopiańskim” środowisku.  Wystawa prezentuje całe współczesne spektrum dyscyplin, postaw i kierunków. Jednocześnie jest  prezentacją artystów  w każdym wieku, zarówno tych doświadczonych,  jak również młodych, którzy poprzez udział w projekcie, po raz pierwszy zaprezentują swoje prace w przestrzeni galerii.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży
Data publikacji 14 lipca 2022

Za nami kolejna część warsztatów ceramicznych w Miejskiej Galerii Sztuki. W trakcie zajęć uczestnicy malowali szkliwami wykonane wcześniej prace, również te, które powstały na pikniku Zakopiańskiego Dnia Rodziny.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dowiedz się wiecejStrzałka

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy