Ikona wyboru języka Polski
Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   23.99   274.27   24.1   6.81
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   10.38
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   18.58   23.9
Józefa Piłsudskiego   14.57   18.34
Tytusa Chałubińskiego   12.04   14.79
Zofii i Witolda Paryskich   15.35   19.74
Kuźnice   -   -
Gronik   11.22   13.69
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   15.77   20.35
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Sob. 31.07 08:00
Zachmurzenie
22° / 14° całkowite zachmurzenie
Nd. 14:00
Zachmurzenie
26°
Pon. 14:00
Deszczowo
17°
Wt. 14:00
Deszczowo
21°
Śr. 14:00
Deszczowo
14°
Czw. 05:00
Zachmurzenie
10°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Aktualności

Aktualności

Zapowiada się eMOCjonujący weekend w Zakopanem!
Data publikacji 30 lipca 2021

Jesteśmy na półmetku wakacji. Za nami wiele interesujących miejskich wydarzeń, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć. To jednak nie wszystkie projekty, które ma do zaoferowania Miasto Zakopane podczas tego eMOCjonującego lata. Część festiwali, koncertów czy wystaw dopiero przed nami! Już w najbliższy weekend, w imieniu organizatorów:Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli oraz Zakopiańskiego Centrum Kultury serdecznie zapraszamy na wystawę Artyści Zakopiańscy 2021 odbywającą się w Miejskiej Galerii Sztuki, jubileuszowy koncert odbywający się w ramach20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej czy trwającą od 9 lipca wystawę czasową w Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór „Na rozdrożu. Adam Doleżuchowicz, Bożena Doleżuchowicz Mickiewicz.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Czyste Tatry ekoMałopolska – dziesiąty finał na start
Data publikacji 30 lipca 2021

W najbliższą sobotę, z samego rana, pierwsi spośród 4000 wolontariuszy wyruszą na tatrzańskie szlaki, by posprzątać je w ramach jubileuszowej, dziesiątej edycji Czystych Tatr ekoMałopolska. W Zakopanem pojawią się również liczni ambasadorzy oraz twórcy internetowi. Pod Gubałówką stanie edukacyjna śmieciarka „Miecia”, a całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo w ramach „Studia Czysta Polska”.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Zakopane - miasto pełne eMOCji!
Data publikacji 29 lipca 2021

Główny cel jaki przyświeca ogólnopolskiej kampanii „Zakopane – eMOCje na lato" realizowanej przez Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury to pokazanie miejsc, które nie do końca i nie przez wszystkich zostały jeszcze odkryte. W myśl czterech eMOCji, które towarzyszą tegorocznej kampanii promocyjnej: #wytchnienie, #swoboda, #zachwyt, #energia przedstawiamy kolejne propozycje nowych przestrzeni, które mamy nadzieję, zechcą Państwo odwiedzić podczas tego lata w naszym pięknym mieście.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Na rozdrożu
Data publikacji 28 lipca 2021

Szanowni Państwo, Prezentujemy drugą część reportażu odnoszącego się do aktualnej wystawy organizowanej przez Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury prezentowanej w Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór: "Na rozdrożu. Adam Doleżuchowicz, Bożena Doleżuchowicz Mickiewicz.  

Dowiedz się wiecejStrzałka
Nim słowiki i skowronki stracą głos i umilkną...
Data publikacji 28 lipca 2021

„Ochrona przyrody, a więc i Tatr jest problemem humanistycznym. Rozpatrywać ją trzeba w kategoriach ludzkich z całą jej zawiłością. (…) Odbijają się dramatyczne starcia postaw zbiorowych na innych płaszczyznach, bardziej może wyraziste tu – kto wie czy nie bardziej niszczycielskie. Patronuje mi przekonanie, że ideałem jest czysta przyroda w opozycji do cywilizacji, a kultura powinna podporządkować cywilizację naturze.” Stefan Chałubiński „Punkt widzenia” Ład 10 (235) 9. III. 1996

Dowiedz się wiecejStrzałka
Zaproszenie na wernisaż wystawy Artyści Zakopiańscy 2021 w...
Data publikacji 23 lipca 2021

 Serdecznie zapraszamy do Miejskiej Galerii Sztuki na kolejną edycję autorskiego projektu wystawienniczego Artyści Zakopiańscy 2021. Projektu ukazującego szeroki wachlarz działań artystów tworzących współcześnie w szeroko pojętym „zakopiańskim” środowisku. Wystawa prezentuje całe współczesne spektrum dyscyplin, postaw i kierunków. Jednocześnie jest prezentacją artystów w każdym wieku, zarówno tych doświadczonych, jak również młodych, początkujących, którzy poprzez udział w projekcie Artyści Zakopiańscy 2021, po raz pierwszy będą mogli zaprezentować swoje prace w przestrzeni galerii.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Wideo z finisażu „Salonu Marcowego 2021” i „Pokazu...
Data publikacji 22 lipca 2021

  Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z finisażu wystawy „Salon Marcowy 2021. Pokaz Filmów o Sztuce. Józef Wilkoń. Ilustracja, Rzeźba, Film”. Dzisiaj jest ostatni dzień, kiedy możecie Państwo zobaczyć tę wyjątkową ekspozycję w przestrzeni Miejskiej Galerii Sztuki.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Wystawa "Na rozdrożu. Adam Doleżuchowicz i Bożena Doleżuchowicz...
Data publikacji 19 lipca 2021

Tradycja jest siłą Zakopanego i Podhala. Wpisują się w nią twórczo Adam Doleżuchowicz, którego 20. rocznica śmierci minęła w maju br. i jego córka Bożena Doleżuchowicz Mickiewicz. Wystawa malarstwa na szkle, rzeźby, instrumentów, którym towarzyszą wybrane fragmenty poezji Adama Doleżuchowicza czynna jest w ZCK Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór przy ul. Kasprusie 27 w Zakopanem.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Wielka akcja sprzątania: odbierz darmowy pakiet i uporządkuj...
Data publikacji 19 lipca 2021

Stowarzyszenia Czysta Polska rozpoczyna wielką akcję sprzątania całego kraju. W ramach inicjatywy #CzystaPolska #odTATRpoBAŁTYK, 5000 wolontariuszy otrzyma bezpłatne zestawy, dzięki którym będą mogli posprzątać swoje najbliższe otoczenie – pobliski park, las lub brzegi rzeki.Każde z tych miejsc może odzyskać naturalne piękno dzięki odrobinie zaangażowania.

Dowiedz się wiecejStrzałka
20. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
Data publikacji 15 lipca 2021

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury - organizatorzy wydarzenia zapraszają na jubileuszową 20. edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. W tym roku  w ramach aktywności odbędzie się koncert w wykonaniu Michała Markuszewskiego - organy oraz Flores Rosarum - żeńskiego zespołu wokalnego. Serdecznie zapraszamy już 31 lipca 2021 r. o godz. 20:00  do pięknej przestrzeni Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem.

Dowiedz się wiecejStrzałka

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy