Ikona wyboru języka Polski
Jakość powietrza
Brak danych
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   82.11   0   5.41   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   74.54
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   47.42   56.82
Józefa Piłsudskiego   14.82   16.65
Tytusa Chałubińskiego   9.9   11.47
Zofii i Witolda Paryskich   18.65   24.97
Kuźnice   7.89   8.92
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   18.15   20.25
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 29.02 01:00
Zachmurzenie
6° / 6° zachmurzenie duże
Czw. 13:00
Zachmurzenie
12°
Pt. 13:00
Zachmurzenie
11°
Sob. 13:00
Zachmurzenie
10°
Nd. 13:00
Zachmurzenie
10°
Pon. 13:00
Zachmurzenie
11°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Centrum Informacji

Turystycznej 

Centrum Informacji Turystycznej

Od początku maja 2021, Zakopiańskie Centrum Kultury zaprasza do nowej siedziby Centrum Informacji Turystycznej. W nowoczesnej przestrzeni, zlokalizowanej w odrestaurowanym zabytkowym budynku przy ulicy Chramcówki 35, na Mieszkańców i Turystów czeka wygodne wnętrze, dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych, oraz kompetentna i przyjazna obsługa.

Centrum Informacji Turystycznej wyposażone jest także w szereg nowoczesnych urządzeń multimedialnych.

Na pięciu dotykowych ekranach, dzięki specjalnie stworzonej aplikacji, turysta może zapoznać się z mapą Zakopanego, na której zaznaczonych jest ponad 40 obiektów wpisujących się w Szlak Stylu Zakopiańskiego. Każdy obiekt ma opis merytoryczny oraz dokumentację zdjęciową, a także kod QR, który po zeskanowaniu poprzez urządzenie mobilne, pozwala zabrać ze sobą niezbędne informacje na telefon.

Poza mapą użytkownik może także zaznajomić się z kalendarzem wydarzeń jakie są organizowane w mieście w najbliższych tygodniach, a także sprawdzić pogodę we wszystkich rejonach Zakopanego i w Tatrach.

Dla osób chcących przemieszczać się po mieście komunikacją miejską, opracowano rozkład jazdy, który jest zsynchronizowany w czasie, co pozwala osobie korzystającej z ekranu zobaczyć za ile minut odjeżdża najbliższy autobus. Aplikacja jest dostępna również w języku angielskim.

Z uwagi na bardzo dużą ilość zapytań dotyczącą możliwości zakupu wycieczek jednodniowych, karnetów na stoki narciarskie, czy też na poszczególne atrakcje turystyczne, Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury, stworzyło możliwość nabycia ww. usług. Pozwoli to turyście przybywającemu do Zakopanego, w jednym miejscu zaznajomić się z bogatą ofertą turystyczną i jednocześnie zakupić wybrane przez siebie atrakcje.

Dzięki współpracy z TOPR-em Zakopiańskie Centrum Kultury pozyskało monitor, na którym wyświetlane są aktualne warunki w Tatrach, widok z kamer, spoty dotyczące bezpieczeństwa, a także numery alarmowe w górach.

Monitor zlokalizowany w miejscu bezpośredniej obsługi turystów informuje o wydarzeniach organizowanych w Zakopanem w formie spotów reklamowych, a także jest możliwość prezentacji plakatów, czy też materiałów graficznych.

Dzięki darmowej strefie Wi-Fi każdy turysta bez przeszkód może tu także skorzystać z Internetu. W przestrzeni Informacji Turystycznej każdy znajdzie swoje miejsce na odpoczynek. Ciekawe materiały do przejrzenia znajdą również dzieci.

Osobom odwiedzającym Centrum czas umili wyświetlana na ścianie pomieszczenia projekcja archiwalnych zdjęć Zakopanego, skupiona wokół historii zakopiańskiego dworca PKP i obecnej siedziby Centrum Informacji.

W przestrzeni CIT-u znajduje się również galeria prezentująca tradycyjne wyroby artystyczne

i użytkowe związane z regionem Podhala. Można tu nabyć niepowtarzalny upominek i ręcznie robioną pamiątkę z Zakopanego.

Już dziś nowe Centrum Informacji Turystycznej to przestrzeń nowoczesna, odpowiadająca europejskim standardom.