Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.89   0   62.32   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   5.72
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   11.62   14.83
Józefa Piłsudskiego   18.64   24.52
Tytusa Chałubińskiego   12.14   16.12
Zofii i Witolda Paryskich   12.61   17.98
Kuźnice   12.44   15.95
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.99   1.33
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 21.04 17:00
Śnieg
5° / -2° słabe opady śniegu
Pon. 14:00
Śnieg
Wt. 14:00
Zachmurzenie
Śr. 14:00
Śnieg
Czw. 14:00
Śnieg
Pt. 14:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

29 kwietnia - 2 maja 2020

Wiosna Jazzowa Zakopane

HISTORIa FESTIWALU

Zakopiańska Wiosna Jazzowa to muzyczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz Zakopanego. Po raz pierwszy została zorganizowana początkiem maja 2004 roku, gdy Unia Europejska została rozszerzona o kolejnych członków, w tym Polskę. Od tamtej pory, będąc częścią United Europe Jazz Festival, nie tylko upamiętnia tę ważną dla naszego kraju datę, ale przede wszystkim jest okazją do współpracy i prezentacji muzyków z Grupy Wyszehradzkiej. Festiwal oprócz współczesnych akcentów doskonale wpisuje się także w tradycję. Jazz w Zakopanem rozbrzmiewał bowiem już w latach 30. XX wieku.

United Europe Jazz Festival odbywa się w okresie od końca kwietnia do połowy maja także w miastach: Banska Bystrica (SK), Hradec Kralove (CZ) i Salgotarjan (HU). Dzięki niemu możliwa jest wymiana zespołów jazzowych, wzbogacająca życie kulturalne i społeczne.

Zakopiański festiwal wyróżnia się z pewnością bogatym programem oraz plejadą polskich i zagranicznych gwiazd, które przyciągają miłośników jazzu pod Tatry. W trakcie piętnastu edycji festiwalu gościliśmy artystów m.in. z Ameryki, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Estonii, Włoch i Czech, a byli wśród nich Chris Barber, Enrico Rava, Ondrej Havelka, Stanley Breckenridge, legendarny Golden Gate Quartet, Jacksons Singers, Harriet Lewis, czy też Nigel Kennedy. Polską scenę jazzową reprezentowali m.in. Tomasz Stańko, Wojciech Karolak, Janusz Muniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Baron, Janusz Muniak, Adam Bałdych, Leszek Możdżer, Włodek Pawlik.

Wiosna jazzowa zakopane

United Europe Jazz Festival

„Jeśli jazz na szczytach, to tylko w Zakopanem” – to hasło co roku towarzyszy muzyce synkopowanej, rozbrzmiewającej wiosną pod Tatrami. Wraz z rozkwitającymi krokusami Zakopane staje się światowym centrum jazzu, goszcząc artystów z najwyższej półki i rzesze wiernych fanów.

Wiosna Jazzowa od początku istnienia była ważnym punktem w muzycznym kalendarzu Zakopanego. Z czasem stała się jednym z najbardziej znaczących festiwali jazzowych w Polsce i współpracujących z nim krajach Grupy Wyszehradzkiej, a w 2012 roku dołączyła do ekskluzywnego grona imprez, fetujących International Jazz Day pod patronatem UNESCO.

Tak samo magnetyczne jak nazwiska muzyków są również piękne tatrzańskie krajobrazy i budząca się o tej porze roku do życia przyroda. Z roku na rok przybywa więc fanów jazzu i Zakopanego, a Festiwal wciąż się rozwija z myślą o melomanach i wszystkich gościach przybywających wiosną pod Tatry.

Ostatnia edycja Festiwalu odbyła się pod koniec kwietnia 2019 roku. Zakopane na kilkanaście dni znów stało się światowym centrum jazzu, goszcząc artystów z najwyższej półki i rzesze wiernych fanów. Program Wiosny Jazzowej Zakopane 2019 był wyjątkowo bogaty, od dixielandu, przez swingowe standardy po projekty z nurtu nowoczesnego jazzu akustycznego, czy pogranicza jazzu i klasyki. 

Gorąco polecamy wszystkie koncerty, mając nadzieję, że muzyka zaproszonych artystów dostarczy Państwu wielu inspirujących wrażeń. Więcej informacji na stronie www.festiwale.zakopane.pl


Galeria zdjęć

Kontakt z nami 

Zdjęcie promujące artykuł

Zakopiańskie Centrum Kultury

ul. Kościeliska 7
Zakopane 34-500
tel. +48 18 20 669 50 
fax. +48 18 20 666 56
email: office@promocja.zakopane.pl

www.festiwale.zakopane.pl/2019/wiosna-jazzowa

Facebook    YouTube 

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy

Zdjęcie promujące artykuł