Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.48   0   70.96   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   4.91
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   5.58   6.91
Józefa Piłsudskiego   6.28   7.9
Tytusa Chałubińskiego   7.68   9.85
Zofii i Witolda Paryskich   9.47   12.29
Kuźnice   7.73   9.71
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.57   0.71
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 25.07 14:00
Deszczowo
18° / 8° słabe opady deszczu
Pt. 14:00
Zachmurzenie
20°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
24°
Nd. 14:00
Zachmurzenie
24°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
18°
Wt. 11:00
Słonecznie
18°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Rowery

Wycieczki rowerowe

www.harendazakopane.pl

Trasa górska: Kościelisko - Dolina Chochołowska
długość 25 km, czas przejazdu 3 godz., różnica wzniesień 250 m, trasa trudna

Początek trasy rozpoczyna się w Kościelisku Kiry, u wylotu Doliny Kościeliskiej. Jedziemy drogą w stronę Czarnego Dunajca. W przysiółku Roztoki skręcamy w lewo do Doliny Chochołowskiej. Przez Siwą Polanę, asfaltową drogą dojeżdżamy do Hucisk. Dalej pod górę kamienistą drogą na Polanę Chochołowską cały czas przez Tatrzański Park Narodowy. Po drodze Niżnia i Wyżnia Brama Chochołowska i Wywierzysko Chochołowskie. Powrót tą samą drogą do Roztok. W Roztokach skręcamy w prawo i zaraz w lewo, przez most na Kirowej Wodzie, szutrową drogą dojeżdżamy do drogi asfaltowej. Dalej w prawo do przysiółka Groń, gdzie skręcamy w prawo i obok stadionu biatlonowego dojeżdżamy do Kościeliska Kir. 


Trasa górska: Zakopane - Witów - Dzianisz
długość trasy 30 km, czas przejazdu 3,5 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna

Trasę rozpoczynamy na parkingu na Polanie Szymoszkowej. Jedziemy za znakami przez wieś Kościelisko. W przysiółku Roztoki w prawo przez las szutrową drogą wjeżdżamy na polanę Płazówka. Tu warto odpocząć patrząc na otoczenie Doliny Chochołowskiej. Na polanie kilka domów i urocza kapliczka. Dalej przez Witów jedziemy asfaltową dróżką do wsi Dzianisz i dalej pod górę na Gubałówkę - 1123 m. Trudy podjazdu rekompensuje wspaniały widok na Zakopane i Tatry. Zjeżdżamy drogą do Kościeliska i dalej do Zakopanego.

Trasa górska: Harenda - Ząb - Bachledówka - Gubałówka
długość trasy 35 km, czas przejazdu 4 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna

Trasę rozpoczynamy przy Ośrodku Narciarsko-Rekreacyjny Harenda Zakopane (rower można wywieść na górę koleją). Dalej trasa wiedzie do wsi Ząb. Z Zębu jedziemy na południe na Furmanową i Gubałówkę. Cały czas piękny widok na Tatry i Zakopane. Z Gubałówki przez przysiółek Słodyczki zjeżdżamy do wsi Nowe Bystre i dalej wąską dróżką asfaltową na Bachledówkę, gdzie wielokrotnie przebywał biskup Karol Wojtyła. Piękna panorama na Tatry i Podhale, widzimy Pilsko, Babią Górę, Gorce z Turbaczem i całą grań Tatr. Dalej jedziemy przez Czerwienne do Zębu. 


Trasa rowerowa: Biały Dunajec - Bukowina Tatrzańska
długość 20 km, czas przejazdu 2,5 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna

Początek trasy zaczyna się w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy. Jedziemy przez wieś i dalej przez most na Białym Dunajcu do wsi Gliczarów Dolny. Wąską, asfaltową drogą stromo pod góre do Gliczarowa Górnego. Przed nami wieś Bukowina Tatrzańska i wspaniały widok na Tatry. Tutaj skręcamy w lewo i asfaltową dróżką dojeżdżamy do przysiółka Zimni, dalej szturową drogą jedziemy na północ grzbietem między Leśnicą a Gliczarowem. Widok jak z bajki na Tatry i Podhale. Polną drogą dojeżdżamy do Gliczarowa Dolnego i dalej do Białego Dunajca.

Trasa górska: Biały Dunajec - Stołowe
długość 25 km, czas przejazdu 3 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna

Początek trasy rozpoczyna się w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy, dalej przez wieś, skręcamy do Gliczarowa Górnego. Jedziemy asfaltową drogą stromo pod górę do przysiółka Janasówka. Na wzniesieniu rozpościerają się wspaniałe widoki na Tatry. Jedziemy w prawo do przysiółka Stołowe i dalej w dół asfaltową dróżką do potoku Świdrowego. Następnie polną drożyną na ulicę Skupniową w Białym Dunajcu.

Trasa górska: Białka - Droga Królewska - Czarna Góra
długość 30 km, czas przejazdu 3,5 godz.,różnica wzniesień 280 m, trasa trudna

Początek trasy rozpoczyna się w Białce Tatrzańskiej. Przez Białkę dojeżdżamy do spiskiej już wsi - Trybsz, gdzie znajduje się drewniany kościółek z najstarszą polichromią z motywem tatrzańskim. Dalej przez wieś Czarna Góra do Bukowiny Tatrzańskiej. Przez przysiółek Rusiński i Głodowski Wierch dojeżdżamy do Gliczarowa Górnego, dalej szutrową drogą, grzbietem między Leśnicą a Białką Tatrzańską dojeżdżamy do Kotelnicy. Odcinek ten nazywany jest "Drogą Królewską", gdyż jak głosi historia, to tędy wracało wojsko Jana III Sobieskiego z Odsieczy na Wiedeń w 1683 r. Następnie przy górnej stacji kolejki zjeżdżamy do Białki Tatrzańskiej.

Trasa górska: Małe Ciche - Tarasówka
długość 16 km, czas przejazdu 2 godz., różnica wzniesień 230 m, trasa trudna

Trasę rozpoczynamy we wsi Małe Ciche. Jedziemy przez wieś do połączenia z drogą Oswalda Balzera na Wierch Poroniec. Tu w lewo na Polane Zgorzelisko i dalej drogą leśną na Tarasówkę, znaną ze Święta Bacowskiego. Cały czas podziwiamy piękne widoki. Z Tarasówki stromy zjazd polną drogą do Małego Cichego.


Trasa górska: Bukowina Tatrzańska - Czarna Góra - Leśnica 
długość 40 km, czas przejazdu 4 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna

Początek trasy rozpoczyna się w Bukowinie Tatrzańskiej przy Urzędzie Gminy. Jedziemy asfaltową drogą do wsi Czarna Góra położonej już na Spiszu. Dalej przez Trybsz do Leśnicy i przez wieś pod górę do Bukowiny Tatrzańskiej. Na tym odcinku trasy rozprzestrzeniają się przepiękne widoki na Tatry. Następnie przez Rusiński Wierch zjeżdżamy pod Urząd Gminy.

HARENDA
To jedno z najdogodniejszych w okolicach Zakopanego miejsc do uprawiania turystyki rowerowej. Dzięki czynnej przez cały letni sezon kolei krzesełkowej można się wydostać na grzbiet Pasma Gubałowskiego, które oferuje dużo tras o różnym charakterze i stopniu trudności. Każdy rowerzysta znajdzie tu coś dla siebie. Przy dolnej stacji kolei krzesełkowej znajduje się duży darmowy parking. Zarówno przy dolnej jak i górnej stacji można wypożyczyć rower i skorzystać z profesjonalnego serwisu. To ważne ponieważ przed wyruszeniem w drogę koniecznie sprawdzić należy sprawność pojazdu. Na górskich drogach dobry napęd i hamulce to wymóg bezpieczeństwa i warunek dobrej zabawy.
Wywóz rowerów jest darmowy a kolej krzesełkowa przystosowana do ich transportu. W spokoju i ciszy mając przed oczyma wspaniałą tatrzańską panoramę szykować się możemy do drogi. W małym barze z tarasem z którego jest piękny widok pokrzepić się można przed wyprawą. Przy górnej stacji kolei rozpoczyna się wielość traktów. Na rowerze spędzić możemy na nich od kilku do kilkunastu nawet godzin doświadczając ekscytujących zjazdów, wytężających podjazdów, relaksujących trawersów. Zawsze towarzyszyć nam będzie piękna tatrzańska panorama i otaczać bujna natura.
Tutejsze trasy rowerowe mogą prowadzić po asfaltowych drogach albo po nierównych szutrach, kamienistych ścieżkach, leśnych dróżkach gdzie często wystają pnie i korzenie. Jeżeli wybieramy takie trasy należy uzbroić rower w odpowiednie opony. Zawsze warto mieć ze sobą coś od deszczu bo aura tatrzańska jest kapryśna. 
MAPA >>

Trasy downhill'owe - Harenda
trasa trudna i trasa łatwa

Trasy prowadzą ze szczytu pod dolną stację kolei. Trasa trudna – czerwona, przeznaczona jest dla wymagających riderów, natomiast trasa łatwa, otwarta została z myślą o początkujących miłośników tego sportu. Przez cały sezon park jest zabezpieczony materacami i oznakowany. Jeśli ktoś nie lubi jeździć pod górę, może skorzystać z kolei krzesełkowej przystosowanej do przewozu rowerów. Na Harendzie znajduje się też wypożyczalnia rowerów.


CENTRUM MIASTA
Na wycieczki rowerowe polecamy również nowe miejskie trasy rowerowo-rolkowe:
- Dolna i Górna Rówień Krupowa to ścieżki pieszo-rowerowe, których nawierzchnia została przystosowana do jazdy nie tylko na rowerze, lecz także na hulajnodze, deskorolce czy rolkach. Znajdują się tu również bike stopy, czyli zatoczki z ławką i stojakami na rowery, gdzie cykliści mogą odpocząć. 
- Ulica Przewodników Tatrzańskich - droga do Kuźnic


HISTORYCZNO-KULTUROWO-PRZYRODNICZY SZLAK WOKÓŁ TATR
Natomiast w okolicy Zakopanego polecamy Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr, jest to wspólny polsko-słowacki markowy produkt turystyczny Euroregionu "Tatry", który zakłada realizację liczącej ponad 250 km pętli wokół Tatr z trasami rowerowymi, rolkowymi, narciarskimi i biegowymi. Przebiega ona przez położone po obu stronach Tatr historyczno-kulturowe krainy Podhala, Orawy, Liptowa i Spisza.
MAPA >>

Na podstawie materiałów źródłowych:
www.tatry.pl
www.tpn.pl
www.harendazakopane.pl

WYPOŻYCZALNIE ROWERÓW:

MOUNTAIN.pl - Rowery Górskie, Elektryczne i dla Dzieci
ul. Nowotarska 27B (obok ronda Solidarności, Centrum)
34-500 Zakopane
tel. +48 609 697 444
info@mountain.pl
Zarezerwuj ONLINE:
www.mountain.pl

BUTOROWY BIKE RENTAL - Wypożyczalnia rowerów Gubałówka
ul. Butorów 5
tel. +48 501 570 570
info@butorowy.pl
Zarezerwuj ONLINE:
www.butorowy.pl

BUTOROWY BIKE RENTAL - Wypożyczalnia rowerów Dolina Chochołowska
Dolina Chochołowska 3
tel. +48 501 570 570
info@butorowy.pl
Zarezerwuj ONLINE:
www.butorowy.pl


BIKEDOO Rowery Elektryczne
ul. Nowotarska 27B (obok ronda Solidarności, Centrum)
34-500 Zakopane
tel. +48 609 697 444
info@bikedoo.pl
Zarezerwuj ONLINE:
www.bikedoo.pl

ZJAZD.pl - Z Gubałówki na Krupówki
ul. Droga Zubka 44/6
tel. +48 501 570 570
info@zjazd.pl
Zarezerwuj ONLINE: www.zjazd.pl


BIKE POINT - Wypożyczalnie rowerów
ul. Bulwary Słowackiego 1
ul. Balzera 21d (Rezydencja Nosalowy Dwór)
34-500 Zakopane
tel. +48 884 310 035
bikepoint-podhale@wp.pl
www.activevents.pl

GÓRAL TOUR
ul. Krupówki 75
34-500 Zakopane
tel. +48 601 738 729
kontakt@goraltour-zakopane.pl
www.goraltour-zakopane.com

OŚRODEK NARCIARSKO-REKREACYJNY HARENDA
ul. Harenda 21 A
34-500 Zakopane
tel. +48 18 202 56 80
biuro@harendazakopane.pl
www.harendazakopane.pl

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU SPORTOWEGO PIOTR BESZTERDA
ul. Nowotarska 21 F
34-500 Zakopane
tel. +48 502 137 512 
wypoczynekwcentrum@gmail.com
www.beszterdazakopane.pl/wypozyczalnia


wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy