Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   2.73   257.88   70.56   5.03
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   19.21
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   21.7   31.95
Józefa Piłsudskiego   19.14   27.86
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Pon. 17.06 08:00
Deszczowo
16° / 12° słabe opady deszczu
Wt. 14:00
Zachmurzenie
19°
Śr. 14:00
Zachmurzenie
25°
Czw. 14:00
Deszczowo
21°
Pt. 14:00
Deszczowo
22°
Sob. 05:00
Zachmurzenie
14°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Kulturalny Plac Niepodległości

Przestrzeń kreatywna

Kulturalny Plac Niepodległości

Nowe wydarzenie kulturalne, przestrzeń dla wszystkich!

Zapraszamy na Kulturalny Plac Niepodległości, który Zakopane tworzy wspólnie z młodymi artystami. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy w naszym mieście nową przestrzeń, w której zapraszamy do stref: sztuki i kultury, informacji, sportu, rozrywki oraz relaksu.

Do współpracy zaprosiliśmy Fundację Otwartą, która wykazała się wielką otwartością, jak sama jej nazwa wskazuje oraz Młodzieżową Radę Miasta Zakopane, która dzięki przeprowadzonym wśród młodzieży ankietom utwierdziła nas w przekonaniu, że takie miejsce jest w naszym mieście bardzo potrzebne. Wychodząc więc naprzeciw Waszym oczekiwaniom Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, za pośrednictwem Zakopiańskiego Centrum Kultury, postanowił na ten cel przeznaczyć i częściowo zaaranżować to miejsce właśnie dla Was, oddając Wam wolne pole, abyście sami mogli zadecydować jak chcecie je wykorzystać, jak zaaranżować, co zaprezentować, zobaczyć lub czego się nauczyć.

Zakopane od wieków jest miastem kultury, choć w każdej epoce zupełnie innej, dziś również tętni ono życiem o każdej porze roku. Żyją tu i odwiedzają je światowej klasy artyści, aktorzy, celebryci, youtuberzy, a przede wszystkim ludzie poszukujący nowych doznań, zorientowani na niepowtarzalną i wciąż żywą kulturę Podhala. Dzięki swojej unikatowości, Zakopane również dziś, jest miejscem, w którym otwierają się nowe horyzonty, bo jak mówił sam Witkacy „…Dla ludzi słabych Zakopane jest prawie tak zabójcze, jak spotkanie z prawdziwie demoniczną kobietą. Dla rzeczywistych Tytanów Ducha … jest ono miejscem, w którym kondensuje się ich istota, rozwierają się dla nich horyzonty i twórczość artystyczna, społeczna i naukowa stwarza nowe formy i buduje nowe wartości…”. I właśnie dla mocnych i młodych duchem stworzyliśmy tą wyjątkową przestrzeń.

Znajdziecie u nas miejsce do relaksu - czyli wygodne leżaki, lub jeśli ktoś woli bardziej po góralsku to drewniane pieńki, na których będziecie mogli poczytać książki i czasopisma z naszej biblioteczki. Wasze dzieci będą mogły porysować, a to wszystko przeplatane jest codziennymi warsztatami np. street artu, komiksu oraz szycia, a także występami artystycznymi. Poza rozrywkami dla ducha nie może również zabraknąć tych dla ciała, zapraszamy więc na warsztaty jazdy na deskorolce.

Na naszym Kulturalnym Placu nie mogło również zabraknąć akcji wspólnego czytania i bookcrossingu, więc przychodźcie słuchajcie, czytajcie, oddawajcie i zabierajcie książki. Dodatkowo w sierpniu gości tu Zakopiański Festiwal Literacki i Targi Książki „Pod Tatry Tylko z Książką”, a przez całe wakacje wieczorne kino plenerowe. 

Kulturalny Plac Niepodległości to miejsce w samym centrum Zakopanego, tuż przy Krupówkach, gdzie miło spędzicie czas. Przyjdźcie, rozgośćcie się u nas i odpocznijcie. Jeśli zechcecie możecie napić się dobrej kawy, bo pamiętajcie life's too short to drink bad coffee, lub orzeźwiającej lemoniady i wspomóżcie w ten sposób działania artystów.

Jeśli Wy również chcecie współtworzyć to miejsce z nami zapraszamy o kontaktu! 


Kontakt
Zakopiańskie Centrum Kultury
Plac Niepodległości
34-500 Zakopane
tel. +48 18 20 669 50
a.zaleski@promocja.zakopane.pl

Facebook


Baza wydarzeń

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy