Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   8.59   0   53.15   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   26.32
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   14.06   17
Józefa Piłsudskiego   15.89   18.27
Tytusa Chałubińskiego   14.61   17.38
Zofii i Witolda Paryskich   18.41   25.02
Kuźnice   15.21   18.13
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.88   1.15
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 19.03 10:00
Zachmurzenie
-2° / -2° zachmurzenie duże
Śr. 13:00
Zachmurzenie
Czw. 13:00
Zachmurzenie
Pt. 13:00
Zachmurzenie
Sob. 13:00
Zachmurzenie
10°
Nd. 07:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Galerie

Lista Galerii

Galeria Rzeźby Grzegorza Pecucha

Galeria Rzeźby Grzegorza Pecucha , ul.Kasprowicza 31A, 34-500 Zakopane. Zwiedzanie po wcześniejszym umówieniu się z Panią Zofią Pecuch pod numerem telefonu 601-407-320 

Dowiedz się wiecejStrzałka
Willa “Oksza”

Historia Okszy wpisana jest w dzieje stylu zakopiańskiego. Willa jest trzecim dziełem Stanisława Witkiewicza, twórcy stylu zakopiańskiego. Jej projekt powstał w latach 1894–1895 dla Bronisławy i Wincentego Korwin-Kossakowskich, o czym świadczy korespondencja Stanisława Witkiewicza z fundatorami. Budynek wznosili góralscy cieśle pod kierunkiem Wojciecha Roja i Jana Obrochty w latach 1895–1896. Podstawą rozpoczęcia prac były plany przygotowane na podstawie szkiców Witkiewicza. Budowę rozpoczęto na wiosnę 1895 r., a zakończono w czerwcu 1896 r. Wykonanie mebli zlecił Kossakowski Kazimierzowi Sieczce. 

Dowiedz się wiecejStrzałka
Galeria Władysława Hasiora

Jest autorską galerią prac artysty. Władysław Hasior urodził się w 1928 r. w Nowym Sączu, a w roku 1952 ukończył naukę w zakopiańskim Państwowym Liceum Technik Plastycznych, gdzie uczył się pod kierunkiem wybitnego nauczyciela i artysty, Antoniego Kenara. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie u prof. Mariana Wnuka zakończył uzyskaniem dyplomu w roku 1958, a rok później znalazł się w pracowni Ossipa Zadkine’a w Paryżu. Wcześniej związał się z zakopiańskim Państwowym Liceum Technik Plastycznych i przez wiele lat był nauczycielem kolejnych pokoleń uczniów tej szkoły. 

Dowiedz się wiecejStrzałka
Galeria Sztuki im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich

Galeria położona w pobliżu słynnej willi „Pod Jedlami”, to murowany budynek w stylu dworkowym, wybudowany we wczesnych latach dwudziestych XX w. przez rodzinę Koziańskich. Po drugiej wojnie światowej dom kupił od spadkobierców Urząd Rady Ministrów i willa Koziańskich stała się reprezentacyjnym obiektem, w którym bywali najwyżsi prominenci PRL, m.in. premier Józef Cyrankiewicz, stąd potocznie dom nazywano „Cyrankiewiczówką”. W roku 1981 władze miasta na skutek starań działaczy zakopiańskiej Solidarności oddały go Muzeum z przeznaczeniem na Galerię Kobierców Wschodnich, wcześniej ofiarowanych przez wdowę po Jerzym Kulczyckim, Annę Piotrowicz-Kulczycką. 

Dowiedz się wiecejStrzałka
Galeria Antoniego Rząsy

Galeria autorska, wybudowana przez zakopiańskiego rzeźbiarza Antoniego Rząsę (1919–1980) przy ulicy Bogdańskiego. Placówka wystawiennicza działa od 1976 r. Od 1981 r. prowadzi ją syn artysty, Marcin Rząsa wraz z Magdą Ciszewską-Rząsą. Poza ekspozycją stałą rzeźb Antoniego Rząsy galeria prezentuje czasowe wystawy sztuki współczesnej.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Galeria Kenar

Towarzystwo Przyjaciół Twórczości Antoniego Kenara w Zakopanem zawiązało się w 1994 r. aby w domu artysty utworzyć muzeum jego twórczości. Po dwudziestu latach pracy, wysiłków i zmagań z przeciwnościami – dzięki pomocy wielu życzliwie zaangażowanych osób, oraz instytucji i środków własnych rodziny powstało w Zakopanem z dawna oczekiwane jeszcze jedno cenne miejsce – GALERIA KENARA.   Ekspozycja stała – to rzeźby, ceramika, meble, rysunki, gwasze, akwarele, fotografie, pamiątki oraz prezentacja multimedialna.   Oprócz stałej ekspozycji prac artysty Galeria zachowuje opracowane profesjonalnie archiwum – dokumentacji fotograficznych, publikacji, korespondencji, notatek, pamiątek osobistych, dokumentów - także w wersji cyfrowej.   W Galerii znalazła się również dokumentacja fotograficzna prac zaginionych w czasie wojny oraz prac w posiadaniu muzeów polskich i osób prywatnych. 

Dowiedz się wiecejStrzałka
Galeria Strug

Galeria STRUG, prezentująca prace pedagogów i uczniów „Kenara”, powstała w roku 1994, gdy dyrektorem szkoły został rzeźbiarz Stanisław Cukier. Szkoła mieściła się wówczas w budynku przedwojennego hotelu "Marilor" przy ul. Tadeusza Kościuszki. Swą działalność galeria rozpoczęła od organizacji Ogólnopolskiego Biennale Rzeźby w Drewnie. Od roku 1996 wszystkie zajęcia odbywają się w wyremontowanym budynku przy ulicy Kościeliskiej 35. Tam też znajduje się obecnie Galeria STRUG, miejsce spotkań artystycznych pedagogów i uczniów ze szkół plastycznych nie tylko z Polski, ale i z innych krajów. W STRUGU odbywają się również wystawy instrumentów muzycznych, towarzyszące Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich i Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. 

Dowiedz się wiecejStrzałka
Galeria Sztuki Współczesnej “Dom Doktora”

Magda Kraszewska, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w roku 1993 w zabytkowym, rodzinnym domu utworzyła galerię sztuki współczesnej. Willa przy ulicy Przecznica (dawna nazwa ul. Stanisława Witkiewicza) zbudowana została w roku 1898. Reprezentuje powściągliwą wersję stylu zakopiańskiego, a jej projekt prawdopodobnie powstał w kręgu współpracowników Stanisława Witkiewicza. W 1912 r. dom stał się własnością dziadka Magdy Kraszewskiej, doktora Wacława Kraszewskiego (1872-1931), lekarza i społecznika, niezwykle zasłużonego dla Zakopanego. Pod Tatrami zamieszkał w roku 1907, kontynuując działalność patriotyczną, współpracując między innymi z Józefem Piłsudskim i Wacławem Sieroszewskim. 

Dowiedz się wiecejStrzałka
Orski Gallery

Galeria autorska Ryszarda Orskiego mieści się w Zakopanem, w specjalnie do tego celu wzniesionym budynku obok domu rzeźbiarza, przy ul. Broniewskiego, w odległości około 15 minut spacerem od Krupówek, pomiędzy Antałówką a Kozińcem. Galeria jest udostępniona zwiedzającym od lata 2002 r. Rzeźby są wyeksponowane w dwóch pomieszczeniach. Prezentują cały dotychczasowy dorobek artystyczny rzeźbiarza, dając obraz rozwoju jego twórczości, ewolucji i doskonalenia warsztatu.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Galeria Owca Cała

To niewielka a zarazem wyjątkowa przestrzeń znajdująca się w samym sercu miasta, na przeciwko Galerii Miejskiej im. Władysława hr. Zamoyskiego. Sam budynek ma długą historię, miejsce to przez wiele lat zmieniało swoją funkcję i przeznaczenie, służyło między innymi jako mieszkanie, zakład fotograficzny, pracownia snycerska, warsztat samochodowy i nadal przechodzi swoją transformację. Obecnie znajduje się tu galeria autorska szkła artystycznego Leszka Nagrabeckiego i firmy Velt, oraz od niedawna pracownia zakopiańskiej rzeźbiarki Marii Cukier. 

Dowiedz się wiecejStrzałka

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy