Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.73   0   94.49   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   18.45
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   2.88   3.67
Józefa Piłsudskiego   2.58   3.7
Tytusa Chałubińskiego   3.28   4.28
Zofii i Witolda Paryskich   3.13   4.83
Kuźnice   3.04   4.03
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.51   0.76
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 14.04 17:00
Deszczowo
20° / 10° słabe opady deszczu
Pon. 14:00
Deszczowo
11°
Wt. 14:00
Śnieg
Śr. 14:00
Śnieg
Czw. 14:00
Zachmurzenie
Pt. 14:00
Deszczowo
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Jazda konna

Jazda konna

Jazda konna to ciekawa forma aktywnego wypoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Naukę można rozpocząć w każdym wieku. Zakopane i okolica oferują przepiękne tereny pełne niezapomnianych widoków z grzbietu koni. Nigdzie indziej nie zobaczycie gór z takiej perspektywy. Cisza, spokój, lasy, strumienie, czyli miejsce aby odetchnąć świeżym powietrzem i odpocząć na grzbiecie konia. Ten rodzaj rekreacji gwarantuje ogólną poprawę kondycji fizycznej, modeluje sylwetkę, pozwala zgubić niezbędne kilogramy oraz daje szanse na nawiązanie jedynej w swoim rodzaju więzi między koniem a człowiekiem. Jazda konna to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu, z dala od miasta, na łonie natury podczas odpoczynku w Zakopanem. Obcowanie z koniem daje możliwość wyciszenia się oraz odpoczynek od pracy.
Przekonaj się jak cudownie jest wybrać się na konną wycieczkę obrzeżami Zakopanego. Jazda konna jest to harmonia konia z jeźdźcem, dzięki czemu koń i jeździec tworzą całość poprzez porozumienie.
Ubiór jeźdźca powinien składać się z: butów na płaskiej podeszwie sięgających powyżej kostki, kasku ochronnego na głowę, rękawiczek i wygodnych spodni.

KORZYŚCI Z JAZDY KONNEJ:
- Poprawia zdolność koncentracji i skupienia się 
- Pozwala odstresować się poprzez cichy kontakt z łagodnym zwierzęciem, które nas nie osądza i nie krytykuje 
- Poprawia funkcje wątroby i poprawia przemianę materii
- Zwiększa pewność siebie i leczy kompleksy 
- Sprawia, że polepsza się nasza koordynacja
- Wzmacnia mięśnie kręgosłupa, lędźwi i stawy 
- Stymuluje wydzielanie serotoniny - hormonu szczęścia, jej wyższy poziom utrzymuje się również długo po jeździe, dzięki czemu czujemy się świetnie
- Wzmacnia system krwionośny


JĘDRUŚ
Dla wszystkich, których pasją są konie. Zarówno tych doświadczonych jeźdźców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w siodle. Doświadczeni instruktorzy i wierzchowce dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych sprawią, że nie będziesz się nudzić i zapewnią Ci niezapomniane wrażenia. Konie są bardzo ufne, zadbane, spokojne i przyzwyczajone do ludzi. Możliwość przejażdżki indywidualnej oraz grupowej. Do dyspozycji jeźdźców jest 5 kucyków dla najmłodszych oraz 10 koni małopolskich i ślęzaków. Wszystkich pragnących przeżyć wspaniałe chwile w otoczeniu koni zapraszamy pod Wielką Krokiew w Zakopanem.

Kontakt
ul. Bronisława Czecha 1
34-500 Zakopane 
tel. +48 509 441 656

OŚRODEK JEŹDZIECKI STAJNIA KONSUL 
Ośrodek zlokalizowany jest przy jednej z najpiękniejszych dolin w Tatrach, Doliny Kościeliskiej, wokół której rozpościera się górzysty teren z przepięknymi widokami, idealny do jazdy konnej. najmłodszych fanów jeździectwa. Oferta skierowana jest do wszystkich miłośników jazdy konnej, także tych, którzy dopiero chcieliby nauczyć się jeździć konno pod okiem profesjonalnych instruktorów. 

Specjalnie dla najmłodszych ośrodek posiada świetnie wyszkolone kuce, na których oprowadzane dzieci są zawsze zadowolone i bezpieczne. Naukę jazdy prowadzą doświadczeni instruktorzy na bezpiecznej ujeżdżalni piaskowej. Konie są spokojne i bardzo wyrozumiałe dla początkujących jeźdźców.

Zaawansowani jeźdźcy mogą skorzystać z wycieczek w przepiękne tereny pełne niezapomnianych widoków z grzbietu koni. Trasy przejażdżek rozpościerają się również po słowackiej stronie Tatr, ogromne polany zachęcają do galopu któremu tak ciężko jest się oprzeć. Wiatr we włosach serce bije jak dzwon to jest to czego pragną doświadczeni jeźdźcy, a dla początkujących jeźdźców przeznaczone są łatwiejsze równie ciekawe trasy z przepięknymi zapierającymi dech w piersiach widokami.

Kontakt
ul. Groń 2
34-511 Kościelisko
tel. +48 603 579 476
www.stajniakonsul.pl

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy