Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   15.31   429.75   45.13   4.85
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   10.83
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   16.37   21.14
Józefa Piłsudskiego   4.9   6.66
Tytusa Chałubińskiego   7.65   9.72
Zofii i Witolda Paryskich   11.82   15.68
Kuźnice   0.03   0.08
Gronik   4.05   4.89
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   11.92   15.36
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Czw. 13.05 23:00
Deszczowo
10° / 9° słabe opady deszczu
Pt. 14:00
Deszczowo
Sob. 14:00
Deszczowo
13°
Nd. 14:00
Deszczowo
11°
Pon. 14:00
Deszczowo
13°
Wt. 14:00
Deszczowo
11°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Lipiec -Sierpień

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Historia festiwalu

Co roku w okresie wakacyjnym od Tatrami rozbrzmiewa muzyka organowa i kameralna. 

Tradycyjnie co roku w wakacje w Zakopanem odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Skupiony wcześniej na muzyce organowej, w 2018 roku został odświeżony i zaprezentowany publiczności w nowej wersji. Tym razem wydarzenie zdominowała muzyka kameralna, nawiązującą do bogatej przeszłości artystycznej Zakopanego, które w okresie Dwudziestolecia Międzywojennego było głównym ośrodkiem kulturalnym Polski.

Historia Festiwalu rozpoczęła się w 2000 roku, kiedy to dzięki staraniom ks. Prałata Stanisława Olszówki przeprowadzony został generalny remont organów w Kościele Najświętszej Rodziny na Krupówkach. Witold Zalewski - I organista Królewskiej Katedry na Wawelu wyszedł z propozycją zorganizowania festiwalu organowego i w 2001 roku odbyła się pierwsza edycja tego wydarzenia, związana głownie z Kościołem Św. Rodziny i przy wsparciu Księdza Prałata. Festiwal wpisał się również w obchody upamiętniające stulecie Krzyża na Giewoncie (1901 r.). Festiwal z biegiem lat rozwijał się, w koncerty włączyło się Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Kościół Św. Krzyża, a także „Księżówka” - Dom rekolekcyjny Konferencji Episkopatu Polski oraz inne kościoły i miejsca kultury.

Początkowo festiwal był typowo organowy, przy instrumencie zasiadali najwybitniejsi muzycy zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Na przestrzeni lat impreza ewoluowała, zyskując coraz to szersze grono melomanów muzyki poważnej, repertuar festiwalu został poszerzony o koncerty kameralne. Festiwal uatrakcyjniony jest techniką wizualną, poprzez bezpośrednią transmisję prezentowaną na ekranie projektowym, dzięki której publiczność może widzieć artystów grających na organach. Program festiwalu jest tak dobierany, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających melomanów, którzy mają okazję obcować z wielkimi dziełami muzyki organowej, granymi przez znakomitych artystów.

Szczegóły na www.festiwale.zakopane.pl

Międzynarodowy festiwal muzyki organowej i kameralnej

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają serdecznie na niezapomniane wrażenia muzyczne najwyższej klasy. 

W tym roku będzie to prawdziwa różnorodność stylów, muzycznych emocji, obsady, a jednocześnie bogactwo i różnorodność miejsc koncertowych pod Tatrami.
Prócz kościołów w centrum miasta, zaprosimy publiczność także na Olczę, Harendę, Na Górkę oraz do Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego i do Centrum Kultury Rodzimej w Willi Czerwony Dwór.


Dwudziesty Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem to koncerty organowe oraz ambitna muzyka kameralna reprezentowana przez najwyższej klasy artystów przyjeżdżających pod Tatry. O dobór artystów podczas tegorocznej edycji, a także wysoką wartość artystyczną całego wydarzenia zadbał Dyrektor Artystyczny Pan Rafał Monita.

Życzymy wszystkim by Festiwal przyniósł wiele pięknych muzycznych wrażeń.


Kontakt z nami

Zdjęcie promujące artykuł

Zakopiańskie Centrum Kultury

ul. Kościeliska 7
Zakopane 34-500
tel. +48 18 20 669 50 
fax. +48 18 20 666 56
email: office@promocja.zakopane.pl


Facebook 

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy