Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   6.81   0   94.9   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   23.23
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   10.45   12.82
Józefa Piłsudskiego   8.45   10.44
Tytusa Chałubińskiego   11.51   14.44
Zofii i Witolda Paryskich   9.86   12.29
Kuźnice   12.01   14.82
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.87   1.17
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 19.06 17:00
Zachmurzenie
26° / 16° zachmurzenie małe
Czw. 14:00
Zachmurzenie
21°
Pt. 14:00
Zachmurzenie
25°
Sob. 14:00
Deszczowo
22°
Nd. 14:00
Deszczowo
17°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
21°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Aktywny wypoczynek latem

Aktywne Zakopane - czyli co dla dobrej kondycji można robić latem

Nasze miasto i najbliższe okolice są idealnym miejscem do uprawiania wszelkich aktywności, zarówno tych amatorskich jak i wyczynowych, ekstremalnych oraz rodzinnych i rekreacyjnych. Latem obok spacerów i górskich wycieczek, Zakopane jest mekką miłośników biegania, jady na rowerze czy rolkach. Najbliższa okolica zapewnia także idealne miejsca do wspinaczki, a w razie niepogody można przenieść się pod dach i ćwiczyć na ściance wspinaczkowej w nowej hali Centralnego Ośrodka Sportu, która umożliwia między innymi treningi w konkurencji „Wspinaczka na czas” na dwóch torach wspinaczkowych o wysokości 10 m.


Z górki na pazurki

To właśnie w Zakopanem przez całe lato odbywają się największe biegi górskie, zarówno na krótkich jak i długich dystansach. Miłośnicy gór i sportów ekstremalnych mogą skorzystać również z kolejki krzesełkowej, która wywiezie ich na stok Harendy, na którym usytuowana jest trasa downhill'owa. Przez cały sezon zabezpieczona materacami i oznakowana.


Ćwiczenia pod chmurką

W ostatnim czasie w naszym mieście powstały dwa nowe miejsca do ćwiczeń. Pierwsze z nich usytuowane jest na Ustupie, przy wjeździe do Zakopanego. Jest to miejsce rekreacji z urządzeniami do ćwiczeń, huśtawkami dla dzieci, ławkami i alejkami spacerowymi. Aktualnie teren ten jest częściowo obsadzany krzewami i pnączami aby odgrodzić go zielenią od ruchu ulicznego. Natomiast przy ulicy Przewodników Tatrzańskich powstał park ćwiczeń o powierzchni ok. 200 m2. Znajdują się tu trzy place tematyczne. Na pierwszym dostępne są urządzenia pomagające zadbać o kondycję, takie jak: rowerek, orbitrek czy narciarz zjazdowy. Drugi plac przeznaczony został do ćwiczeń siłowych, zaś na trzecim zamontowane są drążki oraz slackline.


Zakopane jako miasto typowo turystyczne

Tatrzańskie szlaki zadowolą zarówno niedzielnych spacerowiczów, jak i prawdziwych turystów wysokogórskich. Reglowe Doliny pełne magii, wśród nich najpopularniejsze Dolina Strążysk, Białego, Olczyska i Za Bramką - wszystkie one dostępne są z Drogi pod Reglami, a przejście ich nie zajmuje więcej niż dwie, trzy godziny. W Tatrach są też doliny walne (ciągnące się do głównej grani Tatr), o wiele dłuższe, lecz o równie łagodnym charakterze, gdzie mogą spacerować nawet najmniej wprawni turyści - Dolina Kościeliska i Dolina Chochołowska, którą można pokonać, podobnie jak Drogę pod Reglami również na rowerze.


Zakopane to nie tylko góry, to również woda i to ta najlepsza bo geotermalna o właściwościach leczniczych i relaksacyjnych

Niewątpliwie najlepszym miejscem rozrywki dla całych rodzin jest Aqua Park Zakopane, obiekt o profilu sportowym, rekreacyjno-leczniczym i rozrywkowym. Gdzie w gorących wodach z wnętra ziemi można pływać i wypoczywać podziwiając nasze piękne Tatry. Miłośnicy kąpieli słonecznych mogą wybrać się również na Kąpielisko na Polanie Szymoszkowej ze zjeżdżalniami i boiskiem do siatkówki plażowej.

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy