Ikona wyboru języka Polski
Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   7.45   0   21.38   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   22.77
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   17.11   22.07
Józefa Piłsudskiego   12.65   16.96
Tytusa Chałubińskiego   5.87   7.5
Zofii i Witolda Paryskich   6   7.84
Kuźnice   6.92   8.78
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.38   0.46
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pon. 27.05 05:00
Zachmurzenie
9° / 10° zachmurzenie umiarkowane
Wt. 14:00
Deszczowo
19°
Śr. 14:00
Deszczowo
13°
Czw. 14:00
Deszczowo
14°
Pt. 14:00
Deszczowo
18°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

I edycja

Puchar zakopanego - I edycja

Wystartował Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Lepiej być nie mogło!

Wymarzona pogoda, świetnie przygotowana trasa w Ośrodku Narciarsko – Rekreacyjnym HARENDA i emocjonująca rywalizacja na stoku – za nami bardzo udana, pierwsza edycja amatorskich zawodów o Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim 2022 oraz Pucharu Dzieci – Szkolnej Ligii Sportów Zimowych.

Frekwencja dopisała. Na starcie stanęłoniespełna 80 dorosłych zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Z kolei w walce o Puchar Zakopanego Dzieci – 44. Szkolnej Lidze Sportów Zimowych rywalizowało prawie 150 młodych adeptów narciarstwa.

Trasa na Harendzie jest bardzo wymagająca. Jak podkreślają organizatorzy, stawia wymagania narciarzom chcącym się na niej pościągać i zmierzyć ze sobą oraz z innymi startującymi zawodnikami.
Południowy stok wymaga perfekcyjnego przygotowania trasy, ale i to podczas dzisiejszej konkurencji stało na najwyższym poziomie - Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda stanął jak zawsze na wysokości zadania.

Bezchmurne niebo, piękne słońce przy utrzymującym się lekkim mrozie, to wszystko sprzyjało i zawodnikom, i kibicom, którzy entuzjastycznie dopingowali wszystkim startującym.

Po mimo tego, że nie wszystkim udało się dzisiejszy slalom gigant ukończyć, bo, choć są to zawody dla amatorów, trzeba wykazać się stosunkowo wysokimi umiejętnościami. Wszyscy dobrze się bawili i zapewne podobnie będzie podczas kolejnych dwóch edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim, które odbędą się 12 lutego na stacji PKL Kasprowy Wierch i tydzień później 19 lutego finał na Stacji NarciarskiejPolana Szymoszkowa.

Nie trzeba brać udziału we wszystkich edycjach. Jeśli ktoś nie startował w pierwszych zawodach, nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbował swych sił w kolejnych.

Zapisy online trwają do ostatniego czwartku przed dniem zawodów (wszystkie szczegóły oraz regulamin zawodów dostępne są na stronie https://www.zakopane.pl/pucharzakopanego).

Przypomnijmy: w walce o Puchar Zakopanego może brać udział każdy, kto ma ukończone 18 lat i nie jest czynnym zawodnikiem. Zawody odbywają się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym Mistrzostw Polski Amatorów oraz Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego

Dla zwycięzców przygotowano nagrody o łącznej wartości 30.000 złotych. Każdy może też pobrać elektroniczny dyplom ukończenia kolejnych zawodów

Zjazdom dorosłych towarzyszy w tym roku po raz kolejny Puchar Zakopanego Dzieci – Szkolna Liga Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskiej. Tu emocje, wśród małych zawodników i ich rodziców, są jeszcze większe.

Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane,
Zakopiańskie Centrum Kultury, Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa, MOSiR Zakopane.


Sponsorem strategicznym jest Medical Art Clinic Podhale.

Patronat honorowy: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Partnerzy: Wawel S.A., Producent odzieży sportowej JMP Sports Wear S.C, Vola Racing Malczewski Sport.

Patronatem medialnym wydarzenie objęły: Program Pierwszy Polskiego Radia, TVP Kobieta, TVP 3 Kraków, Radio Kraków, Wyborcza.pl, Travelist.pl, Narty.pl, Skionline.pl, Góral.info, Podhale24, Serwis Informacyjny Watra, Tygodnik Podhalański, Podhale.region, Podhale-sport.pl, TV Podhale, Sportowepodhale.pl.


Wyniki i dyplomy do pobrania: https://www.pomiarczasu.pl/ranking-viii-puchar-zak...