Ikona wyboru języka Polski
Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dostateczna
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   28.83   0   3.99   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   89.11
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   -   -
Józefa Piłsudskiego   25.29   35.85
Tytusa Chałubińskiego   17.95   23.26
Zofii i Witolda Paryskich   43.05   64.89
Kuźnice   2.66   3.5
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   9.15   10.61
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pt. 08.12 07:00
Zachmurzenie
-6° / -5° zachmurzenie małe
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Śnieg
-0°
Pon. 13:00
Śnieg
Wt. 13:00
Śnieg
Śr. 04:00
Zachmurzenie
-0°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

9 Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim 

Wystartowały zapisy 

Wielki finał Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim za nami!

Warunki nie były łatwe, wiał silny wiatr, ale organizatorzy i uczestnicy finałowych zawodów Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim na Polanie Szymoszkowej dali radę. Na stoku panowały niezwykłe emocje i wspaniała sportowa rywalizacja zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. To był wyjątkowo emocjonujący finał! Na Polanie Szymoszkowej zjawiły się tłumy narciarzy i widzów.

Zawody, zorganizowane przez Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane oraz zakopiańskie stacje narciarskie – Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch i Stacja Narciarska Szymoszkowa zakończyły tegoroczną walkę o Puchar Zakopanego dla narciarzy-amatorów. W zawodach wzięło udział 84 dorosłych narciarzy i 138 dzieci startujących w ramach XLV Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim, w tym podopieczni Fundacji Handicap Zakopane.

W ceremonii rozdania nagród udział wzięli Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane Agnieszka Nowak-Gąsienica, Prezes Spółki zarządzającej wyciągiem na Polanie Szymoszkowej Jan Walkosz Jambor oraz Członek Zarządu PKL Łukasz Garlak.

Dla zwycięzcy, którym w tym roku został Piotr Misiorek z Kielc uzyskując identyczne czasy w obu przejazdach i 31 najlepszych zawodników tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim partner strategiczny Medical Art Clinic Podhale przygotował vouchery o łącznej wartości 30 tysięcy złotych. Dodatkowo zwycięzcy klasyfikacji generalnej otrzymali od Partnera wydarzenia, marki Salomon wspaniałe nagrody rzeczowe. Łączna pula nagród podczas tegorocznej edycji zawodów przekroczyła 50 tysięcy złotych.

Zawody były również dobrą okazją, by włączyć się do bardzo ważnej akcji pomocy dla 6-miesiecznej Nadii, która choruje na SMA i pilnie potrzebuje podania terapii genowej. Wciąż na ten cel brakuje ponad 9 mln zł. (Szczegóły tutaj: https://www.siepomaga.pl/nadia-sma)

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom uzyskanych wyników oraz już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej, 10. edycji Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim.

WYNIKI:

- zawody na Stacji Polana Szymoszkowa (18 lutego)

- wyniki: I eliminacja / III eliminacja

- Finał Pucharu Zakopanego


Galeria zdjęć dostępna pod adresem: https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/aktual...

fot. Paweł Murzyn / RW

(MG/AM)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu amatorów, byłych zawodników narciarstwa alpejskiego oraz wszystkich entuzjastów sportów zimowych. Puchar Zakopanego ma już swoją uznaną markę. Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa.

Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów to cykliczna impreza sportowa organizowana przez miasto Zakopane oraz największe zakopiańskie stacje narciarskie. 

Puchar został reaktywowany w sezonie zimowym 2013/2014 i cieszy się dużym zainteresowaniem narciarzy z Zakopanego oraz z całej Polski. Współpraca trzech największych stoków narciarskich jest cechą rozpoznawalną tych zawodów sportowych, miejsca i terminy poszczególnych edycji:


1) Stacja Narciarska Harenda 08.01.2023 r. slalom gigant (eliminacje MPA oraz zaliczany do punktacji PPA – PZN)
2) Stacja Narciarska Kasprowy Wierch 04.02.2023 r. slalom gigant (eliminacje MPA oraz zaliczany do punktacji PPA – PZN)
3) Stacja Narciarska Szymoszkowa 18.02.2023 r. slalom gigant (I przejazd zaliczany do punktacji XI PZA, MPA i PPA – PZN)

Uczestniczyć mogą osoby pełnoletnie, które nie były czynnymi zawodnikami lub zawodniczkami w ciągu ostatnich pięciu sezonów, tzn. nie posiadały licencji w sezonie 2017/2018 i w kolejnych sezonach.

Narciarze będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych. Zawody obywają się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym Mistrzostw Polski Amatorów oraz Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego. Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia zawodów z zaznaczonym czasem przejazdu, a dla zwycięzców przygotowano nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

Finałowa edycja tegorocznego Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim jest zaplanowana na 18 lutego na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa.


UWAGA! Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim, Stacja Narciarska Kasprowy Wierch 04.02.2023 r. – ZAWODY ODWOŁANE!

Z przykrością informujemy, że ze względu na złe, stwarzające niebezpieczeństwo warunki atmosferyczne, zawody Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim, które miały odbyć się 04.02.2023 r. na Stacji Narciarskiej Kasprowy Wierch zostały odwołane.

Osoby, które dokonały opłaty wpisowej na poczet zawodów Stacja Narciarska Kasprowy Wierch 04.02.2023 r., a nie otrzymały wiadomości od organizatora przesłanej drogą mailową, proszone są o kontakt : 

Wydział Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej, tel.18 20 20 472.

ZAPISY ORAZ REGULAMINY

Kontakt z organizatorem: Wydział Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej, tel.18 20 20 472

Zapisy on-line dla dorosłych:

https://www.pomiarczasu.pl/ix-puchar-zakopanego-amatorow-w-narciarstwie-alpejskim-2023/

Regulamin pucharu Zakopanego

Regulamin realizacji vouchera Medical Art Clinic Podhale


INFORMACJE I HARMONOGRAM ZAWODÓW - KASPROWY WIERCH 04.02.2023:

Harmonogram Zawodów Kasprowy Wierch

Informacje Puchar Zakopanego Dzieci i Młodzieży


INFORMACJE I HARMONOGRAM ZAWODÓW - SZYMOSZKOWA 18.02.2023:

Informacje Puchar Zakopanego Dzieci i Młodzieży Szymoszkowa

Sortuj:
Zdjęcie promujące artykuł

Puchar Zakopanego Dzieci

W tegorocznej edycji po raz czwarty równolegle z 9 Pucharem Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim, na wszystkich obiektach odbędzie się Puchar Zakopanego Dzieci w ramach 45. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych.

Zapraszamy do uczestnictwa najmłodszych miłośników zimowego szaleństwa!

Szczegóły: http://www.mosir.zakopane.eu/

sponsor strategiczny

paRTNERZy
patroni medialni

historia pucharu zakopanego