Ikona wyboru języka Polski
Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   2.29   257.13   82.6   6.23
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   6.21
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   3.41   4.48
Józefa Piłsudskiego   3.65   5.02
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   9.06   12.16
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Sob. 16.11 01:00
Zachmurzenie
9° / 9° całkowite zachmurzenie
Sob. 13:00
Zachmurzenie
12°
Nd. 13:00
Zachmurzenie
12°
Pon. 13:00
Zachmurzenie
12°
Wt. 13:00
Zachmurzenie
11°
Śr. 13:00
Zachmurzenie
10°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

6. Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim 

MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW PZN 2018/2019

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i zakopiańskie stacje narciarskie zapraszają na szóstą edycję Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim, która odbędzie się w styczniu i lutym 2019 r. w Zakopanem. Zawody te stanowią jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów PZN 2018/2019 oraz zaliczane są do punktacji Pucharu Polski Amatorów PZN.

Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów to cykliczna impreza sportowa organizowana przez miasto Zakopane oraz największe zakopiańskie stacje narciarskie. Puchar został reaktywowany w sezonie zimowym 2013/2014 i cieszy się dużym zainteresowaniem narciarzy z Zakopanego oraz z całej Polski. 

W Pucharze mogą startować osoby, które mają ukończony 18 rok życia i nie były czynnymi zawodnikami w ciągu ostatnich 5 sezonów, oznacza to, że na stokach rywalizują zarówno amatorzy, jak i byli zawodnicy jeżdżący teraz rekreacyjnie. W tej edycji już po raz drugi swoją szansę na dobą zabawę będą miały również dzieci, które będą mogły wystartować w XLII Lidze Sportów Zimowych. Dzięki temu Puchar Zakopanego staje się prawdziwie familijnym eventem, zapraszającym sportowców-amatorów w wyjątkowo szerokim przedziale wiekowym. Nie ważne, czy jesteśmy dojrzałym seniorem, czy młodym adeptem - miejsce w zawodach Pucharu Zakopanego zawsze się znajdzie!


Zawody te są prawdziwym prestiżowym wydarzeniem z bogatą historią sportową. Profesjonalne przygotowanie imprezy na najwyższym sportowym poziomie z roku na rok przyciąga coraz większą ilość startujących zawodników. Celem zawodów jest popularyzacja i upowszechnianie aktywnego wypoczynku na nartach, integracja środowiska narciarskiego, podnoszenie poziomu narciarstwa zjazdowego oraz promowanie Zakopanego jako narciarskiego centrum regionu. Zawody te są świetnym pretekstem do spotkania z narciarską bracią, aktywnego spędzenia wolnego czasu, odpoczynku i wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez partnerów zawodów.

Ranking

Ranking Pucharu Zakopanego 2019 - ZOBACZ
Zdjęcie promujące artykuł

Puchar Zakopanego Dzieci

W tegorocznej edycji po raz pierwszy równolegle z VI Pucharem Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim, na wszystkich czterech obiektach odbędzie się Puchar Zakopanego Dzieci w ramach 42. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych.

Zapraszamy do uczestnictwa najmłodszych miłośników zimowego szaleństwa!

Zapoznaj się z regulaminem się i wypełnij zgłoszenie!

Sponsorzy i patroni

historia pucharu zakopanego