Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   7.5   0   53.8   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   9.9
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   12.69   15.19
Józefa Piłsudskiego   13.52   16.49
Tytusa Chałubińskiego   9.78   11.83
Kuźnice   12.09   14.4
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pon. 05.05 23:00
Deszczowo
3° / 3° słabe opady deszczu
Wt. 14:00
Zachmurzenie
Śr. 14:00
Zachmurzenie
Czw. 14:00
Zachmurzenie
Pt. 14:00
Zachmurzenie
Sob. 14:00
Deszczowo
Zdjęcie promujące Zakopane

O wystawie "Chrystus Frasobliwy" w Radiowym Centrum Kultury Ludowej

          Zapraszamy do wysłuchania audycji "Folkowy Poranek Dwójki" nadawanej na antenie Polskiego Radia, w której prowadząca Ewa Piszczek rozmawia z Marią Kukuc - Frączystą o aktualnej wystawie "Chrystus Frasobliwy" w Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór.

Audycja znajduje się pod linkiem: https://www.polskieradio.pl/8/194/Artykul/2813526,...

- Przepiękne malarstwo na szkle, rzeźba w drewnie, płaskorzeźba, prace wykonane przez artystów z całej Polski! - opowiadała Maria Kukuc-Frączysta. - To już drugi konkurs, poprzednia edycja nosiła tytuł "Madonny Podhalańskie", a skala przedsięwzięcia przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Prace zaskakiwały formą, wyobrażeniem Frasobliwego. Postać Chrystusa Frasobliwego to symbol dawnej rzeźby ludowej w całej Polsce, chcieliśmy odświeżyć ten temat.

Konkurs przeznaczony był dla twórców nieprofesjonalnych. Na konkurs wpłynęło 52 rzeźby 31 autorów oraz 64 obrazy 42 autorów. W kategorii rzeźby i płaskorzeźby pierwszą nagrodę wygrał Jan Zięder za rzeźbę Chrystus Frasobliwy, w kategorii malarstwa na szkle: Zofia Fortecka za pracę „Chrystus Frasobliwy”, a nagrodę specjalną Księdza Infułata Stanisława Olszówki za wyjątkową ekspresję płaskorzeźby jury przyznało Wiktorowi Jagódce za pracę „Wizerunek Jezusa Frasobliwego”. Wystawę Oblicza Frasobliwego w Czerwonym Dworze w Zakopanem, na którą zaprasza Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury można oglądać do 30 października.