Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   34.85   0   32.43   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   33.06
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   -   -
Józefa Piłsudskiego   32.96   48.98
Tytusa Chałubińskiego   31.24   45.23
Zofii i Witolda Paryskich   29.46   45.76
Kuźnice   31.88   46.54
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 05.12 16:00
Zachmurzenie
-4° / -5° zachmurzenie umiarkowane
Śr. 13:00
Śnieg
Czw. 13:00
Śnieg
-1°
Pt. 13:00
Zachmurzenie
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Budowa Centrum Komunikacyjnego - zmiana organizacji ruchu w rejonie Dworca

Budowa Centrum Komunikacyjnego, na które składa się budowa nowoczesnego dworca dla komunikacji dalekobieżnej i lokalnej, wielopoziomowego parkingu oraz przebudowa ronda, trwa już od ponad miesiąca. Jest to jedna z największych inwestycji realizowanych w naszym Mieście od dziesiątek lat. Jej wartość to 40 mln złotych. Z dnia na dzień widać jak powstaje nowy zarys ronda „Armii Krajowej”.

Podczas prac zachodzi potrzeba przebudowy infrastruktury niewidocznej dla użytkowników ruchu, która znajduje się pod powierzchnią drogi, takiej jak sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, energetycznej, teletechnicznej, deszczowej. Są to prace bardzo czasochłonne i trudne, zwłaszcza że funkcjonowanie wyżej wymienionej infrastruktury musi być utrzymane. Ponadto trzeba pamiętać, iż zachowana jest przejezdność tego ważnego węzła komunikacyjnego, co niestety dodatkowo spowalnia prace.

Dlatego też, aby przyśpieszyć przebudowę ronda, zdecydowaliśmy się na czasowe zamknięcie ul. Jagiellońskiej dla ruchu kołowego w związku z prowadzeniem robót w obrębie wyjazdu z tej ulicy na ulicę Chramcówki oraz ulicę Tadeusza Kościuszki.

Jednocześnie informujemy, że w celu usprawnienia ruchu kołowego na czas zamknięcia ul. Jagiellońskiej,  wprowadzona zostanie tymczasowa  organizacja ruchu na ul. Henryka Sienkiewicza, gdzie ruch odbywać się będzie w dwóch kierunkach. Dodatkowo zmianie ulegnie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Henryka Sienkiewicza, Jagiellońskiej, Tytusa Chałubińskiego oraz Stanisława Witkiewicza. 

Wszyscy kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na nowe oznakowanie pionowe i poziome zainstalowane w obrębie wyżej wymienionych ulic.

Termin wprowadzenia zmian w organizacji ruchu ustala się na 23 września 2021r.

POBIERZ MAPKĘ

źródło: Wydział Drogownictwa i Transportu

(AKS)