Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   9.77   11.82
Józefa Piłsudskiego   0.84   1.09
Tytusa Chałubińskiego   0.17   0.24
Kuźnice   0.47   0.59
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.16   0.18
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 06.06 08:00
Zachmurzenie
11° / 10° zachmurzenie umiarkowane
Nd. 14:00
Zachmurzenie
20°
Pon. 14:00
Deszczowo
20°
Wt. 14:00
Deszczowo
22°
Śr. 14:00
Deszczowo
16°
Czw. 05:00
Deszczowo
10°
Zdjęcie promujące Zakopane

Artyści Zakopiańscy 2021 - wirtualna prezentacja prac, część IV

W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego zakończyła się wystawa „Artyści Zakopiańscy 2021”. Tegoroczna edycja odbywała się w roku jubileuszowym dla budynku Bazaru Polskiego, w którym mieści się Miejska Galeria. Bazar Polski obchodzi bowiem w tym roku swoje 110 lecie. Zapraszamy do obejrzenia online czwartej części prezentacji artystów, którzy wzięli udział w wystawie, zgodnie z kolejnością alfabetyczną. Więcej informacji o artystach w mediach społecznościowych Miejskiej Galerii Sztuki.

Ewa Maria Romaniak – malarka. Absolwentka Wydz. Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Wydz. Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (kierunek scenografia).

Lidia Rosińska – rzeźbiarka. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Małgorzata Rosińska – malarka. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Następnie studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Anna Schumacher – malarka. Ukończyła studia na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wojciech Sikorski – malarz. Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika na Wydziale Malarstwa, oraz na Wydziale Ceramiki.

Paula Solańska – rzeźbiarka. Ukończyła Europejską Akademię Sztuk w Warszawie – projektowanie graficzne oraz aneksy z grafiki warsztatowej i ceramiki. Studia podyplomowe ukończyła na ASP w Krakowie (pedagogika).

Adam Soroczyński – grafik. Ukończył OSSP im. Antoniego Kenara, a następnie Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na Wydziale Sztuki.

Monika Stanisławska-Pitoń - malarka. Ukończyła studia na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny i Ubioru na kierunku Wzornictwo, specjalizacja – Tkanina Drukowana.

Magdalena Stoch - rzeźbiarka, malarka. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta.