Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   22.42   0   47.2   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   26.91
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   23.31   30.45
Józefa Piłsudskiego   12.65   14.07
Tytusa Chałubińskiego   13.82   15.5
Zofii i Witolda Paryskich   15.99   20.24
Kuźnice   13.46   14.73
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   6.83   7.5
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 28.02 10:00
Zachmurzenie
10° / 6° zachmurzenie duże
Czw. 13:00
Zachmurzenie
12°
Pt. 13:00
Zachmurzenie
10°
Sob. 13:00
Deszczowo
Nd. 13:00
Zachmurzenie
10°
Pon. 07:00
Słonecznie
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

STYCZEŃ

World Snow Day

WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", w wolnym tłumaczeniu oznaczającej „zabierz dzieci na śnieg”. Trzonem tej kampanii jest zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, do brania udziału w zawodach sportowych, ale również do zwracania uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska przyrodniczego. Podczas Światowego Dnia Śniegu na całym świecie odbywają się wydarzenia, których główną częścią są zawody sportowe urozmaicone różnego rodzaju akcjami edukacyjnymi. Mottem World Snow Day są niezmiennie trzy hasła:

EXPLORE - ODKRYWAJ
ENJOY - BAW SIĘ
EXPERIENCE -DOŚWIADCZAJ

MIASTO ZAKOPANE zorganizuje wielką imprezę rodziną WORLD SNOW DAY od samego początku. Każdego roku DOŚWIADCZAMY, ODKRYWAMY i BAWIMY SIĘ zgodnie z niezmiennym mottem Światowego Dnia Śniegu.

EXPERIENCE – DOŚWIADCZAJ

W przeddzień świętowania Światowego Dnia Śniegu organizowane są zawody w narciarstwie alpejskim oraz w skokach narciarskich, dzieci mogą także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych. W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie, 
tj. w trzecią niedzielę stycznia, rozgrywane są zawody w narciarstwie biegowym. Młodzi uczestnicy World Snow Day, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart biegowych na nogach, mają w tym dniu niepowtarzalną okazję spędzenia miłych chwil z instruktorami narciarstwa biegowego i nauki jazdy na biegówkach. Dla chętnych jest możliwość wypożyczenia nart biegowych (rodzicie muszą mieć przy sobie dowód osobisty). Do dyspozycji dzieci pozostaje również śnieżna górka na której najmłodsi mogą bawić się do woli i zjeżdżać na jabłuszkach. Nasi zakopiańscy nauczyciele wychowania fizycznego dbają o to, aby nie zabrakło również innych gier sportowych dla dzieci. Każdy uczestnik zabaw oraz zawodów otrzymuje złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu.

EXPLORE – ODKRYWAJ

W miasteczku World Snow Day jest również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną, w której, naszymi niezawodnymi Partnerami są Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz Policja. Ratownicy TOPR uczą dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa w warunkach zimowych, TPN poprzez liczne zabawy i konkursy edukuje dzieci na temat przyrody, oddziaływania na środowisko oraz tatrzańskie zwierzęta, a z instruktorzy SITN informują najmłodszych jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego. Niezawodna zakopiańska Policja natomiast zawsze przygotowuje dla dzieci liczne konkursy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

ENJOY - BAW SIĘ!!!

Podczas oficjalnych obchodów Światowego Dnia Śniegu cały czas towarzyszy nam świetna zabawa. Na scenie występują profesjonalni animatorzy prowadzący imprezę, dzieci biorą udział we wspólnej rozgrzewce, oglądają występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, uczestniczą w licznych zabawach i konkursach.

POMAGAJ!

Podczas czwartej edycji WSD, w 2015 roku, do trzech podstawowych haseł dodaliśmy kolejne – POMAGAJ! Naszym partnerem zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które wraz z oddziałem terenowym w Zakopanem co roku przeprowadzają akcję honorowego krwiodawstwa. Podczas gdy najmłodsi korzystają z wielu przygotowanych dla nich atrakcji, Rodzice mogą oddać krew w specjalnym wyznaczonym do tego celu miejscu.

INTEGRUJ

W roku 2016 podczas jubileuszowej, piątej edycji Światowego Dnia Śniegu, dołączyliśmy piąte hasło – Integracja. Dla podopiecznych Fundacji Handicap Zakopane organizujemy zawody sportowe w narciarstwie alpejskim oraz w biegach narciarskich.

WYCIECZKA SKITUROWA DLA DZIECI

Rok 2017 przyniósł kolejną nowość, w ramach World Snow Day zorganizowaliśmy pierwszą wycieczkę skiturową dla dzieci. Pomysł tak bardzo się spodobał, że wpisaliśmy tę atrakcję na stałe do kalendarza wydarzeń towarzyszących celebracji Światowego Dnia Śniegu.

Pamiętajcie, że World Snow Day świętujemy zawsze w trzeci weekend stycznia! Atrakcji na pewno nie zabraknie! 

Do zobaczenia w Zakopanem!

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło TVP ABC, kanał tematyczny dla dzieci cieszący się największą oglądalnością. Bardzo cieszymy się, że podczas Światowego Dnia Śniegu w Zakopanem będziemy mogli gościć ekipę telewizyjną TVP ABC i Teleranka!

PROGRAM IMPREZY 2020