Ikona wyboru języka Polski
Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Umiarkowana
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   44.15   1199.5   4.84   26.74
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   69.26
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   53.82   69.59
Józefa Piłsudskiego   61.01   82.01
Tytusa Chałubińskiego   61.29   79.13
Zofii i Witolda Paryskich   58.59   83.76
Kuźnice   58.23   71.49
Gronik   58.32   73.53
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   83.15   111.55
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pon. 06.12 01:00
Śnieg
-2° / -2° słabe opady śniegu
Pon. 13:00
Śnieg
-1°
Wt. 13:00
Zachmurzenie
-3°
Śr. 13:00
Słonecznie
-0°
Czw. 13:00
Zachmurzenie
Pt. 13:00
Śnieg
-1°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

4. Puchar Zakopanego 2016/2017

Puchar zakopanego 2016/2017

Zawody stworzone z myślą o wszystkich miłośnikach białego szaleństwa. Nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu i nadzwyczajnych umiejętności by wygrać nagrodę główną. Choć te atrybuty na pewno nie zaszkodzą w dostaniu się do specjalnej konkurencji, w której znajdą się zwycięzcy swoich grup wiekowych i kilku szczęśliwców z „dzikimi kartami” do których uśmiechnie się los. 


Puchar Zakopanego to cztery dni zawodów, w trzech głównych ośrodkach narciarskich Zakopanego:
Polanie Szymoszkowej, Harendzie oraz Kasprowym Wierchu. 

Cykl rozpoczął się dwudniowym maratonem na stoku Polana Szymoszkowa. Zawodnicy od samego rana mieli szansę podziwiania przepięknej panoramy Tatr. Kolejny etap odbył się na jednej z najbardziej rozpoznawalnych narciarskich gór Polski - Kasprowym Wierchu. Wielki finał odbył się na jednym z najbardziej stromych zakopiańskich stoków jakim jest Harenda, goszcząca tej zimy Puchar Europy w Slalomie Mężczyzn. 

Poszczególne edycje zawodów wliczane są również do cyklu Pucharu Polski Amatorów. 


W tym roku każdy zawodnik mógł wygrać nagrodę główną, czyli Peugeota 3008. Zdobyć go można było w 3 prostych krokach:

  • wystartować w całej edycji Pucharu Zakopanego (4 zawody);
  • wygrać swoją grupę wiekową lub uzyskać jedną z 5 „dzikich kart”;
  • dobrze się bawić i wystartować w dodatkowym slalomie, w którym nie liczy się kto będzie najszybszy, tylko kto uzyska najbliższy do wyznaczonego czas.
Puchar Zakopanego zainspirowany został Pucharem Świata w Konkurencjach Alpejskich. Jest on adresowany do amatorów, którzy nigdy wcześniej nie startowali zawodniczo, jak również do tych, którzy zaprzestali profesjonalnej jazdy i nie mogą pogodzić się ze stagnacją, mając we krwi jeszcze ziarno walki i sportowego współzawodnictwa na dobrym poziomie.

Wielkie szczęście i niezwykłe sportowe emocje - Peugeot 3008 znalazł właścicielkę pod Tatrami!
W sobotę, w promieniach słońca, na zakopiańskiej Harendzie rozegrane zostały ostatnie zawody z cyklu Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów, organizowane przez Miasto Zakopane - Zakopiańskie Centrum Kultury wraz z największymi Zakopiańskimi stacjami narciarskim Harendą, Polaną Szymoszkową i Kasprowym Wierchem. Sportowa rywalizacja toczyła się o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i możliwość startu w konkurencji finałowej, w której do wygania był najnowszy samochód terenowy Peugeot 3008. Tak atrakcyjna nagroda to efekt pozyskania przez Miasto Zakopane Partnera Głównego imprezy - firmy Peugeot Polska, która ufundowała najnowszą wersję samochodu Peugeot SUV.

Już po pierwszym przejeździe widać było, że profesjonalnie przygotowany stok, na którym dwa tygodnie wcześniej odbywał się Puchar Europy, nie należy do najłatwiejszych i można było spodziewać się różnych rozstrzygnięć w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie zawody na Harendzie w swoich grupach wiekowych wygrały: Rumińska Zofia, Derwinis Ewa, Stoch Kolasa Magdalena, Przygocka Monika. Natomiast wśród mężczyzn najlepsi byli: Soboński Marian, Górny Edmund, Smetana Marek, Gajewski Wojciech, Bucki Paweł, Majcher Grzegorz i Krawczyk Kamil. 

W klasyfikacji generalnej IV Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim wśród kobiet zwyciężyły: Rumińska Zofia, Derwinis Ewa, Stoch Kolasa Magdalena, Pawłowska Paulina, a wśród mężczyzn Soboński Marian, Górny Edmund, Gomuliński Andrzej, Gajewski Wojciech, Bucki Paweł, Majcher Grzegorz i Kępa Tomasz. Pełna lista wyników dostępna jest poniżej. 

Jak podkreślają organizatorzy podczas zawodów liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i pozytywne, sportowe emocje. W zawodach startowali narciarze w wieku od 18 do 84 lat, nie tylko z Podhala ale również z odległych zakątków Polski a nawet z zagranicy. W Pucharze Zakopanego brali udział narciarze m.in. z: Żywca, Krakowa, Julianowa, Warszawy, Poznania, Ustronia, Szczawnicy, Białegostoku a nawet niemieckiego Hagen. Do finału mógł dostać się każdy uczestnik. Wystarczyło tylko wziąć udział we wszystkich tegorocznych zawodach, to już dawało szansę na uzyskanie przepustki do finału, w którym oprócz zwycięzców swoich grup wiekowych, startowali zdobywcy dzikich kart. W finale 12 mężczyzn i 4 kobiety: Gajewski Wojciech, Soboński Marian, Pawłowska Paulina, Derwinis Ewa, Rumińska Zofia, Górny Edmund, Majcher Grzegorz, Kępa Tomasz, Stoch Kolasa Magdalena, Michalik Jan, Bucki Paweł, Łukaszewicz Paweł, Wawrzonkiewicz Maciej, Smętek Witold, Pyrek Jacek i Stanupiedzis Marek, próbowało swoich sił starając się w swoim przejedzie jak najbardziej zbliżyć do czasu wyznaczonego przez wielokrotnego Rajdowego Mistrza Polski Tomasza Gryca, kierowcę Peugeota 208 R2, który swoim przejazdem wyznaczył czas wzorcowy ostatniego slalomu na 53.34 s.

Wiele było technik i różnych sposobów by zbliżyć się do wyznaczonego czasu. Początkowo najbliżej zwycięstwa była Paulina Pawłowska z czasem 52.38 s, jednak świetnie zjechała również Ewa Derwinis 52.63 s, którą jednak szybko na prowadzeniu zastąpiła Zofia Rumińska z czasem 52.82 s. Kolejne 11 osób nie zdołało już poprawić wyniku Pani Zosi i ostatecznie to właśnie ona wygrała nagrodę główną samochód Peugeot 3008, do której symboliczny kluczyk wraz z Pamiątkowym Pucharem Zakopanego, wręczyli Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Dyrektor Marketingu Peugeot Polska Paweł Orlik, a radości zwyciężczyni nie było końca. W podziękowaniu za współpracę i ufundowanie wspaniałej nagrody głównej Burmistrz Leszek Dorula przekazał na ręce przedstawiciela Peugeot Polska Pawła Orlika symboliczny Puchar Zakopanego, koszulkę startową z nr 3008 oraz pamiątkowe upominki.

Wieczorem w klubie Le Scandale odbyło się podsumowanie całej edycji IV Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów. Puchary dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej wręczali Dorota Kozłowska - PR Manager Peugeot Polska, Beata Majcher - Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury, Maciej Wojak - Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miasta Zakopane, Jan Walkosz Jambor - Prezes Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa oraz Łukasz Chmielowski - przedstawiciel PKL-u.

Tego wieczoru podziękowania oraz pamiątkowe ciupagi i zakopiańskie czerpaki dla Partnera Głównego wydarzenia firmy Peugeot Polska i wszystkich gospodarzy tegorocznych zawodów, w imieniu Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli, przekazała Beata Majcher - Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury oraz Maciej Wojak - Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miasta Zakopane.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom za wspólną zabawę oraz wspaniałym partnerom: Peugeot Polska, Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa, Ośrodkowi Narciarsko-Rekreacyjnemu Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Tatrom Polskim oraz Klubowi Le Scandale, wspólnie z którymi udało się nam zorganizować to wydarzenie, a zawodnicy mogli cieszyć się atrakcyjnymi nagrodami takimi jak: vouchery pobytowe w Hotelu Mercury Kasprowy, Nosalowy Dwór Resort & SPA oraz obiektach Tatr Polskich: Zajazd Górski Kuźnice, Zespół Pensjonatów Antałówka, Zespół Pensjonatów Dolina Białego i Hotel Tatry, vouchery do Aquaparku Zakopane, skipassy na Kasprowy Wierch, Harendę i Szymoszkową, vouchery do sklepów Rossignol, odzież sportowa i pokrowce na narty marki Salomon oraz wiele innych nagród ufundowanych przez organizatorów i partnerów wydarzenia.

Dziękujemy również mediom, które towarzyszyły nam podczas tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów: TVP 3, TVP 3 Kraków, TVP 3 Katowice, Radiu Eska, AMS, Podhalańskiemu Serwisowi Informacyjnemu Watra.pl, Serwisowi Podhale 24, Tygodnikowi Podhalańskiemu i 24TP.pl. 


Kontakt:
Zakopiańskie Centrum Kultury
ul. Kościeliska 7, 34-500 Zakopane
e-mail: a.zaleski@promocja.zakopane.pl
FacebookOrganizatorem zawodów jest Zakopiańskie Centrum Kultury wraz z zakopiańskimi stacjami narciarskimi: Polana Szymoszkowa, Harenda oraz PKL - Kasprowy Wierch. 

Sponsorzy


Galeria

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy