SPOTKANIE Z LIDIĄ ROSIŃSKĄ-PODLEŚNY W BWA W TARNOWIE

26 stycznia 2020 roku (niedziela) przedstawicielki Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem w osobie Lidii Rosińskiej-Podleśny i Anny Hebdy, w odpowiedzi na zaproszenie, odwiedziły BWA w Tarnowie. Tarnowskie BWA znajduje się w pięknie położnym Pałacyku Strzeleckim mieszącym się w Parku Strzeleckim. Nieopodal znajduje się Mauzoleum generała Józefa Bema, wzniesione w 1927 roku według projektu Adolfa Szyszko-Bohusza.
Tego dnia odbyło się oprowadzanie kuratorskie Małgorzaty Bogdańskiej (Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie) po wystawie „Bardzo różnie i bardzo dobrze”. Grafiki z kolekcji Zachęty – część II.
Przypomnijmy, iż pierwsza część tej wystawy była prezentowana w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem w terminie 25.10 – 1.12.2019.
W tarnowskim BWA przy okazji ekspozycji grafik z kolekcji Zachęty odbyło się spotkanie z Lidią Rosińską-Podleśny pt. „Zaproszenie do Zakopanego”, podczas którego Dyrektor MGS opowiedziała o historii galerii, projektach wystawienniczych, najbliższych planach oraz działalności Zakopiańskiego Centrum Kultury. Odbiorcy zapoznali się także z wydawnictwami Miejskiej Galerii Sztuki. Miała miejsce również promocja wydawnictw Zakopane.pl oraz Spacerem po Zakopanem.
Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie oraz mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.