Ikona wyboru języka Polski
Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.39   0   93.17   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   11.35
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   5.35   6.57
Józefa Piłsudskiego   8.3   10.46
Tytusa Chałubińskiego   7.12   8.93
Zofii i Witolda Paryskich   6.7   8.61
Kuźnice   7.72   9.6
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.35   0.5
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 23.06 14:00
Zachmurzenie
20° / 10° pochmurnie
Pon. 14:00
Zachmurzenie
19°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
23°
Śr. 14:00
Deszczowo
24°
Czw. 14:00
Deszczowo
23°
Pt. 11:00
Deszczowo
23°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Wykonawcy Festiwalu

Folkloru Ziem Górskich

Pełna Lista WykoNawców

Polska "Mystkowianie"

Zespół działa od 1984 roku w Mystkowie i prezentuje autentyczny taniec, śpiew i muzykę folkloru Ziemi Sądeckiej (Lachów Sądeckich) z pogranicza lachowsko-pogórzańskiego, zarówno w formie tanecznej, jak i obrzędowo-zwyczajowej. W tańcach „Mystkowian” dominują melodie i tańce grupowe oparte na rytmie walca o charakterze lirycznym, a także żywe tańce- z podkładem muzycznym kontrabasu, klarnetu i trąbki- jak cięta polka, polka z nogi, walc szybki, mystkowianka oraz suwana.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Polska "Młode Podhale"

Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale” działa przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu od października 2010 roku. Jego założycielem był śp. Andrzej Stoch - etnograf, regionalista. Zespół zrzesza studentów, absolwentów oraz uczniów szkół średnich z całego Podhala

Dowiedz się wiecejStrzałka
Polska "Lipowianie"

Zespół rozpoczął swoją działalność w 1999 roku z inicjatywy Wójta Gminy Pana Wojciecha Zuziaka oraz Pana Jana Brodki. Jak mówią o sobie – są grupą ludzi rozmiłowanych w tańcu, śpiewie i muzyce ludowej a zwłaszcza Żywiecczyzny. Kultywują oni dawne tradycje związane z życiem codziennym Górali Beskidzkich. Zespół „Lipowianie” jako jeden z niewielu na tym terenie, jest zespołem wielopokoleniowym, a jego członkowie pamiętają jeszcze swoje babcie tańczące w tradycyjny sposób.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Polska "Górale Łąccy"

Zespół powstał jesienią 1933 r., jako grupa ludzi z programem artystycznym, na który składały się pieśni, muzyka i tańce ludowe regionu „górali białych”. Jego założycielką i pierwszym kierownikiem, aż do wybuchu II wojny światowej, była Maria Chwalibóg - miejscowa nauczycielka. W latach 1939-46 zespół zawiesił swoją działalność, ale po wojnie został zreorganizowany z inicjatywy byłych członków.

Dowiedz się wiecejStrzałka
Polska "Kasinianie Zagórzanie"

Zespół działa już prawie 48 lat. Początki jego historii sięgają lat siedemdziesiątych. Zespół zaczął działać bardzo prężnie, po kilku latach został objęty opieką przez Zakopiańskie Zakłady Wzorcowe Cepelia. Około 1978 r. zaczęły w Kasinie działać dwa zespoły „Kasinianie” i „Zagórzanie”, które połączyły się w 1996 roku w jeden pod nazwą „Kasinianie – Zagórzanie”. W ciągu tych wszystkich lat przez Zespół przewinęło się mnóstwo ludzi, głównie mieszkańców Kasiny, ale także okolicznych miejscowości. Obecnie zespół prowadzi Andrzej Ciężadlik, a muzykę – Adam Rusnarczyk. 

Dowiedz się wiecejStrzałka
Polska "Podegrodzie"

Regionalnemu Zespołowi Pieśni i Tańca „Podegrodzie” patronuje Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu, z którego to zespół pochodzi. Historia powstania Zespołu związana jest z imprezą pod nazwą „Święto Gór” zorganizowaną w 1937 roku. Data ta uważana jest za datę powstania Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Podegrodzie”.  

Dowiedz się wiecejStrzałka
Bułgaria "Balkan Youth"

Grupa powstała w 1946 r. w mieście Etropole w północno-zachodniej Bułgarii, położonym w górach Stara Płanina, w obwodzie sofijskim. Początkowo celem jej członków było odtwarzanie tańców z regionu sofijskiego, jednak z czasem ich repertuar rozszerzył się o folklor taneczny z innych części kraju...

Dowiedz się wiecejStrzałka
Hiszpania "Mazantini"

Grupa „Mazantini” postała w 1941 roku w Ciudad Real w środkowej Hiszpanii i od tego czasu prezentuje folklor Kastylli - La Manchy oraz Andaluzji, której ponad połowa powierzchni znajduje się w górach. Najwyższe pasmo, Sierra Nevada, położone jest w Górach Betyckich, a jego kulminacją jest Mulhacén (3478 m n.p.m.) – najwyższy szczyt kontynentalnej części Hiszpanii.

Dowiedz się wiecejStrzałka
USA "Ślebodni"

Jest takie miejsce na świecie, które choć oddalone tysiące kilometrów od podhalańskich szczytów, znajduje się w pewien sposób bardzo blisko serca Tatr. Wszyscy podhalańscy górale doskonale wiedzą, że równie wiele szacunku dla tradycji, co pod Giewontem, można znaleźć w amerykańskim mieście Chicago. Zespoły folklorystyczne za oceanem działają równie prężnie, jak te założone na Podhalu

Dowiedz się wiecejStrzałka
Rosja "Dance-Voyage"

Klub taneczny Dance-Voyage, utworzony prawie trzydzieści lat temu w miejsce wcześniejszej szkoły choreograficznej Detstvo (Dzieciństwo), prezentuje w swoim repertuarze układy choreograficzne z folklorem rosyjskim. Jeżeli uświadomimy sobie, jak wiele odmian muszą mieć tańce i muzyka ludowa kraju o tak wielkiej powierzchni, zrozumiemy, że nie jest to zadanie łatwe.

Dowiedz się wiecejStrzałka

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy