Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   12.49   442.69   13.37   4.29
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   9.62
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   0.67   0.83
Józefa Piłsudskiego   3.68   5.09
Tytusa Chałubińskiego   3.54   4.55
Zofii i Witolda Paryskich   4.51   5.86
Kuźnice   1.21   1.61
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.25   0.33
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 07.12 13:00
Zachmurzenie
1° / -3° zachmurzenie duże
Czw. 13:00
Zachmurzenie
Pt. 13:00
Śnieg
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Śnieg
Pon. 10:00
Śnieg
-3°
Zdjęcie promujące Zakopane

Podstawowe informacje

nazwa inwestycji: Budowa bydynku mieszkalnego wielorodzinnego w Zakopanem

szacunkowy koszt: 7 mln zł

finansowanie: budżet miasta

Wszystkie inwestycje finansowane są środków pochodzących z budżetu miasta i zapisanych w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Wiele kluczowych inwestycji nie byłoby jednak możliwych bez pozyskania środków zewnętrznych. Kluczowy sposób finansowania, zwłaszcza dużych projektów infrastrukturalnych, to fundusze europejskie. Staramy się też o środki Ministerstwa Infrastruktury na rozbudowę lokalnej infrastruktury drogowej oraz o krajowe środki na infrastrukturę, np. z Ministerstwa Sportu na dofinansowanie obiektów sportowych.

przewidywany termin zakończenia: druga połowa 2018 r.

Opis inwestycji

  •  48 mieszkań na 5 kondygnacjach

Na parterze zaprojektowanych zostało 12 mieszkań dwupokojowych o powierzchni około 34 m². Na pierwszym i drugim piętrze będą 32 mieszkania jednopokojowe o powierzchni około 27 m² każde. Będzie ich najwięcej, bo – jak wynika z analiz – zapotrzebowanie na takie właśnie mieszkania jest największe. Na poddaszu przygotowane zostaną cztery mieszkania trzypokojowe o powierzchni około 76 m². Wszystkie mieszkania będą wykończone, nowi lokatorzy będą musieli jedynie je umeblować. W części podziemnej zaplanowano garaże. Budynek podłączony będzie do sieci geotermalnej.

  • Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Na parterze cztery mieszkania przystosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych. Od strony ul. Kamieniec do każdej z czterech klatek schodowych prowadzić będzie podjazd dla osób poruszających się na wózkach lub rodziców z dziecięcymi wózkami.

  • Mieszkania dla potrzebujących

Mieszkanie w nowym budynku dostanie aż 48 rodzin lub osób samotnych, których z różnych względów nie stać na wynajem mieszkania po cenach rynkowych i trafiły na miejską listę osób oczekujących na przydział lokalu komunalnego. Inwestycja pozwoli zapewnić bardzo dobre warunki mieszkaniowe jednej czwartej wszystkich potrzebujących w mieście.

  • Ciekawostka

Budynek przy ul. Kamieniec będzie pierwszym tak dużym budynkiem komunalnym wybudowanym przez miasto Zakopane. W 2013 roku przy sąsiedniej ulicy Małaszyńskiego został oddany do użytku budynek mieszkalny z lokalami socjalnymi, jest on jednak trzy razy mniejszy od realizowanego właśnie obiektu.