Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.94   0   77.77   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   16.23
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   5.29   6.8
Józefa Piłsudskiego   6.88   9.28
Tytusa Chałubińskiego   6.02   8.06
Zofii i Witolda Paryskich   5.71   8.25
Kuźnice   4.46   5.91
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   1.22   1.6
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 28.03 14:00
Śnieg
-3° / -9° opady śniegu
Śr. 14:00
Zachmurzenie
Czw. 14:00
Deszczowo
Pt. 14:00
Zachmurzenie
Sob. 14:00
Deszczowo
Nd. 11:00
Śnieg
Zdjęcie promujące Zakopane

Podstawowe informacje

nazwa inwestycji: Budowa bydynku mieszkalnego wielorodzinnego w Zakopanem

szacunkowy koszt: 7 mln zł

finansowanie: budżet miasta

Wszystkie inwestycje finansowane są środków pochodzących z budżetu miasta i zapisanych w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Wiele kluczowych inwestycji nie byłoby jednak możliwych bez pozyskania środków zewnętrznych. Kluczowy sposób finansowania, zwłaszcza dużych projektów infrastrukturalnych, to fundusze europejskie. Staramy się też o środki Ministerstwa Infrastruktury na rozbudowę lokalnej infrastruktury drogowej oraz o krajowe środki na infrastrukturę, np. z Ministerstwa Sportu na dofinansowanie obiektów sportowych.

przewidywany termin zakończenia: druga połowa 2018 r.

Opis inwestycji

  •  48 mieszkań na 5 kondygnacjach

Na parterze zaprojektowanych zostało 12 mieszkań dwupokojowych o powierzchni około 34 m². Na pierwszym i drugim piętrze będą 32 mieszkania jednopokojowe o powierzchni około 27 m² każde. Będzie ich najwięcej, bo – jak wynika z analiz – zapotrzebowanie na takie właśnie mieszkania jest największe. Na poddaszu przygotowane zostaną cztery mieszkania trzypokojowe o powierzchni około 76 m². Wszystkie mieszkania będą wykończone, nowi lokatorzy będą musieli jedynie je umeblować. W części podziemnej zaplanowano garaże. Budynek podłączony będzie do sieci geotermalnej.

  • Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Na parterze cztery mieszkania przystosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych. Od strony ul. Kamieniec do każdej z czterech klatek schodowych prowadzić będzie podjazd dla osób poruszających się na wózkach lub rodziców z dziecięcymi wózkami.

  • Mieszkania dla potrzebujących

Mieszkanie w nowym budynku dostanie aż 48 rodzin lub osób samotnych, których z różnych względów nie stać na wynajem mieszkania po cenach rynkowych i trafiły na miejską listę osób oczekujących na przydział lokalu komunalnego. Inwestycja pozwoli zapewnić bardzo dobre warunki mieszkaniowe jednej czwartej wszystkich potrzebujących w mieście.

  • Ciekawostka

Budynek przy ul. Kamieniec będzie pierwszym tak dużym budynkiem komunalnym wybudowanym przez miasto Zakopane. W 2013 roku przy sąsiedniej ulicy Małaszyńskiego został oddany do użytku budynek mieszkalny z lokalami socjalnymi, jest on jednak trzy razy mniejszy od realizowanego właśnie obiektu.