Jakość powietrza
Brak danych
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   14.45   18.59
Józefa Piłsudskiego   6   7.77
Tytusa Chałubińskiego   3.11   3.85
Kuźnice   4.14   4.95
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 03.07 05:00
Słonecznie
13° / 16° bezchmurnie
Pt. 14:00
Deszczowo
14°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
21°
Nd. 14:00
Zachmurzenie
25°
Pon. 14:00
Deszczowo
23°
Zdjęcie promujące Zakopane

Sybilla 2024 – głosowanie na Wydarzenie Muzealne Roku

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem jest jedyną instytucją, której aż dwa z projektów zrealizowanych w zeszłym roku, znalazły się w finale 45. edycji Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku „Sybilla”!

Już od 45 lat wyróżnienie w „Sybilli” jest najważniejszą formą uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie.

Organizowany przez Narodowy Instytut Muzeów pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku nagradza najlepsze dokonania polskich muzealników, będąc wyrazem najwyższej jakości standardów działalności muzealnej oraz bezcennym źródłem wiedzy o historii oraz kierunkach rozwoju polskiego muzealnictwa.

W finale 45. edycji Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku „Sybilla” znalazły się dwa projekty realizowane przez Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem:

  • Projekt inwestycyjny pn. Utworzenie Muzeum Palace - realizowany przez Muzeum Tatrzańskim w latach 2020–2024. Utworzenie nowego oddziału Muzeum Tatrzańskiego w dawnej willi „Palace”, znanej z tragicznej historii jako siedziba gestapo podczas II wojny światowej. Inwestycja objęła kompleksową modernizację i adaptację budynku, z poszanowaniem jego historycznego charakteru. Celem projektu było zachowanie miejsca pamięci narodowej oraz edukacja historyczna kolejnych pokoleń.

W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowanych zostało pięć ekspozycji, ukazujących bogactwo i różnorodność zbioru. Istotnym założeniem tych prezentacji było spojrzenie na kolekcję jak na tekst, który kryje w sobie bogactwo tematów.

To niezwykłe osiągnięcie i docenienie codziennej pracy muzealników.

Nagroda publiczności jest najwyższym potwierdzeniem tego, że zrealizowane projekty są ważne dla naszego regionu, ale też istotne w kontekście kultury naszego kraju!

W oczekiwaniu na oficjalne ogłoszenie decyzji jury, zapraszamy do udziału w plebiscycie publiczności i oddawanie głosów na MUZEUM TATRZAŃSKIE!

Głosowanie trwa do soboty 31 maja, do godz. 22.00 >>> https://docs.google.com/forms/u/0/d/e/1FAIpQLSdD3Ty8BjUrrdvr6y-uz4MeAm3ySiDzoxJP1CKflqQaRHlbiQ/formResponse

Źródło: MT

(APM)