Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   8.9   0   36   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   10.7
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   2.79   3.6
Józefa Piłsudskiego   0.71   0.89
Tytusa Chałubińskiego   1.28   1.64
Kuźnice   0.32   0.43
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 29.05 02:00
Deszczowo
8° / 5° umiarkowane opady deszczu
Pt. 14:00
Zachmurzenie
11°
Sob. 14:00
Deszczowo
20°
Nd. 14:00
Deszczowo
19°
Pon. 14:00
Deszczowo
19°
Zdjęcie promujące Zakopane

Debata na temat bezpieczeństwa osób starszych

26 maja 2025 roku na Sali Obrad Urzędu Miasta Zakopane odbyła się debata na temat „Zagrożenia bezpieczeństwa osób starszych na terenie Zakopanego”, a następnie dyskusja o następstwach tych zagrożeń. 

W debacie udział wzięli: I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem nadkomisarz Wojciech Kierzyk, Ekspert Wydziału Prewencji podinspektor Hubert Kulig, a także przedstawiciele Urzędu Miasta Zakopane Naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych p. Barbara Wilczyńska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Urszula Chowaniec-Bombac wraz z pracownikami oraz Dyrektor o/Banku PKO BP w Zakopanem p. Dominika Stasiowska.

Wśród poruszonych tematów znalazły się: kwestie zagrożeń płynących z sieci, w tym przenoszenia ważnych życiowo spraw do e-formularzy, e-aplikacji, telefonicznych biur obsługi, telezakupów itp. oraz ochrona danych osobowych.

Zapewnienie bezpieczeństwa to jeden z najważniejszych priorytetów dla policjantów, dlatego też podczas debaty społecznej mundurowi rozmawiali z mieszkańcami o ich bezpieczeństwie. Wczorajsze spotkanie było okazją do rozpoznania terenu pod względem zdarzeń mających wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego, a w następstwie – do wyeliminowania lub zminimalizowania zagrożeń wskazanych przez mieszkańców. Efektem dyskusji było wypracowanie rekomendacji dla Policji, jak i innych podmiotów uczestniczących w debacie, które po zrealizowaniu założeń wpłyną na poprawienie bezpieczeństwa.  

Mundurowi mieli również okazję omówić Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest narzędziem wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami a policją. Mieszkańcy poprzez zaznaczanie miejsc, które negatywnie wpływają na ich bezpieczeństwo dają wyraźny sygnał policji. Omówiono również działanie aplikacji Moja Komenda, dzięki której, każdy z mieszkańców wpisując nazwę swojej ulicy, przy której mieszka znajdzie kontakt do swojego dzielnicowego.

Źródło: KPP w Zakopanem

Zdjęcia: MJ

(APM)