Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   9.6   0   49.7   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   17.9
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   17.79   22.63
Józefa Piłsudskiego   6.49   7.92
Tytusa Chałubińskiego   6.76   8.23
Kuźnice   8.82   10.56
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pt. 30.05 02:00
Deszczowo
6° / 6° słabe opady deszczu
Pt. 14:00
Zachmurzenie
14°
Sob. 14:00
Deszczowo
19°
Nd. 14:00
Deszczowo
19°
Pon. 14:00
Deszczowo
19°
Wt. 14:00
Deszczowo
17°
Zdjęcie promujące Zakopane

Projekt Kino Bez Obaw

Miło nam poinformować, że na terenie Zakopanego zwiększy się liczba miejsc „dostępnych” – tworzymy Kino Bez Obaw. Zakopane to miasto w którym nie tylko turyści powinni czuć się dobrze. W mieście pod Tatrami trwa Projekt Kino Bez Obaw realizowany przez Kulawą Ekipę, akcja przybliża światy zakopiańskich kin do światów osób ze szczególnymi potrzebami. Wszyscy kochamy i chcemy chodzić do kina, jednak nie wszyscy możemy.

Inicjatywa zwiększy ilość miejsc kulturalnych otwartych na osoby ze szczególnymi potrzebami, sprawi, że kina staną się przestrzeniami bardziej dostępnymi i przyjaznymi dla dzieci, młodzieży i dorosłych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami (fizycznymi, intelektualnymi, czy też z nadwrażliwościami związanymi z integracją sensoryczną).

To pilotażowe działanie, nastawione jest na wzajemną integrację dwóch środowisk, kina i osób niepełnosprawnych. Ma zwrócić uwagę i zdefiniować wzajemne potrzeby tych światów, przezwyciężyć drobne obawy i bariery w zakresie wzajemnych relacji.

W ramach cyklu zaplanowanych działań odbywają się specjalne pokazy nowości filmowych, szkolenia, spotkania i kluby dyskusyjne. W zakopiańskim Kinie Miejsce emitowane są seanse dla osób wrażliwych sensorycznie, samo kino będzie też mogło bezpiecznie obsługiwać osoby poruszające się na wózkach. Przez cały projekt obsługa kin szkoli się z praktykami i psychologami z bardzo dużym doświadczeniem. Za sprawą szkoleń dla personelu i spotkań, zakopiańskie obiekty kinematograficzne i ich pracownicy staną się bardziej wrażliwi i otwarci na osoby ze szczególnymi potrzebami.

Działanie wspierają Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Zakopanem, Fundacja Pomoc Autyzm, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zakopanem, Kino Miejsce, Kino SOKÓŁ.

Projekt realizuje grupa nieformalna Kulawa Ekipa przy wsparciu Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Gniazdo w Zakopanem.

Inicjatywa odbywa się w ramach Małopolska Lokalnie dzięki wsparciu Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych.

Projekt realizowany przy wsparciu Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa, Powiatu Oświęcimskiego,
Powiatu Myślenickiego i Powiatu Wielickiego.

Źródło: Organizatorzy

(APM)