Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   31.3   0   19.5   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   31.5
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   27.45   38.75
Józefa Piłsudskiego   11.86   14.66
Tytusa Chałubińskiego   6.92   8.29
Kuźnice   9.48   11.33
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pt. 02.05 02:00
Zachmurzenie
4° / 12° zachmurzenie małe
Sob. 14:00
Zachmurzenie
20°
Nd. 14:00
Deszczowo
14°
Pon. 14:00
Śnieg
Wt. 14:00
Śnieg
Zdjęcie promujące Zakopane

​Wybitni artyści i rewelacyjna publiczność — tak wyglądał drugi dzień Wiosny Jazzowej 2025!

Za nami wieczór pełen emocji, świeżego brzmienia zespołu The Epilogue, niezwykłego projektu muzycznego Myrczek & Schmidt Quintet oraz występu niezależnego od mód i trendów Stanisława Soyki z zespołem. Organizatorami tego wielkiego święta jazzu w Zakopanem są jak co roku Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury.

Wybitni artyści i rewelacyjna publiczność — tak wyglądał drugi dzień Wiosny Jazzowej 2025!

Za nami wieczór pełen emocji, świeżego brzmienia zespołu The Epilogue, niezwykłego projektu muzycznego Myrczek & Schmidt Quintet oraz występu niezależnego od mód i trendów Stanisława Soyki z zespołem. Organizatorami tego wielkiego święta jazzu w Zakopanem są jak co roku Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury.

Drugiego dnia festiwalu ponownie spotkaliśmy się w przestrzeni Kina Sokół, by wspólnie rozpocząć kolejną odsłonę Wiosny Jazzowej. Publiczność w imieniu Burmistrza Miasta Zakopane, Łukasza Filipowicza, oraz własnym przywitali prowadzący: Marcin Kusy — Dyrektor Artystyczny Festiwalu i redaktor Programu 1 Polskiego Radia oraz Paweł Sztompke — również redaktor radiowej Jedynki.

Wieczór rozpoczął się od występu kolejnych laureatów konkursu Talentów Jazzowych. Tym razem na scenie pojawił się zespół The Epilogue — modern jazzowy kwartet z zachodniej Polski, który otrzymał pozaregulaminowe wyróżnienie Jury. Grupa, będąca fuzją czterech odmiennych osobowości, stworzyła spójny i intrygujący organizm muzyczny, który udowodnił zakopiańskiej publiczności, że to dopiero początek ich muzycznej drogi.

Festiwalową tradycją stały się już jazzowe hołdy składane polskiej piosence. W tym roku bohaterem wieczoru był Wojciech Młynarski. Jego twórczość w niezwykłych aranżacjach zabrzmiała w wykonaniu zespołu Myrczek & Schmidt Quintet. Genialne interpretacje znanych utworów zaprezentował znakomity wokalista Wojciech Myrczek, wspierany przez zespół w składzie: Piotr Schmidt, Krzysztof Herdzin, Andrzej Święs i Sebastian Frankiewicz.
„Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę”, „Polska miłość”, „Lubię wrony” czy „Taka piosenka, taka ballada” — te i inne utwory zyskały świeże, jazzowe oblicze dzięki aranżacjom Krzysztofa Herdzina i Sabiny Meck. Doskonałe wykonania zapewniły publiczności piękne emocje i artystyczne wzruszenia.

Po krótkiej przerwie na scenie pojawił się Stanisław Soyka — śpiewak, instrumentalista, kompozytor i poeta — z własnym kwartetem w składzie: Przemek Greger (gitara akustyczna), Kuba Sojka (perkusja), Zbyszek „Uhuru” Brysiak (perkusjonalia).
Soyka, rozpoznawalny od pierwszych dźwięków, zaprezentował m.in. utwory z ostatniego albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”, oparte na poezji Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Agnieszki Osieckiej czy Williama Shakespeare`a. Obok nich zabrzmiały znane szlagiery: „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.
Soyka Quartet, dzięki improwizacji i głębokiej wrażliwości muzycznej, zabrał nas w świat piękna i dobrych emocji, który tylko on potrafi stworzyć z taką lekkością.

Jaki był drugi dzień festiwalu?
Różnorodny program zadowolił nawet najbardziej wymagających słuchaczy, a artyści dali prawdziwy popis scenicznej wirtuozerii, rozbudzając entuzjazm zgromadzonej publiczności. A to jeszcze nie koniec!

Już jutro przenosimy się do przestrzeni Nosalowy Dwór Resort & SPA – Partnera Strategicznego wydarzenia.
Koncerty odbędą się w Sali Gerlach przy ul. Balzera 21 D.
Muzycznie startujemy o godz. 18:00.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca


Partner Strategiczny: Nosalowy Hotele, Nosalowy Dwór Resort & SPA
Partner Główny: Województwo Małopolskie
Partnerzy: Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, Tatrzański Klub Motoryzacyjny Zakopane

Patroni medialni: Polskie Radio Program 1, Radio Kraków, TVP3 Kraków, International Jazz Day, Jazz Forum, Jazz Press, Góral Info, Podhale24.pl, 24tp.pl, Tygodnik Podhalański, Serwis Informacyjny Watra