Jakość powietrza
Brak danych
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   10.92   14.2
Józefa Piłsudskiego   2.37   3.01
Tytusa Chałubińskiego   1.43   1.88
Kuźnice   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 24.07 05:00
Zachmurzenie
13° / 16° zachmurzenie małe
Pt. 14:00
Deszczowo
18°
Sob. 14:00
Deszczowo
21°
Nd. 14:00
Deszczowo
18°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
18°
Zdjęcie promujące Zakopane

KORONA, KTÓRA TRWA – DUCH DZIEDZICTWA W MUZYCZNEJ PRZESTRZENI FESTIWALU


Województwo Małopolskie  Partnerem Głównym 24. MFMOiK im. Wacława Geigera

Rok 2025 to wyjątkowy czas refleksji nad tysiącletnią historią polskiej państwowości. Mija dokładnie milenium od koronacji Bolesława Chrobrego w Gnieźnie – wydarzenia, które symbolicznie przypieczętowało obecność Polski w kręgu chrześcijańskich państw Europy. Korona stała się nie tylko znakiem władzy, ale przede wszystkim wyrazem suwerenności, ciągłości, wielkości i tożsamości – idei, które przez wieki dawały Polakom siłę w najtrudniejszych momentach historii.
W tym duchu rozbrzmiewa także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Wacława Geigera, który – choć nie jest częścią oficjalnych obchodów Tysiąclecia Królestwa Polskiego – zbiega się z ich przesłaniem i głęboko je współodczuwa. W jego programie, przestrzeniach koncertowych i duchowej atmosferze odnajdujemy te same wartości: pamięć, dumę, dziedzictwo i potrzebę obcowania z tym, co buduje wspólnotę.
Muzyka, która rozbrzmiewa w zabytkowych zakopiańskich świątyniach i plenerowych przestrzeniach, jest formą symbolicznego dialogu z przeszłością – przypomina o trwałości kultury, która mimo dziejowych burz potrafi zachować swój majestat, wzruszać i jednoczyć. Twórczość klasyczna i sakralna, sięgająca korzeni europejskiej cywilizacji, spotyka się tu z nowymi aranżacjami, młodymi artystami i współczesnym spojrzeniem na dziedzictwo.
To nie przypadek, że festiwal powstaje we współpracy z Województwem Małopolskim – regionem, który w tym roku podejmuje wyjątkową kampanię społeczną i kulturową „Polska Korona”. Wspólnie wierzymy, że właśnie poprzez kulturę – sztukę, muzykę, edukację – możemy współtworzyć przestrzeń, w której historia staje się częścią codziennej wrażliwości i tożsamości.
Festiwal Geigera – tak jak tysiąc lat polskiego dziedzictwa – pokazuje, że kultura to nie tylko przeszłość. To nasza wspólna przyszłość.
Zapraszamy do uczestnictwa w sierpniowych koncertach i dalszego świętowania piękna, które łączy.



Szczegółowy program festiwalu: www.festiwale.zakopane.pl

Więcej o kampanii „Polska Korona”: www.malopolska.pl/1025