Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   8.53   0   80.84   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   8.95
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   6.11   7.61
Józefa Piłsudskiego   8.85   11.17
Tytusa Chałubińskiego   7.72   9.97
Zofii i Witolda Paryskich   5.46   7.06
Kuźnice   6.2   7.79
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   4.71   5.8
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 24.07 23:00
Deszczowo
15° / 13° słabe opady deszczu
Czw. 14:00
Deszczowo
15°
Pt. 14:00
Zachmurzenie
20°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
25°
Nd. 14:00
Zachmurzenie
29°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
18°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Aktywny wypoczynek zimą

AKTYWNE ZAKOPANE - CZYLI CO DLA DOBREJ kondycji MOŻNA ROBIĆ ZIMĄ

Miasto Zakopane zaprasza do rodzinnego spędzenia zimy na stokach narciarskich, lodowiskach, miejskich sztucznie naśnieżanych górkach saneczkowej i trasach biegowych na Górnej Równi Krupowej oraz do udziału w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, które odbywają się w naszym mieście w sezonie zimowym. Zima w Zakopanem i na Podhalu to przede wszystkim mnóstwo świetnie przygotowanych stoków narciarskich, wypożyczalnie sprzętu zimowego i szkółki narciarskie. Ale to nie wszystko. Zakopane oferuje zimą znacznie, znacznie więcej. 

Dla miłośników boazerii i parapetów 

Na terenie Zakopanego funkcjonuje mnóstwo wyciągów, o różnym stopniu trudności, tak więc zarówno osoba początkująca, jak i narciarz z doświadczeniem znajdą to coś dla siebie. W czasie ferii zimowych dla dzieci organizowane są również zajęcia grupowe w szkółkach narciarskich – trwają zwykle 2-3 godziny, podczas których dzieci, pod opieką instruktorów dopracowują swoje narciarskie umiejętności, przy okazji świetnie się bawiąc. Jeśli nie macie swojego sprzętu, do Waszej dyspozycji są wypożyczalnie, z fachową obsługą, która pomoże Wam dobrać odpowiedni rodzaj nart, czy deskę snowboardową. Można tam również wypożyczyć kaski, kijki, czapki, rękawiczki i naostrzyć narty.

Narty to przecież nie tylko zjazd ze stoku. Biegówki są coraz bardziej popularne, a odpowiedzią na to jest coraz więcej tras biegowych. Zakopane to idealne miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego: zróżnicowane trasy, zróżnicowane ukształtowanie terenu, wspaniałe widoki i możliwość wyboru miedzy trasami to tylko niektóre z zalet.

Narciarstwo skiturowe to niezwykle popularny rodzaj aktywności, który zyskuje coraz więcej zwolenników w Polsce. Jakkolwiek ma ona wiele odmian, sprowadza się do jednego: wędrówki na nartach z podklejonym fokami, zdobywania na nich szczytów i śmigania nieuczęszczanymi przez narciarzy trasowych stokami.

Kontrolowany poślizg

Ale białe szaleństwo to nie tylko narty i snowboard. W Zakopanem jest kilka lodowisk, często zlokalizowanych przy wyciągach narciarskich – dzięki temu nie będzie kłótni, czy jechać na łyżwy, czy na narty – jedziecie w jedno miejsce i każdy jest zadowolony. Jazda na łyżwach jest świetną formą aktywnego spędzania czasu – nie dość, że poprawia kondycję i wzmacnia mięśnie, to jeszcze dotlenia organizm i wprawia w świetny nastrój. 


Z odrobiną adrenaliny

Osobom poszukującym mocniejszych wrażeń polecamy przejażdżki na skuterach śnieżnych i podziwianie pięknych, zimowych krajobrazów Tatr z nieco innej perspektywy i z dreszczykiem emocji. 

Zimowe wyprawy

Tatry zimą wyglądają wspaniale, choć zupełnie inaczej niż latem, kiedy to tłumy turystów wędrują po najpopularniejszych szlakach. Zimą w Tatrach jest spokojniej, a góry odsłaniają swoje groźniejsze, ale jakże wspaniałe oblicze. Zimą, przy sprzyjających warunkach pogodowych warto wybrać się do dolin Kościeliskiej, Chochołowskiej, Strążyskiej, Białego, Olczyskiej, przejść Ścieżką nad Reglami, do Morskiego Oka, czy wejść na Nosal lub Kalatówki – nawet jeśli znacie te miejsca z letnich wycieczek, w odsłonie zimowej prezentują się zupełnie inaczej, jakbyście byli w zupełnie innym miejscu.

Z kopyta kulig rwie

Przejażdżka saniami zaprzęgniętymi w konie w piękny, mroźny, słoneczny dzień czy wieczorny nastrojowy kulig z pochodniami w zimowy wieczór, zakończony ogniskiem z pieczeniem kiełbasek przy akompaniamencie góralskiej muzyki - bez znaczenia co wybierzecie przejażdżka zimowym zaprzęgiem to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy