Ikona wyboru języka Polski
Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   6.59   387.72   77.75   5.27
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   3
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   11.89   16.03
Józefa Piłsudskiego   3.24   4.32
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   3.6   4.87
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Śr. 20.11 01:00
Zachmurzenie
4° / 5° całkowite zachmurzenie
Czw. 13:00
Deszczowo
Pt. 13:00
Zachmurzenie
Sob. 13:00
Zachmurzenie
10°
Nd. 13:00
Słonecznie
10°
Zdjęcie promujące Zakopane
Oranment

Wyniki I etapu 2. Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego "Moje Zakopane"

Wpisz tekst...

Wyniki I etapu 2. Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego "Moje Zakopane"

Szanowni Państwo,

Zakopiańskie Centrum Kultury-Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem zapraszają do zapoznania się z wynikami I etapu 2. Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego "Moje Zakopane".

W dniu 26 sierpnia 2019 roku w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego odbyły się obrady Jury 2. Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Moje Zakopane”, wyłaniające artystów do wystawy pokonkursowej. 

Jury w składzie:

- dr hab. Aleksandra Jadczuk – przewodnicząca Jury – artystka malarka, prodziekan Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

- mgr Agnieszka Nowak-Gąsienica – Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane

- mgr Grażyna Tomaszewska-Sobko – kurator w Gdańskiej Galerii Miejskiej 

- mgr Lidia Rosińska-Podleśny – sekretarz obrad Jury, kurator wystawy, Zastępca Dyrektora Zakopiańskiego Centrum Kultury ds. artystycznych.

Z przyczyn zdrowotnych w obradach nie wzięli udziału: 

- mgr Zofia Gołubiew – historyk sztuki 

- Stanisław Baj – artysta malarz, profesor na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Jury miało niełatwy wybór, wyłaniając prace do drugiego etapu konkursu i wystawy pokonkursowej na podstawie przesłanych oryginałów prac.

65 artystów z całej Polski zgłosiło na Konkurs 140 prac w różnych technikach malarskich (olej, akryl, pastel, akwarela aż po techniki własne).

Jury wzięło pod uwagę wysoki poziom warsztatowy. Najważniejszymi kryteriami oceny było indywidualne podejście do tematu i interesująca, jak najbardziej samodzielna forma plastyczna. Jury po wnikliwej analizie, postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 67 prac 40-stu Artystów.

Poniżej lista nazwisk zakwalifikowanych artystów i ich prac (w kolejności alfabetycznej):

1. Małgorzata Andrzejewska

Malarstwo jaskiniowe, Tatry

2. Barbara Bakalarska

Zakopane – kilim płochowy

3. Kris Baldo

Moje Zakopane

4. Dorota Bernacka

Moje Tatry 2 

5. Wanda Maria Boguszewska

Nad Morskim Okiem

Czarny Staw Gąsienicowy

6. Beata Bugaj-Tomaszewska

Widok na Tatry 1

Widok na Tatry 2

7. Anastasija Burko-Dziemidziuk

Pan modry wg prawego Antoniego

8. Magdalena Chomiak

Osamotnienie

9. Malwina Cieślik

Kamień i woda

W Dolinie Chochołowskiej

Morskie Oko

10. Małgorzata Drozd-Witek

Tym co zostali 1

Tym co zostali 2

Tym co zostali 3

11. Małgorzata Góra-Dereszowska

Droga w górę

Czerwona góra 

12. Paweł Górski

Góry 1

13. Olena Horhol

Góra

Góra (2)

14. Wacław Jagielski

Rozmowa z Giewontem I

Rozmowa z Giewontem II

Rozmowa z Giewontem III

15. Agnieszka Jankowska

Recykling Zakopane I z cyklu Historie Polskie 

16. Agata Jóźwiak

Kościelec

17. Monika Kalityńska

Z cyklu Jeszcze pejzaż I

Z cyklu Jeszcze pejzaż II

18. Piotr Kaniecki

O koło romantyzmu

19. Izabela Kita

Kamień na kamieniu 

20. Ewa Kozera

Jaszczurówka 

21. Bartosz Leszczyna

Oczekiwanie

Widok z Rdzawki  

22. Konsuela Madejska-Turska

Zakopianka 2

23. Jadwiga Olszewska

Zakopane – sny o wizie

Chaty w Zakopanem

24. Emilia Pitucha

Duo-dyptyk – koloryt miejsca

25. Zdzisław Poskier

Czarny Staw Gąsienicowy

Morskie Oko 

26. Sergiusz Powałka

Brzask z cyklu Tatry Wysokie 

Czarny Staw pod Rysami z cyklu Tatry Wysokie 

Morskie Oko z cyklu Tatry Wysokie 

27. Weronika Raczyńska

Żeby jeździć na nartach nie trzeba mieć głowy

28. Ewa Maria Romaniak

100 na 100 malarstwo wolności – 62

100 na 100 malarstwo wolności – 61

100 na 100 malarstwo wolności – 33 

29. Iwona Rossochacka-Kenny

Seria Skiers II

Seria Skiers III

Seria Skiers VI

30. Tadeusz Rus

Lustro II z cyklu Śniadanie na trawie

31. Marzena Sroczyńska-Gudajczyk

Korespondencja z Zakopanego

Szkicownik z Zakopanego

32. Aleksandra Stankevic-Diakun

Oko

Cisza

33. Stanisław Stoch

Zima na Podhalu

Pójdźcie do nas wy… wg. wiersza K. P. Tetmajera W Tatrach

34. Dariusz Syrkowski

Deszczowy Giewont

Słoneczny Nosal 

35. Dorota Szukała

Kaplica Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce

36. Jerzy Tomala

Świeżo malowane – XLIV 

37. Adriana Ewa Umińska

Morskie Oko

38. Arkadiusz Waloch

Morskie Oko

Z okna

Pejzaż niebieski

39. Kinga Wnuk-Moskalska

Zachód pod Miedzianem

Turkusowa cisza 

40. Beata Zuba

Paweł, ciemną nocą na szczytach pozostają tylko bliki srebrnego księżyca 

Wszystkim zakwalifikowanym Artystom serdecznie gratulujemy.

W dniu 27.08.2019, podczas obrad Jury drugiego etapu 2. Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Moje Zakopane” zostaną wyłonieni laureaci konkursu, a kulminacyjny moment ogłoszenia werdyktu Jury i odczytanie protokołu nastąpi w dniu 27 września 2019 w Miejskiej Galerii Sztuki im Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem. Podczas wernisażu wystawy pokonkursowej poznamy zdobywców nagród i wyróżnień honorowych.


Galeria

Do pobrania

Wstaw plik do pobraniaz drzewa mediów

Baza wydarzeń

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy