Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   0   86.44   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   14.16
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   2.36   3.01
Józefa Piłsudskiego   15.99   21.33
Tytusa Chałubińskiego   2.48   3.36
Zofii i Witolda Paryskich   3.97   5.12
Kuźnice   1.86   2.38
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   7.16   8.89
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pt. 19.04 14:00
Śnieg
6° / -0° słabe opady śniegu
Sob. 14:00
Deszczowo
Nd. 14:00
Śnieg
-1°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
Wt. 14:00
Zachmurzenie
Śr. 11:00
Śnieg
-1°
Zdjęcie promujące Zakopane

Polski Titanic, czyli MS "Piłsudski" w Wirtualnym Teatrze Historii

Centrum Technologii Audiowizualnych oraz Fundacja Koncept Kultura, wraz z Zakopiańskim Centrum Kultury, zapraszają na Kulturalny Plac Niepodległości w wirtualny rejs na pokładzie najwspanialszego polskiego transatlantyku MS „Piłsudski”. Dzięki technologii VR widzowie zanurzą się w pełen magicznych przeżyć podwodny świat, w którym czeka na nich ukryta historia sprzed 100 lat. A to wszystko z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

Na Kulturalnym Placu Niepodległości pojawi się Wirtualny Teatr Historii, w którym od 13 września odbywać się będą seanse w technologii Virtual Reality. Na gości czekać będzie uśmiechnięta załoga „Piłsudskiego” oraz 20 obrotowych foteli, wyposażonych w najnowsze urządzenia VR.

Niezwykły pokaz w technologii Virtual Reality rozpocznie się w wirtualnym kinie, gdzie na wielkim ekranie widzowie obejrzą fragment archiwalnej kroniki filmowej poświęcony statkowi. Nieoczekiwanie przeniosą się w czasie w wygenerowany przez grafików magiczny świat 360°. Staną na pokładzie „Piłsudskiego”, gdzie przywita ich legendarny kapitan Mamert Stankiewicz i zaprosi w niezwykły rejs. Rejs w głąb polskiej historii, podczas którego widzowie spotkają postaci sprzed 100 lat: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Thomasa Woodrow Wilsona. Będą też świadkami wybuchu II wojny światowej i zatonięcia statku.


Wirtualną opowieść skończy się w 2018 roku w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Tam, w otoczeniu gablot z oryginalnymi pamiątkami ze statku, widzowie zauważą, że byli uczestnikami niecodziennej, poruszającej lekcji historii, prowadzonej przez muzealnego nauczyciela. To on wcielał się w role wszystkich spotykanych przez nas bohaterów. Scena ta stanowi radosny przekaz – po wielu ciężkich kolejach losu Polska istnieje
i jest dzisiaj nowoczesnym krajem, który zna i pielęgnuje swoją historię!



Program seansów: od 12:00-19:00, 13 - 19 września. Rezerwacje online pod linkiem:  https://mspilsudski.pl/gry-edukacja/kalendarz-zapi... 

Projekt realizowany we współpracy z Miastem Zakopane i Zakopiańskim Centrum Kultury.

(MM)