Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   12.87   701.48   54.35   8.18
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   8.73
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   16.39   23.39
Józefa Piłsudskiego   -   -
Tytusa Chałubińskiego   9.75   13.44
Zofii i Witolda Paryskich   12.9   20.7
Kuźnice   7.95   10.96
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   28.25   44.16
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Śr. 27.01 13:00
Śnieg
-3° / -10° słabe opady śniegu
Czw. 13:00
Zachmurzenie
-1°
Pt. 13:00
Zachmurzenie
Sob. 13:00
Śnieg
Nd. 13:00
Zachmurzenie
-4°
Pon. 10:00
Słonecznie
-5°
Zdjęcie promujące Zakopane

Zakopane na jesień 

Na Skalnym Podhalu już na dobre zagościła jesień. Zakopane zdecydowanie zwolniło swój rytm, do czego zaprasza również odwiedzających nasze Miasto turystów i gości - amatorów niespiesznych wędrówek i klimatycznych, jak przystało na tą porę roku, wydarzeń kulturalnych.

Celem zaproponowanej przez nas akcji Zakopane na jesień jest promocja Miasta w nowej odsłonie – z tematycznymi ścieżkami spacerowymi po Zakopanem i mieniącymi się czerwienią i złotem dolinkami reglowymi. Te pierwsze prezentuje opracowany przez Muzeum Tatrzańskie Przewodnik stylu zakopiańskiego – prowadzący szlakiem pierwszego polskiego stylu narodowego. Wydawnictwo Spacerem po Zakopanem - Szlakiem Literatów i Muzyków zachęca natomiast do podążania drogą pięknych, rzeźbionych, kamiennych ławeczek multimedialnych - nowej atrakcji Zakopanego. Dzięki nim odkrywamy na nowo znane postaci związanych z Miastem: Jana Kasprowicza, Witkacego, Kornela Makuszyńskiego, Jana Sztaudyngera, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego i Wacława Geigera. Dwa miejsca dedykowane są pięknej kulturze rodzimej: znanemu muzykantowi i przewodnikowi tatrzańskiemu Bartusiowi Obrochcie, a także muzyce góralskiej w wykonaniu Parafialnego Regionalnego Zespołu „Giewont”.

Wydany w poręcznej formie Spacerownik po trasach turystycznych, opracowany we współpracy z kwartalnikiem Tatry TPN, zachęca natomiast do pieszych wycieczek szlakami znajdującymi się w najbliższej okolicy naszego Miasta.                                                 
Spot Zakopane na jesień to natomiast intrygująca wizualizacja atmosfery towarzyszącej tej porze roku w naszym Mieście. Późnym latem jako jej preludium oddaliśmy w ręce widzów TVP cztery 15-minutowe filmy W zakopiańskim stylu , przedstawiające miejscową architekturę. Informator turystyczny Zakopane.pl, to z kolei comiesięczne kompendium wiedzy gdzie warto i należy być. Turyści mogą też skorzystać z nowego portalu zakopane.pl z aktualnościami, sprawdzoną bazą noclegową oraz pełną bazą wydarzeń. Dla Gości zagranicznych przygotowaliśmy obcojęzyczne wersje wydanego wcześniej Przewodnika po Zakopanem.

Zakopane na jesień to także mnogość wydarzeń kulturalnych. Podczas Zakopiańskich Prezentacji Artystycznych Pępek Świata ” w przeciągu sześciu dni uczestnicy mieli okazję spotkać się z wieloma formami i gatunkami artystycznymi nawiązującymi do tegorocznego tematu melancholii i depresji. Na scenie teatru Witkacego swoje spektakle zaprezentowały teatry polskie i zagraniczne. Z kolei 23. Jazz Camping Kalatówki jak co roku był prawdziwą gratką dla miłośników jazzu, którzy mogli nie tylko uczestniczyć w jam session i koncercie finałowym, ale także w pokazach w kinie festiwalowym czy wernisażu fotografii. Festiwal Inspirowane Górami im. Ewy i Macieja Berbeków po raz kolejny skupił wokół siebie młodszych i starszych pasjonatów gór i dał okazję do refleksji nad szczęściem.

W Miejskiej Galerii Sztuki wernisaż pokonkursowej wystawy Moje Zakopane pokazał prace artystów polskich inspirowane naszym Miastem. Z bogactwa użytych technik plastycznych i wizji artystycznych wyłonił się obraz miasta, które nadal potrafi fascynować.
W najbliższym czasie w Miejskiej Galerii Sztuki zobaczyć będzie można wystawę „Bardzo różnie i bardzo dobrze” . Grafiki z kolekcji Zachęty, część I . To pierwszy raz, gdy Narodowa Galeria Sztuki prezentuje publiczności poza swoją siedzibą tak obszerny fragment własnych zbiorów graficznych. Przed nami także warsztaty, wieczory i wystawy sztuki podhalańskiej organizowane cyklicznie przez Centrum Kultury Rodzimej Willę Czerwony Dwór.


Zakopane na jesień zaprasza !

(KB)

POBIERZ SPACEROWNIK