Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   27.1   550.13   45.95   6.85
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   25.04
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   16.44   21.92
Józefa Piłsudskiego   10.87   14.11
Tytusa Chałubińskiego   9.43   12.48
Zofii i Witolda Paryskich   12.47   17.11
Kuźnice   5.22   5.68
Gronik   16.53   21.84
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   10.01   13.04
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Czw. 23.09 23:00
Zachmurzenie
10° / 9° zachmurzenie duże
Pt. 14:00
Zachmurzenie
12°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
19°
Nd. 14:00
Zachmurzenie
21°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
20°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
17°

Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne Pępek Świata 2021

Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem w imieniu Organizatorów serdecznie zaprasza na dziesiątą edycję Zakopiańskich Prezentacji Artystycznych „Pępek Świata”,  które  w tym roku odbędą się od 14 do 18 września.

W poprzednich edycjach pytaliśmy o ŚWIAT, CZŁOWIEKA , SENS TWÓRCZOŚCI, rozważaliśmy problem MELANCHOLII. Tegoroczna, jubileuszowa edycja ZPA "INNY ŚWIAT. NADZIEJA? ROZPACZ?" skupia się na nie mniej istotnych pytaniach: Jaki będzie świat po pandemii? Jak żyć w czasach zamętu, gdy globalne procesy stały się zbyt skomplikowane, by mógł je zrozumieć pojedynczy człowiek - co jest prawdą o świecie? Jak przygotować się do życia w świecie niespodziewanych przemian, w obliczu nowych wyzwań? Jak nie zagubić istoty człowieczeństwa w świecie zdominowanym przez technologię?

Zgodnie z ideą przyświecającą Prezentacjom tegoroczny program zakłada spotkanie  różnorodnych form i gatunków artystycznych. Na deskach Teatru Witkacego zobaczymy spektakl legendarnego Divadlo Continuo Theater z Czech („Hic sunt dracones”),  a także plenerowy spektakl wielokrotnie nagradzanego Teatru Biuro Podróży z Poznania „Eurydyka”. Teatr Witkacego jako gospodarz również zaprezentuje swoje spektakle; zeszłoroczne, pandemiczne premiery – „THE UNDERGROUND MAN” wg „Notatek z podziemia” Fiodora Dostojewskiego oraz „AKT PRZERYWANY, CZYLI TEATR NIE(KONSEKWENCJI)” na podstawie tekstów Tadeusza Różewicza, a także „RZEŹNIĘ” wg słuchowiska Sławomira Mrożka.  Prezentacjom towarzyszy międzynarodowa WYSTAWA „Projekt Walizka”.  

Jak co roku spotkamy się z wybitnymi przedstawicielami kultury, filozofii, nauki. Nie zabraknie też niewątpliwej atrakcji - takiej jak wspólny – artystów, gości i widzów – spacer tatrzański. W kameralnym Kinie Miejsce zostanie zaprezentowane zostaną seanse filmowe  nawiązujące tematyką do tytułu tegorocznej edycji. Na zakończenie tegorocznych prezentacji na Scenie Witkacego zagra DJ An On Bast – kompozytorka, producentka i performerka z Wrocławia, reprezentująca polską scenę elektroniczną

Prezentacje przygotowano dzięki współpracy i pomocy finansowej Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Województwa Małopolskiego, Urzędu Miasta Zakopane oraz Zakopiańskiego Centrum Kultury.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia szczegółowych informacji na naszych stronach www.witkacy.pl, http://www.witkacy.pl/pepekswiata/ oraz naszym profilu na fb: facebook.com/witkacyteatr , a także na osobnych ulotkach i afiszach.

Koncepcja artystyczna ZPA „Pępek Świata” – Andrzej St. Dziuk

Biuro Festiwalowe czynne 10.00-14.00 na Dużej Scenie Teatru, ul. Chramcówki 15, tel. 600 00 15 14

Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego na intensywny tydzień pełen wrażeń, wzruszeń, refleksji oraz niespodzianek.

Andrzej St.Dziuk, Zespół Teatru Witkacego

(APM)