Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   4.88   466.01   77.39   7.08
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   10.06
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   1.84   2.24
Józefa Piłsudskiego   0.44   0.66
Tytusa Chałubińskiego   0.68   0.81
Zofii i Witolda Paryskich   1.07   1.53
Kuźnice   0.29   0.47
Gronik   1.36   1.57
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   1.43   1.89
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pt. 22.10 02:00
Zachmurzenie
7° / 7° zachmurzenie umiarkowane
Pt. 14:00
Zachmurzenie
Sob. 14:00
Śnieg
Nd. 14:00
Słonecznie
Pon. 14:00
Słonecznie
12°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
10°
Zdjęcie promujące Zakopane

Zakończyliśmy sezon wakacyjny w Zakopanem


W sobotni wieczór 18 września na Placu Niepodległości hucznie pożegnaliśmy bardzo udany sezon wakacyjny w Zakopanem. Wydarzenie otwarła wiceburmistrz Miasta Zakopane Agnieszka Nowak - Gąsienica oraz Dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia Marcin Kusy wraz z głównym redaktorem audycji Lata z Radiem Romanem Czejarkiem. Pani Agnieszka Nowak - Gąsienica podziękowała Polskiemu Radiu za wspólną organizację wydarzenia oraz zakopiańskim przedsiębiorcom za udane, bezpieczne wakacje oraz turystom za wybór Zakopanego na miejsce wypoczynku.

Miniony weekend obfitował w liczne wydarzenia, które Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Program Pierwszy Polskiego Radia przygotowali dla mieszkańców oraz turystów. Od piątku do soboty na antenie radiowej Jedynki można było usłyszeć liczne audycje Muzycznej Jedynki oraz Expressu Jedynki nadawanych na żywo prosto z Krupówek. Wśród zaproszonych gości była m.in. wiceburmistrz Miasta Zakopane Pani Agnieszka Nowak – Gąsienica, która zaprosiła do Zakopanego na nadchodzącą jesień także obfitującą w liczne wydarzenia kulturalne oraz sportowe.

Na sobotnim koncercie wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Sylwia Grzeszczak oraz zespół LemON. Znane przez wszystkich utwory śpiewane przez artystów porwały publiczność do zabawy. Po występie Sylwii Grzeszczak reporterzy kultowej audycji „Lata z Radiem” przygotowali także kilkuminutowy reportaż „The best of Lato z Radiem”, który przeniósł publiczność zebraną licznie na Placu Niepodległości, a także osoby oglądające wydarzenie online, w podróż po odbytej trasie koncertowej, m.in. na Górę Żar gdzie występował zespół „Golec”, czy też na dach hotelu „Belvedere” w Zakopanem, gdzie wystąpiła „Cleo” na otwarcie trasy w czerwcu. Finałowy koncert w Zakopanem był jedynym wydarzeniem na trasie „Lata z Radiem” z udziałem publiczności.

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Program Pierwszy Polskiego Radia

Źródło: ZCK
fot. Regina Korczak-Watycha, Piotr Korczak