Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   29.17   1097.18   7.4   10.96
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   43.39
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   106.63   133.63
Józefa Piłsudskiego   24.15   34.22
Tytusa Chałubińskiego   24.44   34.28
Zofii i Witolda Paryskich   39.08   55.93
Kuźnice   4.35   5.33
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   5.51   6.36
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pon. 05.12 01:00
Zachmurzenie
3° / 3° zachmurzenie duże
Pon. 13:00
Zachmurzenie
Wt. 13:00
Śnieg
Śr. 13:00
Zachmurzenie
-0°
Czw. 13:00
Zachmurzenie
-0°
Pt. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Polonezköy (pol. Adampol) – polska wioska w Turcji, założona w poł. XIX w. Osada polskich emigrantów na obrzeżach Stambułu, położona po azjatyckiej stronie cieśniny Bosfor, w dystrykcie Beykoz na północny wschód od centrum metropolii. Do ok. 1960 r. była typową wsią rolniczą, w której obok tureckiego używany był także język polski i pielęgnowano polskie obyczaje. W II poł. XX w. miejscowość zmieniła charakter na typowo turystyczny, składa się głównie z hoteli. Nosi urzędową nazwę Polonezköy (po polsku „Polska Wieś”), ale tylko jej najstarsi mieszkańcy znają jeszcze język przodków. Pomimo, że osoby pochodzenia polskiego stanowią w Polonezköy już mniejszość (ok. 1/3), to na wójta wybiera się tradycyjnie Polaka. 

Strona internetowa www.polonezkoy.com


Poprad – miasto na Słowacji, w kraju preszowskim, na Spiszu. Największe miasto tego regionu. Poprad leży na wysokości 672 m n.p.m. nad rzeką Poprad, w Kotlinie Popradzkiej i u południowych podnóży Tatr.

Strona internetowa www.poprad.sk


Saint-Dié-des-Vosges – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Lotaryngia, w departamencie Wogezy. Gminę zamieszkuje 22 635 osób, a gęstość zaludnienia wynosi 490 osób/km². 

Strona internetowa www.saint-die.euSiegen – uniwersyteckie miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, siedziba powiatu Siegen-Wittgenstein.

Strona internetowa www.siegen.deSopot – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską, położone pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Jest najmniejszym pod względem ludności miastem na prawach powiatu w Polsce. Sopot jest kurortem nadmorskim, miastem uzdrowiskowym, po II wojnie światowej znanym z organizowanych tam od 1961 w konkursów piosenki Sopot Festival. Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji. 

Strona internetowa www.sopot.plStryj – miasto na Ukrainie, w obwodzie lwowskim, nad rzeką Stryj. Duży węzeł kolejowy, ośrodek przemysłu materiałów budowlanych, maszynowego, drzewnego i spożywczego.Wysokie Tatry – miasto położone w słowackich Tatrach, obejmujące znaczną część tych gór. Założone zostało w 1947 roku i ma ok. 5000 stałych mieszkańców. Składa się z 15 części – pierwotnie samodzielnych osiedli, które stopniowo integrowały się w całość. Wysokie Tatry dwukrotnie organizowały mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym: w 1935 i 1970 roku.

Strona internetowa www.vysoketatry.sk


Bansko - miasto w południowo-zachodniej Bułgarii, w obwodzie błagojewgradzkim. Stolica gminy Bansko. U podnóża góry Pirin (najwyższym szczytem której jest Wichren - 2914 m n.p.m.), na wysokości 936 m n.p.m. Jest największym ośrodkiem sportów zimowych w Bułgarii. 

Strona internetowa http://www.bansko.bg/ 

Opatija (wł. Abbazia) – miasto w Chorwacji, w żupanii primorsko-gorskiej. Jest położone na półwyspie Istria. Uzdrowisko letnie i zimowe nad morzem Adriatyckim, położone nad Zatoką Kvarnerską, jedno z największych w Chorwacji. Miejscowość od XIX wieku słynna z pięknej roślinności śródziemnomorskiej i wspaniałej plaży.

Strona internetowa http://www.opatija.hr/hr/(APM)