Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.87   390.93   106.94   0.47
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   37.17
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   8.71   11.37
Józefa Piłsudskiego   14.47   19.73
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   7.49   10.54
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Wt. 07.04 20:00
Słonecznie
9° / 4° bezchmurnie
Śr. 14:00
Słonecznie
17°
Czw. 14:00
Słonecznie
16°
Pt. 14:00
Zachmurzenie
11°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
13°
Nd. 14:00
Słonecznie
15°
Zdjęcie promujące Zakopane

Muzea otwarte

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów realizuje projekt pod nazwą „Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego”, w którym jednym z partnerów jest Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

Głównym celem projektu jest wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza.

Opis projektu w części dotyczącej Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem:

Willa Koliba – pierwszy dom w stylu zakopiańskim zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza dla Zygmunta Gnatowskiego. Tak ważny zabytek kultury materialnej Podhala stanowi znakomitą podstawę do stworzenia interdyscyplinarnego projektu dedykowanego osobom z niepełnosprawnościami. W ramach projektu „MUZEA OTWARTE – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego” Muzeum Tatrzańskie przygotuje miniatury – makiety dedykowane głównie osobom niewidzącym i słabowidzącym, zaopatrzone w braillowski opis, najważniejszych obiektów w stylu zakopiańskim Stanisława Witkiewicza, a także zestawy edukacyjne kładące nacisk na sensorykę, składające się z elementów z motywami w stylu podhalańskim, które będą angażować zarówno zmysł dotyku, jak też i słuchu oraz smaku. Unikatem będzie przygotowanie wyboru najważniejszych portretów autorstwa Witkacego w technice tyflografiki. Nie zabraknie również audiodeskrypcji i słuchowiska, które będą komentarzem, uzupełnieniem dla przygotowanych eksponatów. Działania proponowane przez Muzeum Tatrzańskie mają pomóc w efektywnym wykorzystaniu i propagowaniu dziedzictwa kulturowego oraz odpowiadać na potrzeby każdego odbiorcy odwiedzającego zakopiańską placówkę.

Okres realizacji projektu: 2018-2020

W projekcie uczestniczy 8 partnerów, w tym 2 partnerów ze Słowacji.

Więcej informacji na stronie www.muzeaotwarte.pl

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PROGRAMU WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ INTERREG V-A POLSKA-SŁOWACJA 2014-2020, Oś Priorytetowa 1. Ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru pogranicza.

(APM)