Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   79.62   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   8.49
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   0.5   0.63
Józefa Piłsudskiego   0.69   0.89
Tytusa Chałubińskiego   0.52   0.67
Zofii i Witolda Paryskich   0.74   1.09
Kuźnice   0.3   0.38
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   4.05   5.16
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 20.04 17:00
Śnieg
6° / -0° słabe opady śniegu
Nd. 14:00
Śnieg
-0°
Pon. 14:00
Śnieg
Wt. 14:00
Deszczowo
Śr. 14:00
Deszczowo
Czw. 14:00
Deszczowo
Zdjęcie promujące Zakopane

Międzynarodowy Festiwal „Muzyka na Szczytach”

Międzynarodowy Festiwal „Muzyka na szczytach” to ważne wydarzenie w życiu kulturalnym miasta i regionu, wpisujące się obok Wiosny Jazzowej, Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich i Międzynarodowego Festiwalu Organowego w cykl dużych imprez organizowanych w Zakopanem. Odbywa się nieprzerwanie od 2009 roku. Tegoroczna, dwunasta już edycja, rozpocznie się 12 września. Parterami wydarzenia są Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury.

Nazwa nawiązuje nie tylko do miejsca odbywania się koncertów, ale także do wysokiego poziomu artystycznego wydarzenia. Celem organizatorów jest przywrócenie życiu kulturalnemu miasta dawnej świetności z jakiej słynęło w latach międzywojennych. Organizacja koncertów z udziałem światowej sławy wykonawców jest jednym z pomysłów na przywrócenie właściwego miejsca kulturze muzycznej tego miasta. Ma także stworzyć możliwości obcowania z profesjonalną muzyką ludziom starszym, niepełnosprawnym i tym, dla których wyjazd do większego miasta ze względów finansowych nie jest możliwy.

„Muzyka na Szczytach” promuje twórców związanych z Zakopanem, takich jak Mieczysław Karłowicz czy Henryk Mikołaj Górecki, jak również samo miasto na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Podczas tegorocznej edycji muzyka zabrzmi w Kościele św. Krzyża, Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, a także w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej na Pęksowym Brzyzku. Od VI edycji stałym punktem programu są spotkania publiczności z artystami czyli „Klub rozmów na szczytach”. Daje to możliwość bliższego poznania wykonawców, ich opinii i poglądów, pozwala przełamywać bariery między wykonawcami muzyki, a jej odbiorcami tak, aby każdy czuł się częścią tego festiwalu. W tym roku Klub rozmów oraz projekcje filmowe, będące nieodłącznym elementem festiwalu, odbędą się w „Kinie Miejsce”. Koncertom towarzyszą liczne wydarzenia kulturalne, m.in. warsztaty edukacyjne, wernisaże i wystawy.

Wstęp wolny za okazaniem ważnego zaproszenia oraz wypełnionego oświadczenia, którego treść zostanie udostępniona na stronie http://www.muzykanaszczytach.com/. Zaproszenia będzie można otrzymać w biurze Stowarzyszenia (ul. Na Wilcznik 1a, I piętro), codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-16 lub przed koncertem danego dnia.

W związku z pandemią ilość miejsc zostanie znacznie ograniczona. Aby zapewnić wszystkim bezpieczny udział w wydarzeniach festiwalowych na stronach Festiwalu „Muzyka na Szczytach”, Podhalańskiego Serwisu Informacyjnego „Watra” oraz na stronach partnerów wydarzenia dostępne będą transmisje online z koncertów.