Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.4   0   76.9   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   7.2
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   2.06   2.57
Józefa Piłsudskiego   1.7   2.22
Tytusa Chałubińskiego   2.22   2.78
Kuźnice   2.14   2.63
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 30.04 17:00
Deszczowo
16° / 5° słabe opady deszczu
Czw. 14:00
Deszczowo
16°
Pt. 14:00
Zachmurzenie
18°
Sob. 14:00
Deszczowo
19°
Nd. 14:00
Deszczowo
11°
Pon. 14:00
Deszczowo
10°
Zdjęcie promujące Zakopane

Porozumienie zawarte, rusza Inkubator Inicjatyw

Miasto Zakopane, Gmina Bukowina Tatrzańska, Gmina Kościelisko, Gmina Poronin i Gmina Biały Dunajec oficjalnie przystąpiły do projektu, którego organizatorem i koordynatorem jest Zakopiańskie Towarzystwo Sokół.

Inkubator swoim zasięgiem objął cały powiat tatrzański, czyli ponad 470 km². Dzięki projektowi to mieszkańcy wychodzą z inicjatywą i zgłaszają swój pomysł do Inkubatora. Zadaniem nadrzędnym Inkubatora jest również budowanie lokalnej sieci współpracy.

Wszystkie gminy powiatu tatrzańskiego zdecydowały o przystąpieniu do projektu i wsparciu jego realizacji. Bardzo dziękuję za to Pani Wiceburmistrz Zakopanego Agnieszce Nowak – Gąsienicy, Pani Wójt Poronina Anicie Żegleń oraz Panom Wójtom Romanowi Krupie z Kościeliska, Andrzejowi Pietrzykowi z Bukowiny Tatrzańskiej i Andrzejowi Jackowi Nowakowi z Białego Dunajca. Cieszę się, że projekt realizowany będzie w takiej współpracy – mówi Adam Zaleski, koordynator projektu.

O co chodzi?

Inkubator Inicjatyw to proces kompleksowego wsparcia wnioskodawcy nowej inicjatywy lokalnej w powiecie tatrzańskim – od etapu pomysłu na działanie po realizację samej inicjatywy.

Dla kogo? Warunki są 3: miejsce zamieszkania na terenie powiatu tatrzańskiego, wiek minimum 16 lat oraz doświadczenie w pracy społecznej lub predyspozycje liderskie.

Co można zyskać dzięki udziałowi w programie? Cykl 8 warsztatów i szkoleń, dostosowanych do oczekiwań uczestników, które pomogą przygotować inicjatywę, konsultacje, wsparcie i indywidualną opiekę tutora, z którym będzie można dopracować swój własny projekt na każdym z etapów (od pomysłu, przez planowanie, pozyskanie środków, promocję, realizację aż po ewaluację), możliwość korzystania z przestrzeni coworkingowej i wreszcie mikrodotację na start.

Jakie inicjatywy mogą być realizowane w ramach Inkubatora? Kulturalne, sportowe, ekologiczne, obywatelskie, edukacyjne, … ważne, żeby pomysł odpowiadał na konkretną potrzebę danego środowiska. Uczestnikami programu mogą być zarówno osoby, które mają już doświadczenie w pracy społecznej (np. są członkami organizacji pozarządowych, realizują swoje własne projekty), jak i te, które przygotowują dopiero pierwszą samodzielną inicjatywę.

Zależy nam na wyłonieniu i wsparciu potencjalnych lub rzeczywistych liderów – osób, które mają wizję zmiany i są w stanie pociągnąć za sobą innych. Program Inkubatora jest przygotowany w taki sposób, aby umożliwić rozwój właśnie takim osobom.

Spośród osób, które do 12 listopada wypełnią formularz zgłoszeniowy online, komisja rekrutacyjna wyłoni te, które spełniają wymogi formalne, aby następnie zaprosić je na rozmowy rekrutacyjne. Ze wszystkich kandydatów wybranych zostanie 12, którzy wezmą udział w programie i zrealizują swoje pomysły przy wsparciu Inkubatora.

Chcesz podjąć inicjatywę i rozpocząć działanie w swojej okolicy? Zapraszamy do udziału w Inkubatorze Inicjatyw! Szczegóły oraz formularz rekrutacyjny online na stronie inkubator.zakopane.pl

Projekt współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 i Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem.


Więcej na: http://inkubator.zakopane.pl/

Tekst: AZ

(APM)