Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   6.81   0   94.9   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   23.23
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   10.45   12.82
Józefa Piłsudskiego   8.45   10.44
Tytusa Chałubińskiego   11.51   14.44
Zofii i Witolda Paryskich   9.86   12.29
Kuźnice   12.01   14.82
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.87   1.17
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 19.06 17:00
Zachmurzenie
26° / 16° zachmurzenie małe
Czw. 14:00
Zachmurzenie
21°
Pt. 14:00
Zachmurzenie
25°
Sob. 14:00
Deszczowo
22°
Nd. 14:00
Deszczowo
17°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
21°
Zdjęcie promujące Zakopane

Nowoczesne multimedia pozwolą turystom odkryć Zakopane - dobre eMOCje!


Podczas inauguracji sezonu letniego Zakopane - dobre eMOCje, w punktach sopockiej Informacji Turystycznej zainstalowane zostały nowoczesne urządzenia multimedialne, które znacznie ułatwią dostęp do bogatej oferty turystycznej Miasta Zakopane. Podczas prezentacji multimediów byli obecni Wiceburmistrz Miasta Zakopane Agnieszka Nowak - Gąsienica, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej Bartłomiej Barski, Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher. 

Dzięki specjalnie stworzonej aplikacji, turysta może zapoznać się z mapą Zakopanego, na której zaznaczonych jest ponad 40 obiektów wpisujących się w Szlak Stylu Zakopiańskiego. Każdy obiekt ma opis merytoryczny oraz dokumentację zdjęciową, a także kod QR, który po zeskanowaniu za pomocą urządzenia mobilnego, pozwoli zabrać ze sobą niezbędne informacje na telefon. Poza mapą, użytkownik może także zaznajomić się z kalendarzem wydarzeń organizowanych w mieście w najbliższych tygodniach, a także sprawdzić pogodę we wszystkich rejonach Zakopanego i w Tatrach.

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury, wychodząc naprzeciw potrzebom turystów odwiedzających miasto, za pomocą aplikacji umożliwiło dokonywanie zakupu jednodniowych wycieczek, karnetów na stoki narciarskie oraz biletów na poszczególne atrakcje odbywające się w mieście. Aplikacja dostępna jest również w języku angielskim.

Przystanek: Stacja Kultura Zakopane

Nowoczesne urządzenia multimedialne są na co dzień dostępne w Centrum Informacji Turystycznej, które od maja 2021 roku mieści się w nowej siedzibie, zlokalizowanej w nowoczesnej przestrzeni odrestaurowanego, zabytkowego budynku przy ulicy Chramcówki 35. Stacja Kultura Zakopane, to jednak nie tylko baza informacyjna, ale również nowoczesna strefa odpowiadająca najwyższym europejskim standardom, w której każdy znajdzie swoje miejsce na odpoczynek. Dzięki darmowej strefie Wi-Fi każdy turysta bez przeszkód może tu także skorzystać z Internetu.

Konkurs „Pocztówka z Zakopanego"

Podczas inauguracji sezonu letniego, mieszkańcy Trójmiasta i turyści odwiedzający Sopot otrzymali niezwykłe pocztówki, przedstawiające różne oblicza Zakopanego. Każdy, kto z pocztówką odwiedzi latem stolicę Tatr, otrzyma niespodziankę, którą będzie mógł odebrać do 31 sierpnia w Centrum Informacji Turystycznej – Stacja Kultura Zakopane. Dodatkowo, trzy osoby, które w sposób najbardziej kreatywny zaprezentują pocztówkę w swych mediach społecznościowych z wykorzystaniem hasztagu #ZakopaneDobreEmocje, otrzymają wyróżnienie i nagrody.

Lato w Zakopanem, to gwarancja dobrych eMOCji!