Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   30.19   0   14.24   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   35.74
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   -   -
Józefa Piłsudskiego   37.31   54.42
Tytusa Chałubińskiego   36.98   53.62
Zofii i Witolda Paryskich   44.14   65.89
Kuźnice   32.88   49.26
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   4.87   5.87
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 07.12 19:00
Śnieg
-4° / -6° słabe opady śniegu
Pt. 13:00
Zachmurzenie
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Śnieg
Pon. 13:00
Śnieg
Wt. 13:00
Śnieg
Zdjęcie promujące Zakopane

W imię przyjaźni i partnerstwa ze Stryjem

28 lutego odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Zakopane, podczas której radni wyrazili solidarność z miastem Stryj na Ukrainie i narodem ukraińskim w obliczu trwającej wojny. Do słów wsparcia przyłączyli się burmistrz Leszek Dorula wraz z wiceburmistrzami Agnieszką Nowak-Gąsienicą i Tomaszem Filarem.

W oświadczeniu czytamy:

Rada Miasta Zakopane, w obliczu brutalnego ataku Rosji na naszych sąsiadów za wschodnią granicą i trwającej wojny, w której cierpią niewinni mieszkańcy Ukrainy, także kobiety i dzieci, pragnie wyrazić pełną solidarność z partnerskim miastem Stryj i całym narodem ukraińskim.

Jesteśmy wstrząśnięci naruszeniem państwowych granic, zamachem na wolność i niezależność, naruszeniem praw międzynarodowych, skalą działań wojennych i ich strasznymi skutkami. Sercem, myślami i modlitwą jesteśmy z naszymi przyjaciółmi w Stryju, z którymi często współpracowaliśmy i wymienialiśmy się doświadczeniami. W tych trudnych chwilach także jesteśmy z Wami.

Polska popierała niepodległościowe dążenia Ukrainy, a następnie jej uczestnictwo w organizacjach międzynarodowych. To wsparcie płynęło nie tylko od władz państwowych, ale także od wszystkich Polaków. Tak samo dzisiaj chcemy zapewnić mieszkańców Stryja nie tylko o naszej solidarności, ale także o zaangażowaniu się całej zakopiańskiej społeczności we wszelką możliwą pomoc. Czujemy się do niej zobowiązani na mocy naszych partnerskich deklaracji, ale przede wszystkim działamy z potrzeby serca.

Zakopane solidarne ze Stryjem! Niech żyje wolna Ukraina!

Burmistrz poinformował o wyrażonej przez miasto natychmiastowej chęci wsparcia przekazanej do Stryja następnego dnia po wybuchu konfliktu. Dziękował za pełną serca i zaangażowania odpowiedź zakopiańczyków, który od momentu rozpoczęcia zbiórki w sobotę, 26 lutego, pośpieszyli z pomocą. 

Burmistrz Leszek Dorula dziękuje wszystkim, którzy zgłosili swą bezinteresowną pomoc w przyjęciu uchodźców i przekazali potrzebne produkty okazując wsparcie naszym przyjaciołom ze Stryja.

Zastępca burmistrza Tomasz Filar przedstawił działania miasta i powiatu, szczególny nacisk kładąc na pomoc uchodźcom przybywającym do Zakopanego z terytorium Ukrainy. 

Za wsparcie dla Stryja i Ukrainy dziękowali obecni na sesji Ukraińcy mieszkający w Zakopanem. 

(APM)