Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   21.44   700.16   7.38   6.44
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   23.38
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   39.78   53.18
Józefa Piłsudskiego   16.24   21.72
Tytusa Chałubińskiego   19.62   28.04
Zofii i Witolda Paryskich   37.75   53.86
Kuźnice   14.86   19.83
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   1.95   3.04
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 25.09 23:00
Deszczowo
10° / 10° słabe opady deszczu
Pon. 14:00
Deszczowo
11°
Wt. 14:00
Deszczowo
13°
Śr. 14:00
Zachmurzenie
13°
Czw. 14:00
Deszczowo
10°
Pt. 14:00
Deszczowo
12°
Zdjęcie promujące Zakopane

W imię przyjaźni i partnerstwa ze Stryjem

28 lutego odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Zakopane, podczas której radni wyrazili solidarność z miastem Stryj na Ukrainie i narodem ukraińskim w obliczu trwającej wojny. Do słów wsparcia przyłączyli się burmistrz Leszek Dorula wraz z wiceburmistrzami Agnieszką Nowak-Gąsienicą i Tomaszem Filarem.

W oświadczeniu czytamy:

Rada Miasta Zakopane, w obliczu brutalnego ataku Rosji na naszych sąsiadów za wschodnią granicą i trwającej wojny, w której cierpią niewinni mieszkańcy Ukrainy, także kobiety i dzieci, pragnie wyrazić pełną solidarność z partnerskim miastem Stryj i całym narodem ukraińskim.

Jesteśmy wstrząśnięci naruszeniem państwowych granic, zamachem na wolność i niezależność, naruszeniem praw międzynarodowych, skalą działań wojennych i ich strasznymi skutkami. Sercem, myślami i modlitwą jesteśmy z naszymi przyjaciółmi w Stryju, z którymi często współpracowaliśmy i wymienialiśmy się doświadczeniami. W tych trudnych chwilach także jesteśmy z Wami.

Polska popierała niepodległościowe dążenia Ukrainy, a następnie jej uczestnictwo w organizacjach międzynarodowych. To wsparcie płynęło nie tylko od władz państwowych, ale także od wszystkich Polaków. Tak samo dzisiaj chcemy zapewnić mieszkańców Stryja nie tylko o naszej solidarności, ale także o zaangażowaniu się całej zakopiańskiej społeczności we wszelką możliwą pomoc. Czujemy się do niej zobowiązani na mocy naszych partnerskich deklaracji, ale przede wszystkim działamy z potrzeby serca.

Zakopane solidarne ze Stryjem! Niech żyje wolna Ukraina!

Burmistrz poinformował o wyrażonej przez miasto natychmiastowej chęci wsparcia przekazanej do Stryja następnego dnia po wybuchu konfliktu. Dziękował za pełną serca i zaangażowania odpowiedź zakopiańczyków, który od momentu rozpoczęcia zbiórki w sobotę, 26 lutego, pośpieszyli z pomocą. 

Burmistrz Leszek Dorula dziękuje wszystkim, którzy zgłosili swą bezinteresowną pomoc w przyjęciu uchodźców i przekazali potrzebne produkty okazując wsparcie naszym przyjaciołom ze Stryja.

Zastępca burmistrza Tomasz Filar przedstawił działania miasta i powiatu, szczególny nacisk kładąc na pomoc uchodźcom przybywającym do Zakopanego z terytorium Ukrainy. 

Za wsparcie dla Stryja i Ukrainy dziękowali obecni na sesji Ukraińcy mieszkający w Zakopanem. 

(APM)