Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.01   0   119.61   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   12.88
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   8.26   10.28
Józefa Piłsudskiego   7.29   9.05
Tytusa Chałubińskiego   7.9   9.89
Zofii i Witolda Paryskich   6.75   8.63
Kuźnice   8.57   10.62
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   8.07   9.92
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 23.06 23:00
Zachmurzenie
16° / 13° zachmurzenie małe
Pon. 14:00
Zachmurzenie
19°
Wt. 14:00
Słonecznie
23°
Śr. 14:00
Deszczowo
24°
Czw. 14:00
Deszczowo
21°
Pt. 14:00
Deszczowo
20°
Zdjęcie promujące Zakopane

Finał Pucharu Zakopanego, zimowo-karnawałowa zabawa i pomoc dla Matyldy

W najbliższą sobotę 19 lutego na Stacji Narciarskiej Szymoszkowa czekają nas wielkie sportowe emocje i karnawałowa plenerowa zabawa. Finałowe zawody Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim będą miały wyjątkową oprawę. Najpierw na stoku będą rywalizować narciarze-amatorzy, a potem na stacji narciarskiej zapanuje gorąca atmosfera apres-ski. Będzie muzycznie i karnawałowo w strefie relaksu, z  niespodziankami związanymi z czasem niedawnych Walentynek i  hasłem KOCHAM ZAKOPANE. Będziemy także wraz z wyjątkowym misiem pomagać małej Matyldzie .

W Zakopanem zima w pełni, trwa góralski karnawał, a narciarze walczą o najbardziej prestiżową w kraju nagrodę w narciarstwie alpejskim. Przypominamy: zapisy do udziału w finałowych zawodach tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego Amatorów trwają do południa w czwartek (17 lutego). Zapisy i harmonogram na stronie: www.zakopane.pl/pucharzakopanego.

Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie wyników wszystkich trzech zawodów zorganizowanych w ramach tegorocznej edycji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by na Polanie Szymoszkowej swoich sił spróbowali również ci narciarze, którzy do tej pory nie startowali.

Tradycyjnie na stoku pokażą się również dzieci - uczestnicy 44. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim oraz podopieczni Fundacji Handicap Zakopane, znakomicie radzący sobie na narciarskim stoku.

Zawody połączone zostaną z akcją promującą zbiórkę prowadzoną przez Fundację Siepomaga na rzecz 7-miesięcznej mieszkanki Kościeliska – Matyldy, która urodziła się z ciężką wadą serca i pilnie musi przejść operację w USA. Rodzicom wciąż na ten cel brakuje ponad 3,8 mln zł. Stację narciarską odwiedzi Air Teddy Bear Staszek - Najdzielniejszy Miś Na Świecie. Pomaga on chorym dzieciom, wykonując loty po całym świecie, odwiedzając rzesze miejsc i spotykając wspaniałych ludzi. Staszek pomógł już zebrać ponad milion złotych dla wielu dzieci. Miś ma ponad 300 godzin spędzone w powietrzu, latał na ponad 20 różnych typach statków powietrznych, ma za sobą loty balonem, szybowcem i wojskowymi statkami. Pełnił misje w Kuwejcie, Iraku czy w Afganistanie.


Organizatorzy, Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i Zakopiańskie Stacje Narciarskie, zadbali o profesjonalną oprawę imprezy i atrakcyjne nagrody. Zapewniają, że nikt nie odejdzie z pustymi rękami.

Dla zwycięzcy i 30 najlepszych zawodników partner strategiczny Medical Art Clinic Podhale przygotował nagrody o łącznej wartości 30 tysięcy złotych. Dodatkowo od Vola Racing oraz Malczewski Sport czterech najlepszych zawodników otrzyma vouchery o łącznej wartości 2000 zł do zrealizowania w sklepach sportowych fundatorów. 

Dla wszystkich uczestników i kibiców przygotowano słodkie niespodzianki, a po zawodach i ceremonii wręczenia nagród na Polanie Szymoszkowej zapanuje, znana z najlepszych kurortów narciarskich na świecie, atmosfera apres-ski, czyli rozrywka na narciarskim stoku, którą organizuje się już po zakończeniu szusowania.

Zapraszamy do strefy relaksu z leżakami, by uwieczniać na zdjęciach piękny widok na Giewont i Tatry. Przy okazji organizatorzy zachęcają, by publikowane w mediach społecznościowych zdjęcia oznaczyć hasztagiem #kochamzakopane.

Głównym punktem części rozrywkowej będzie koncert Ady Dijuk, którą wspierać będzie gitarowym brzmieniem Michał Magister Racułt. Repertuar zapowiada się iście światowo – covery największych i najpopularniejszych hitów zapewne wszystkim obecnym przypadną do gustu.

Ada Dijuk to finalistka telewizyjnego programu „Śpiewajmy razem - All Together now” w Polsacie, uczestniczka pierwszej polskiej edycji programu „APLAUZ, APLAUZ !” emitowanego przez stację TVN oraz programu Must be the music - Tylko Muzyka. Towarzyszący jej gitarzysta Michał Magister Racułt to istny wulkan energii – dbający o kunszt gitarowego brzmienia, którego inspiruje twórczość E. Claptona i J. Hendrixa.

Początek zawodów na Polanie Szymoszkowej w sobotę 19 lutego o godz. 8.00. 

Moc atrakcji, piękna zimowa aura i trwający w górach karnawał gwarantują udany sportowo - muzyczny wypoczynek w Zakopanem. Zawody na Szymoszkowej  będą doskonałą okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do włączenia się w akcję pomocy dla Matyldy.

(AKS)