
Laptopy na czas pandemii
Miasto Zakopane zakupiło laptopy, które mają ułatwić dzieciom i młodzieży szkolnej udział w zajęciach prowadzonych w ramach zdalnego nauczania. Trafią one do uczniów, którzy do tej pory mieli utrudniony dostęp do sprzętu komputerowego.
W ramach wsparcia uczniów i nauczycieli z naszego terenu Burmistrz Miasta Zakopane podjął odpowiednie działania mające na celu zrealizowanie i zaspokojenie zgłaszanych potrzeb przez dyrektorów szkół. Wśród nich znalazło się także złożenie wniosku w ramach Konkursu Grantowego „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Został on pozytywnie zweryfikowany, w wyniku czego Gmina Miasto Zakopane otrzymała maksymalną kwotę dofinansowania. Laptopy zakupione w ogólnej kwocie 80.000 zł zostaną przekazane do szkół, a docelowo do uczniów. Po zakończeniu obecnego stanu epidemii sprzęt wróci do szkół i pozostanie na wyposażeniu danej placówki oświatowej.
Ministerstwo Cyfryzacji w ramach realizowanego ze środków europejskich Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa przekazuje środki finansowe gminom na zakup sprzętu komputerowego (laptopy, tablety) a jeśli jest taka potrzeba, także na mobilny dostęp do internetu dla szkół. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Zamknięcie placówek oświatowych wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów.
(AKS)