Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Umiarkowana
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   13.46   395.31   82.18   7.29
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   63.88
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   35.38   45.91
Józefa Piłsudskiego   29.07   38.27
Tytusa Chałubińskiego   30.1   39.31
Zofii i Witolda Paryskich   23.15   33.05
Kuźnice   25.58   33.62
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   13.52   16.58
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 09.02 13:00
Słonecznie
-1° / -12° bezchmurnie
Pt. 13:00
Zachmurzenie
-0°
Sob. 13:00
Śnieg
Nd. 13:00
Zachmurzenie
-0°
Pon. 13:00
Zachmurzenie
Wt. 10:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Maria Mateja Torbiarz

Jest znakomitą propagatorką kultury i tradycji Górali Skalnopodhalańskich. Zarówno jako współtwórca wielu imprez kulturalnych m.in.: „Przednówek w Polanach", "Święto ulicy Kościeliskiej", Przegląd Grup Kolędniczych, Konkurs Kolęd i Pastorałek, opiekun zespołów góralskich, a także jako juror konkursów regionalnych.

Jej zaangażowanie w organizację najważniejszego wydarzenia w historii miasta – wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II jest nie do przecenienia, przede wszystkim jako organizatora kilkuset osobowej "kapeli góralskiej" i dziewcząt śpiewających, które po dziś dzień kontynuują ideę jako Chór Turliki.

Poezja pisana przez Laureatkę, śpiewana i recytowana podczas konkursów regionalnych i posiadów, wielokrotnie zdobywała najwyższe nagrody. Pismo Święte przetłumaczone na gwarę zyskało aprobatę samego Świętego Jana Pawła II, a także pozwoliło Góralom usłyszeć Słowo Boże w ich języku.

Praca społeczna jako Radnej Powiatu Tatrzańskiego, Przewodniczącej Komisji Kultury Euroregionu Tatry, Członka Rady Parafialnej i Duszpasterskiej Parafii Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz jurora działu literatura w Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was...” świadczy o niesłabnącym do dnia dzisiejszego zaangażowaniu w życie lokalnej społeczności.


Tadeusz Jankowski

Jest znakomitym narciarzem, trenerem, olimpijczykiem z Innsbrucku 1964 roku, wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej i biegach narciarskich.

Jego wkład w przygotowanie wielu pokoleń biegaczy narciarskich, szczególnie ekipy polskiego biathlonu kobiet, jest nie do przecenienia. To dzięki pracy i zaangażowaniu Laureata zakopiańska młodzież nie tylko poznawała ciężką pracę służącą do osiągnięcia celu, ale również ten cel osiągała, poprzez zdobycie najwyższych miejsc medalowych.

Napisane książki, takie jak „A tarcze znikały w mroku”, „Polowacka na medal olimpijski w biathlonie”, „Dziewczyny twarde jak stal zbójnickiego noża”, „Dlaczego Warszawska a nie Zakopiańska?”, „Pasje Mieczysława króla Łęgowskiego z Bachledów” najlepiej promują nasze miasto i sport na światowym poziomie.

Inicjatywa Pana Tadeusza doprowadziła do sfinalizowania rejestracji Tatrzańskiego Klubu Olimpijczyka.

(AP)