Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   30.8   571.76   48.52   8.5
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   30.23
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   55.72   65.29
Józefa Piłsudskiego   26.06   33.81
Tytusa Chałubińskiego   13.8   16.17
Zofii i Witolda Paryskich   36.01   51.37
Kuźnice   10.23   12.45
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   7.76   8.68
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 08.02 19:00
Słonecznie
-10° / -11° bezchmurnie
Czw. 13:00
Słonecznie
-0°
Pt. 13:00
Zachmurzenie
-0°
Sob. 13:00
Śnieg
Nd. 13:00
Śnieg
Pon. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Nagrody Burmistrza 2013


dr Anna Sztaudynger Kaliszewicz

Jest Pani wielką strażniczką pamięci i propagatorką twórczości swojego ojca Jana Sztaudyngera. To dzięki Pani dzieła naszego poety nie tylko nie uległy zapomnieniu, ale ciągle są wydawane i zaopatrywane Pani wstępem lub posłowiem budzą w nas nadal podziw dla jego poczucia humoru i przenikliwości w opisywaniu rzeczywistości. Od przeszło 40 lat najpierw z matką, obecnie z córką, zgodnie z tradycją rodzinną, zbiera Pani wspomnienia, listy, pamiątki, fotografie związane ze Sztaudyngerami, Gautierami i Kokowskimi.

Ale dziś także Pani sama jest ważną postacią w życiu naszego miasta i autorytetem w dziedzinach literatury, socjologii i szeroko rozumianej działalności społecznej.

To Pani zaangażowanie i doświadczenie doprowadziło przed ponad 20 laty do powstania w Zakopanem Podhalańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, instytucji która działa dziś prężnie i ciągle się rozwija, angażując kolejne grupy seniorów naszego miasta.

Uznając te zasługi, dziękuję Pani w imieniu mieszkańców naszego miasta i przyznaję Pani Nagrodę Burmistrza za rok 2013.


Mieczysław Król-Łęgowski

Aż trudno uwierzyć, że tyle pasji, talentów i zaangażowania mieszkać może w jednym człowieku. Artysta rzeźbiarz, kowal, poeta piszący gwarą, pisarz biograf, kolekcjoner nart i pamiątek sportowych. A przecież także działacz społeczny, były radny miejski, wielki promotor Zakopanego na całym świecie.

Ale przede wszystkim wspaniały człowiek, pełen humoru i radości życia, serdeczny, ale twardy, wzór dla nas wszystkich, jak walczyć z przeciwnościami losu.

Dlatego z wielkim wzruszeniem w imieniu wszystkich zakopiańczyków, dziękuję serdecznie za Pana działalność artystyczną i społeczną i przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza za rok 2013.


Władysław Gąsienica Roj

Od wielu lat nieprzerwanie z wytrwałością typową dla najznamienitszych sportowców działa Pan na rzecz polskiego i światowego narciarstwa. Lista Pana sukcesów jest bardzo długa: Mistrz Polski juniorów i seniorów, medalista Akademickich Mistrzostw Świata, członek kadry olimpijskiej, a po zakończeniu kariery zawodniczej działacz Klubu Sportowego AZS Zakopane i Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Był Pan także członkiem Komisji Sportów Zimowych Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego, pełnił Pan funkcję sędziego międzynarodowego FIS i delegata technicznego FIS w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.Nie do przecenienia jest Pana zaangażowanie w przygotowywanie i przeprowadzanie najważniejszych imprez sportowych w naszym mieście, Pucharu Świata w skokach narciarskich i Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich.

W uznaniu zasług w działalności sportowej, zawodniczej i społecznej , dziękując Panu za lata ciężkiej pracy na rzecz Zakopanego przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza za rok 2013.