Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   9.43   0   22.11   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   8.48
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   -   -
Józefa Piłsudskiego   7.96   10.54
Tytusa Chałubińskiego   6.32   8.22
Zofii i Witolda Paryskich   6.18   8.36
Kuźnice   7.64   9.94
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   4.28   5.4
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 01.10 08:00
Zachmurzenie
8° / 9° zachmurzenie umiarkowane
Pon. 14:00
Zachmurzenie
16°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
21°
Śr. 14:00
Słonecznie
15°
Czw. 14:00
Słonecznie
17°
Pt. 05:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Nagrody Burmistrza 2013


dr Anna Sztaudynger Kaliszewicz

Jest Pani wielką strażniczką pamięci i propagatorką twórczości swojego ojca Jana Sztaudyngera. To dzięki Pani dzieła naszego poety nie tylko nie uległy zapomnieniu, ale ciągle są wydawane i zaopatrywane Pani wstępem lub posłowiem budzą w nas nadal podziw dla jego poczucia humoru i przenikliwości w opisywaniu rzeczywistości. Od przeszło 40 lat najpierw z matką, obecnie z córką, zgodnie z tradycją rodzinną, zbiera Pani wspomnienia, listy, pamiątki, fotografie związane ze Sztaudyngerami, Gautierami i Kokowskimi.

Ale dziś także Pani sama jest ważną postacią w życiu naszego miasta i autorytetem w dziedzinach literatury, socjologii i szeroko rozumianej działalności społecznej.

To Pani zaangażowanie i doświadczenie doprowadziło przed ponad 20 laty do powstania w Zakopanem Podhalańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, instytucji która działa dziś prężnie i ciągle się rozwija, angażując kolejne grupy seniorów naszego miasta.

Uznając te zasługi, dziękuję Pani w imieniu mieszkańców naszego miasta i przyznaję Pani Nagrodę Burmistrza za rok 2013.


Mieczysław Król-Łęgowski

Aż trudno uwierzyć, że tyle pasji, talentów i zaangażowania mieszkać może w jednym człowieku. Artysta rzeźbiarz, kowal, poeta piszący gwarą, pisarz biograf, kolekcjoner nart i pamiątek sportowych. A przecież także działacz społeczny, były radny miejski, wielki promotor Zakopanego na całym świecie.

Ale przede wszystkim wspaniały człowiek, pełen humoru i radości życia, serdeczny, ale twardy, wzór dla nas wszystkich, jak walczyć z przeciwnościami losu.

Dlatego z wielkim wzruszeniem w imieniu wszystkich zakopiańczyków, dziękuję serdecznie za Pana działalność artystyczną i społeczną i przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza za rok 2013.


Władysław Gąsienica Roj

Od wielu lat nieprzerwanie z wytrwałością typową dla najznamienitszych sportowców działa Pan na rzecz polskiego i światowego narciarstwa. Lista Pana sukcesów jest bardzo długa: Mistrz Polski juniorów i seniorów, medalista Akademickich Mistrzostw Świata, członek kadry olimpijskiej, a po zakończeniu kariery zawodniczej działacz Klubu Sportowego AZS Zakopane i Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Był Pan także członkiem Komisji Sportów Zimowych Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego, pełnił Pan funkcję sędziego międzynarodowego FIS i delegata technicznego FIS w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.Nie do przecenienia jest Pana zaangażowanie w przygotowywanie i przeprowadzanie najważniejszych imprez sportowych w naszym mieście, Pucharu Świata w skokach narciarskich i Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich.

W uznaniu zasług w działalności sportowej, zawodniczej i społecznej , dziękując Panu za lata ciężkiej pracy na rzecz Zakopanego przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza za rok 2013.