Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.39   0   93.17   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   11.35
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   5.9   7.24
Józefa Piłsudskiego   8.3   10.46
Tytusa Chałubińskiego   7.12   8.93
Zofii i Witolda Paryskich   7.24   9.17
Kuźnice   8.21   10.19
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.46   0.57
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 23.06 14:00
Zachmurzenie
20° / 10° pochmurnie
Pon. 14:00
Zachmurzenie
19°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
23°
Śr. 14:00
Deszczowo
24°
Czw. 14:00
Deszczowo
23°
Pt. 11:00
Deszczowo
23°
Zdjęcie promujące Zakopane

Nagrody Burmistrza 2023

Jan Krzysztof

Pana największą pasją są góry, którym poświęcił Pan swoje życie zawodowe. Jako  przewodnik tatrzański, taternik i grotołaz jest Pan znany w środowisku górskim i uznawany za wybitnego specjalistę.
Od 1982 roku jest Pan członkiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a od 1998 jego naczelnikiem, wybieranym z pełnym zaufaniem na kolejne kadencje.
 W środowisku ratowniczym uważany jest Pan za profesjonalistę, sumiennie spełniającego swoje obowiązki, bez wahania spieszącego ze wsparciem ludziom potrzebującym pomocy, w tym także rodzinom poszkodowanych ratowników. Bezpieczeństwo w górach było
 i  jest dla Pana priorytetem, co potwierdza udział w licznych konferencjach i szkoleniach, inicjowanie międzynarodowych szkoleń i wymian ratowników górskich czy organizacja prestiżowej konferencji IKAR-CISA - organizacji zrzeszającej górskie służby ratownicze krajów Europy i Ameryki Północnej.
Doceniamy Pana wkład w edukację kolejnych pokoleń miłośników Tatr, dzięki Panu
i kierowanemu przez Pana zespołowi wszyscy czujemy się w Tatrach bezpiecznej.
W świadomości Polaków ratownicy TOPR postrzegani są jako cieszący się najwyższym zaufaniem społecznym fachowcy, co potwierdziły działania podczas wypadku w Jaskini Wielkiej Śnieżnej i burzy na Giewoncie.
Pana słowa, iż zawód ratownika wymaga wykonywania swoich obowiązków profesjonalnie, „nie popadając przy tym w samozachwyt”, stanowią motto do działania kolejnych pokoleń ratowników TOPR.
Jako wyraz wdzięczności za działanie na rzecz mieszkańców Zakopanego i turystów przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza AD 2023, w roku Jubileuszu 90-lecia praw miejskich Zakopanego.

Leszek Dorula
Burmistrz Miasta Zakopane


Zakopane, 6 czerwca 2023 roku        dr Paweł Skawiński

Mówi Pan o sobie: „Urodzony w Krakowie, z wyboru zakopiańczyk, a właściwie „Tatrzańszczyk".  Jako  doktor nauk leśnych, przyrodnik, przewodnik tatrzański, ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, taternik i narciarz wysokogórski przede wszystkim jest Pan znawcą i pasjonatem Tatr.
Zarażony miłością do gór przez Rodziców całe życie jest Pan im wierny! Zarówno jako turysta, pracownik i dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, jak również pisarz i przyrodnik. Zawsze pod urokiem natury, zachwycony jej prostotą i oryginalnością. Za każdym razem potrafiący opowiedzieć słuchaczowi o jej detalach.
Pana artykuły, wykłady i książki „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych" , „Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny” zaszczepiają w kolejnych pokoleniach miłość do przyrody i uczą, jak ją chronić. Każdy z nas choć raz spotkał się z Pańskim entuzjazmem i szacunkiem do natury, czego cząstkę odkrywamy w sobie my, nasze dzieci i wnuki, za co jesteśmy Panu dozgonnie wdzięczni.
Uznając Pana wieloletnie zaangażowanie i pracę na rzecz mieszkańców Zakopanego
i turystów przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza AD 2023, w roku Jubileuszu 90-lecia praw miejskich Zakopanego.

Leszek Dorula
Burmistrz Miasta Zakopane


Zakopane, 6 czerwca 2023 roku        
dr Alicja Hołoga - Marduła
dr Stanisław Marduła

Jesteście Państwo fachowcami najwyższej klasy w swoim zawodzie. Znakomici lutnicy, członkowie Związku Polskich Artystów Lutników, tworzący niepowtarzalne i wyjątkowe instrumenty w najstarszej profesjonalnej pracowni w Małopolsce i jednej z najstarszych
w Polsce pracowni lutniczej Mardułów, przy ulicy Kościeliskiej w Zakopanem.
Promocja Zakopanego poprzez konkursy lutnicze i wystawy instrumentów jest nie do przecenienia. Zdobywane przez Państwa laury i międzynarodowe wyróżnienia potwierdzają jakość i piękno wykonanych instrumentów, zwłaszcza autorskich rozwiązań stylistycznych modeli skrzypiec „Juhasy II” i kwartetu smyczkowego „Polonia Nova”.
Jesteśmy wdzięczni za Państwa działalność edukacyjną, zarówno jako organizatorów plenerów artystycznych, nauczycieli w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, jak również za działalność społeczną, szczególnie w Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” Gniazdo w Zakopanem. Pani Alicji zawdzięczamy propagowanie tradycyjnego meblarstwa podhalańskiego i zachowanie dla przyszłych pokoleń wartości stylu zakopiańskiego w sztuce.
Przekazując wyrazy wdzięczności w imieniu mieszkańców Zakopanego i własnym, przyznaję Państwu Nagrodę Burmistrza AD 2023, w roku Jubileuszu 90-lecia praw miejskich Zakopanego.

Leszek Dorula
Burmistrz Miasta Zakopane


Zakopane, 6 czerwca 2023 roku