Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   4.13   0   92.75   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   14.61
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   1.97   2.55
Józefa Piłsudskiego   2.96   3.93
Tytusa Chałubińskiego   3.84   5.07
Zofii i Witolda Paryskich   4.06   5.64
Kuźnice   4.18   5.41
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.85   1.1
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 25.05 11:00
Zachmurzenie
19° / 9° zachmurzenie duże
Nd. 14:00
Deszczowo
17°
Pon. 14:00
Deszczowo
16°
Wt. 14:00
Deszczowo
17°
Śr. 14:00
Deszczowo
13°
Czw. 08:00
Deszczowo
14°
Zdjęcie promujące Zakopane

Marek Szala

Znakomity artystą, promujący Zakopane swoją pracą w Polsce i za granicą poprzez liczne wystawy zbiorowe i indywidualne, a także realizację dużych projektów scenograficznych, teatralnych i plenerowych takich jak ceremonie otwarcia i zamknięcia Uniwersjad w Zakopanem oraz Międzynarodowych Festiwali Folkloru Ziem Górskich. Autor plakatów, scenografii, nagród festiwalowych i wydawnictw, a także wykonawca prac konserwatorskich i restauracyjnych zabytkowych nagrobków na Pęksowym Brzyzku.

- Społeczność naszego miasta szczególnie wdzięczna jest Panu za prace wykonane dla Świętego Jana Pawła II i dla Jego upamiętnienia. Pragniemy podziękować za Ołtarz Papieski wraz z wyposażeniem liturgicznym, plastyczną oprawę ceremonii ofiarowania do Watykanu polskiej choinki z Zakopanego w 1997 roku, granitowy pomnik Jana Pawła II w „Księżówce”, relikwiarz w Ogrodach Watykańskich z cząstkami polskiej ziemi, upamiętniający Jubileusz 100-lecia Krzyża na Giewoncie i pontyfikat Jana Pawła II oraz tablice pod Wielką Krokwią upamiętniające pobyt Świętego i odprawienie Mszy Świętej w dniu 6 czerwca 1997 roku. Dziękujemy za Pana wrażliwość na drugiego człowieka - napisano w skierowanej do Laureata laudacji.

Wojciech Mróz

Znakomity dziennikarz, poeta i felietonista, współzałożyciel i pierwszy redaktor naczelny Tygodnika Podhalańskiego. To również dzięki niemu miasto Zakopane jest szeroko promowane na antenach telewizyjnych. Jego reportaże, filmy dokumentalne, cykl „Filmowa Biblioteka Zakopanego” i program „Pod Tatrami” docierają do odbiorców w kraju i Polonii na całym świecie. Wiersze, powieść „Zapach drzewa sandałowego w ostatnich dniach XX wieku” i zbiór felietonów „Zakopane – miasto cudów” cieszą, wzruszają i dają do myślenia. Jest także organizatorem dorocznych spotkań dziennikarzy i ludzi wolnych zawodów „Jesienny Chart”.

Zofia Fortecka

Malarstwo na szkle to obecnie najbardziej charakterystyczna, rozpoznawalna na świecie gałąź podhalańskiej sztuki ludowej. Stało się tak również dzięki twórczości Zofii Forteckiej, dzięki jej wystawom w Polsce i za granicą. 

- Jest Pani wybitnym ambasadorem rodzimej sztuki ludowej, rozsławiając Zakopane i Podhale. Stacje drogi krzyżowej w Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej „Królowej Tatr” na Wiktorówkach oraz w kaplicy Sióstr Szensztackich na Krzeptówkach pozwalają na kontemplację i zgłębianie Bożych tajemnic. Dziękuję za wspaniałą twórczość artystyczną, za miniaturowe Świątki, za kolorowe krzyże, za każdą historię biblijną tam opisaną. Niech Święci, których tak chętnie przedstawia Pani w swoich pracach mają Panią w swojej opiece - takie słowa do Laureatki skierował Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula w specjalnej laudacji.
(AP)