Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   8.85   599.75   79   8.94
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   10.7
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   3.32   4.37
Józefa Piłsudskiego   10.02   12.96
Tytusa Chałubińskiego   1.85   2.43
Kuźnice   2.24   3
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   3.25   4.32
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Pt. 25.09 11:00
Deszczowo
16° / 12° słabe opady deszczu
Sob. 14:00
Zachmurzenie
14°
Nd. 14:00
Zachmurzenie
10°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
10°
Wt. 14:00
Deszczowo
Śr. 08:00
Deszczowo
Zdjęcie promujące Zakopane

Szanowni Mieszkańcy, drodzy Przedsiębiorcy!

Wobec obowiązującego w naszym kraju stanu epidemii związanego z wirusem COVID-19 oraz wprowadzonych w związku z nim przez polskie władze środków ochronnych, znaleźliśmy się w całkiem nowej rzeczywistości. Nasze Miasto, dotychczas liczne odwiedzane przez turystów w ciągu całego roku, musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. 

Od samego początku wraz z Radnymi oraz urzędnikami staram się obserwować zaistniałą sytuację i reagować na każdą okoliczność. W pierwszej kolejności, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, zapewniliśmy pomoc osobom starszym oraz samotnym.

Wychodząc również naprzeciw oczekiwaniom, zawiesiliśmy opłaty w strefie płatnego parkowania, umożliwiając Mieszkańcom oraz osobom pracującym na ich rzecz w sklepach, urzędach i innych instytucjach, tańsze korzystanie z transportu indywidualnego.

Choć najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo Mieszkańców naszego Miasta, wszystkim nam leży na sercu los Przedsiębiorców działających na terenie Zakopanego. Branża turystyczna, ale też przewoźnicy, właściciele sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych, postawieni zostali w bardzo ciężkiej sytuacji. Wierzę gorąco, że ogłoszony i stale udoskonalany przez rząd pakiet pomocowy zwany „tarczą antykryzysową”, wspomoże Przedsiębiorców w walce z gospodarczymi skutkami epidemii.

Zakopane również nie pozostaje bezczynne. W ramach możliwości prawnych i naszych kompetencji wprowadzamy ulgi i ułatwienia, by w jak największym stopniu pomóc Przedsiębiorcom i chronić miejsca pracy w naszym Mieście.

Deklaruję, że płatności podatków lokalnych, przede wszystkim podatku od nieruchomości, na wniosek Przedsiębiorcy będą odraczane lub rozkładane na raty. Będzie też możliwość starania się o umorzenie zaległości podatkowych.

Przedsiębiorcy wynajmujący lokale i grunty gminne, którzy ze względu na obecną sytuację musieli zawiesić działalność gospodarczą, będą mogli również w ramach istniejących środków prawnych wnosić o zmniejszenie lub rozłożenie na raty opłat za okres społecznej kwarantanny.

Deklaruję również chęć jak najszybszego spotkania z Radnymi Miasta Zakopane w celu omówienia bieżącej sytuacji budżetowej Miasta. Wspólnie przeanalizujemy możliwość udzielenia innych środków pomocy Mieszkańcom i Przedsiębiorcom, mając w świadomości fakt, że jeżeli obecny stan utrzyma się przez dłuższy okres, trzeba będzie liczyć się z koniecznością zrewidowania zaplanowanych zadań inwestycyjnych.

BURMISTRZ MIASTA ZAKOPANE

/LESZEK DORULA/